Jump to content

Yeni Nesil Ve Türkçe' Miz ..

rocker_onur

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

bu emo yazi stilleri 96-97 yillarinda cikmaya baslamisti yanlis hatirlamiyosam.o zamanlar mirc sohbet piyasasinin hakimiydi.bu emo programciklari baslarda kisa bir sureligine ayri olarak kullaniliyor veya direk site uzerinden online cumle cevirilip copy paste yapiliyordu mircde.ergenlik doneminde cogu kisi(bu cogu kisiyi asagida acikliycam) farkli olmak ve farkedilmek duygularinin hakimiyetinde buyur.bu yazi stiline cok kisa surede ilgi o kadar buyudu ki cok kisa bir surede mirc scriptlerinin tamamina entegre oldu.

benim dusuncem bu kisilerin bunu yapmasiyla turkce dersinin hic alakasi yoktur.tam tersine biraz daha genis dusunup arastirirsak (ki bunu o donemde kendi gozlemlerimle farkettim),ortaya matematik dersi cikar!

matematik dersi yukarda bahsettigim cogu kisinin zayiftir o yillarda,

yani bu sohbet ortamlarinda 'pasta'dan pay kapabilmek icin,farkini zekasiyla(konusma dilinde ince cumleler ve espriler) ortaya koyan azinligin ihtiyac duymadigi,

farkli('-vaay yaziya bak,ne kadar acaip,farkli,vs.'gibi) olma cabalarinin patlamasi cok dogal bir sonuctur.(istisnalar da mevcut tabi)(pasta biraz kaba gibi ama benim cokca kullandigim bir kelime)

sonradan kisinin hayata atilmasi ve sanal sohbetlerden gercek sohbetlere gecmesiyle durum duzelmekte tabi,ama istisnalar da mevcut :)

bu ve benzeri orneklerden dolayidir ki 'guc azinligin elinde mi olmali cogunluga mi birakilmali?' sorusunu yillarca cevaplayamadim...

her iki cevap da beraberinde onlarca + ve onlarca - ile birlikte gelmekte,

ucuncu bir cevap olmaliydi ve sanirim o da su: 'azinligi cogaltmak!'

egitim sart

buyurun size bir sürü örnek bakalım anlayabilecek misiniz?

bir facebook grubu : öküz Türkçesi konuşanlara uyuz olanlar...

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=25039306047&ref=ts[/CODE]

[CODE] ...ghizem janım six o'klokta chilek cafede bulushuoz.....
...aanadım pepeeemm...kojaman kisssss...

okuz turqcesi mı?? o ne kı abeeeeee...γǾq вőLé вis^ħЄ!..

ishiniz< qhücünüz yoq mu yha sizin..........

walla pen böhle konsuomm...ishinize gelirse....chünkü pen moronum....

ßizi jèqhèMèyhèNLèr aNtèN taqhtirshiN.!!;)

=>>maSum meLenq :$ :P eqŞi r0cc0m ( £Jje ] ♥ dadLu ßeßüq xP and chaqma $heitan ehueea (=:

Seny sewiremmm :D cok.mat.rocq # m mujua-- davıd 'm perfect 'm :D saßredmee deersin sen ßende

böhhhgg...sen türqü mü dinloyusuuunnn....qıro msun ooluuummm yhaa....*

♥ coppsss ٩(●̮̮̃●̃)۶٩(●̮̮̃●̃)۶

♥co$$$$ ٩(-̮̮̃-̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶

♥hopLhaa ٩(-̮̮̃-̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶

♥sıpLha ٩(×̯×)۶٩(×̯×)۶

♥diqqatth et dü$mee :D ٩(-̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃•̃)۶

♥a$ıqq oLL ٩(-̮̮̃-̃)۶٩(-̮̮̃•̃)۶

♥hayatını yasha ٩(͡๏̯͡๏)۶٩(͡๏̯͡๏)۶

♥içindhen geLenhi söLeqi .. hayatın asda oLha anlamLı oLshunn!! .......................

emojj khusursuzsuun.....

ßenceDee ßüyüK ßi saChmaLıkk ßu qRup..!!

qiDinn daHa öNemLi SheyLerLe uqRashınn..!!

bar!> bo()q ç<m1qn :Dqytly.....

-Ajjghoo'mm yrhuun ataquleyhee gdoomuyhss?
-eed hayadhmm penhumm brchndee geloo demuu..
-ajqhoo plmoom yhaff..

...qwE qwE... ßu öküz TürkçeSini kuranLara SesLeniOm.. :G KenDini ßi ßok Sanıp Lağm^a aDLayanLağ Die qurup quruOrum Hepiniz DavetLisinzi çünKü Hepiniz Kendinizi ßi ßok sanneDiOsunuz.. asda asda...........

lüzumsuz batı hayranlığından mıdır yoksa...

salaklıktan mıdır bilinmez....

bu şekil konuşanların sayısı her geçen gün artmakta...

ve biz de türkçemizi savunmayı bir borç bilerek bu grubu kurduk...

sizler de bu gruba üye olun türkçemizi bir nebze olsun güzelleştirelim...

Dünyanın en güzel ve en anlamlı dillerinden biri olan Türkçe'yi her türlü mahvetmeye çalışanlara izin vermeyelim...

Arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın...

VE SON OLARAK......DİYORUZ Kİ...

BAŞKASI OLMA KENDİN OL,BÖYLE ÇOK DAHA GÜZELSİN...[/CODE]

Gereksiz insan türevleri bunlar Allah islah etsin bunları.ayrıca satanist gibi bakıyorlar bende anti emocuyum burdan bütün emoları sevmediğimi bildirir.Cehennemin ateşine odun bunların hepsi iş mezara girince anlarlar.

Bu Şekilde Konuşmalar Emo denilen felsefesini olduğunu söyleyen ve heryerinde küpe vs.. bunlar gibi şeyleri takanlar (dugusallığı felsefe olarak gösteriyorlar) bu tipler genelde 90 doğumlu olanlarda görünüyor!! Türkçe elimizden gidiyor ve hala duruyoruz biz yerimiz de

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...