Jump to content

Yeni Nesil Ve Türkçe' Miz ..

rocker_onur

Recommended Posts

Sitenin birinde gördüğüm kızın profilini okudum bir de siz bakın lütfen :D

Ad = GisH3m qaUliTz-TrümpEr

--------------------------------------------------------------------------------

Cinsiyet = Kadın

--------------------------------------------------------------------------------

Doğum Tarihi = 12/07/1994

MSN Adresi = ShEn iSdE aqlımA yaTArSa fHeririm xD

Hakkımda = AdıM GiZeM Melis aMa SiZ bhana GizEm diin xD ToKiO hoTel hAsDasu.YuM OnlAra lHAf Edeni qeBeRdirim.!! Anti Th lErin En büüq DüshManıyım..!! ToManyaq phir $ahSiEdüm || ToM*u KendiMDen philE jouq SebioRum <3<3 ||^^CEHENNEM BUZ TUTUNCAYA KADAR TH CİYİM.!!^^ Emo lArı sEfiorum <3 herqesin arqiliq theqlifini qbl ediorum cinema bizarre ciler dışında || xxxkumralxxx || elisha || milqshaqe || bU üYelErdEn Her An Gibi BhirinE bUlA$mamaNısI ÖnEriRiM qhÖtü olUr.! xD

Arkadaslar bu kadarına da pes yani dedirten bir tablo,ilk gördüğümde çok sinir oldum.İleride bizden sonra gelecek olan nesil Türkçe'yi unutur gibi geliyor bana.Birde bu kızın profilini gördüğümde gecenin saat 4' ünde online'dı.. :(

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Evet bu önemli bir sorun günümüzde bu . Ben üye olduğum 2 sitedede bu sorunlarla çok rastlamadım, tabii bu sitelerde caydırıcı uygulamalar vardı bunlara yönelik genellikle zaten bu tip yazılar arkadaşlık sitelerinde olur . Ek olarak senin imzanada deyinmek istiyorum üstteki yazıyı örnek göstermişsin fakat ben senin imzandaki '' ß '' harfininin ne anlama geldiğini anlayamadım . Başkalarını eleştirmek yerine önce kendinden başlamalı bir insan bence

@rocker_onur iki gün önce ya da dün imzanızın Türkçe'yi katlettiğini söyleyip editlediğim arkadaş değil misiniz siz?

Ve bakın bakalım şu cümlede kaç hata ve Türkçe dışı sözcük var;

Arkadaslar bu kadarına da pes yani dedirten bir tablo,ilk çok sinir oldum.İleride bizden sonra gelicek olan nesil Türkçe'yi unutur gibi geliyor bana.Birde bu kızın profilini gördüğümde gece saat 4'te online'dı..

Evet bu önemli bir sorun günümüzde bu . Ben üye olduğum 2 sitedede bu sorunlarla çok rastlamadım, tabii bu sitelerde caydırıcı uygulamalar vardı bunlara yönelik genellikle zaten bu tip yazılar arkadaşlık sitelerinde olur . Ek olarak senin imzanada deyinmek istiyorum üstteki yazıyı örnek göstermişsin fakat ben senin imzandaki '' ß '' harfininin ne anlama geldiğini anlayamadım . Başkalarını eleştirmek yerine önce kendinden başlamalı bir insan bence

tabi kardesim haklısın ,düzelteyim hemen :D

Günümüzde bunun gibi örneklere hepimiz çoğu kez rastlıyoruz...Bunun sebebi bana göre, kişinin kendini bu şekilde ifade ederek bir marifet yapıyorum zannetmesidir.Bilmiyorum, bana katılıyor musunuz?
Bence bu kişiler, silik kalmış,kendisini ıspatlayamamış,gayesiz,kültürsüz ve dikkat çekmeye çalışan zavallılardır.

doğru sözlere ne hacet...

Forumumuzun farkı burada ortaya çıkıyor herkes fark peşinde koşarken biz sıradandık şimdi ise herkes sıradan biz farklıyız...

Soru : Hangi Siteden Bu Nick ?[/CODE]

[CODE] Cevap : Tabiki TNCTR.com :) :p[/CODE]

bu tip insanlar her zaman azınlığı oluşturacaktır bence umarimki bu şekilde olur ...

kim ne yaparsa yapsın cehennem sogumayacaktır herkes sahittirki dünyada son yasanan olaylar cehennemi dahada ısıtmaktadır ...

Yarım saattir ter döküyorum okumak ve anlamak için ama daha ilk satırı yeni bitirebildim...Allah benzetmesin böylesine :D

kardeş yine sen iyiymişsin ben daha anlayamadım ne yazdığını türkçemiz yozlaşıyor böyle iki üç tanesi yüzünden nerde benim hoşçakalım nerde benim güzelim türkçem tamam msnden ve msjdan dolayı kısaltarak yazıyoruz ama ben bu kadar oldugumu dusunmuorum yıne benımkıler anlaşılıyor normal yasamda msjda yazdıgım gıbı konusmuyorum duzgun konusmaya calısıyorum

Çevire bildiğim kadar çevirdim :D Adı neymiş tam çözemedim. :D

Ad = Gizem qaUliTz-TrümpEr

Cinsiyet = Kadın

Doğum Tarihi = 12/07/1994

MSN Adresi = Sen iste aklıma yatarsa veririm xD

Hakkımda = Adım Gizem Melis ama siz bana Gizem deyin xD Tokio Hotel hastasıyım.Onlara laf edeni gebertirim.!! Anti Th’lerin en büyük düşmanıyım.Çok manyak bir şahsiyetim || Tom’u kendimden bile çok seviyorum. <3<3 ||^^CEHENNEM BUZ TUTUNCAYA KADAR TH’CİYİM.!!^^ Emo lArı seviyorum.. <3 herkesin arkadaşlık teklifini kabul ediyorum Cinema Bizarre'ciler dışında || xxxkumralxxx || elisha || milkshake || bu üyelerden herhangi birinie bulaşmamanızı öneririm kötü olur..! xD

Kısa bir not..Cinema Bizarre nedir? Anti TH ne demekmiş onuda siz araştırın.Burda vermem doğru olmaz.Çok sapkın şahsiyetler :D Emo'culara Tokio Hotel'e karşılar,düşmanlar :D :D

Cinema Bizarre, 2005 yılında Berlin'de kurulmuş bir Alman rock grubudur. İlk albumleri "Final Attraction" 2007 yılında çıktı. İlk single'ları "Lovesongs (They Kill Me)"ardından adeta bir patlama yaşanmıştır.Grup, Almanya’nın beş farklı şehrinden gelen beş farklı karakterden oluşuyor. Kiro, Yu ve Strify bir manga fuarında tanıştılar. Üçü de müzik yapmak istiyorlardı ve grup kurmaya karar verdiler. Grubu tamamlamak için diğer üyeleri internetten buldular. Gruba ilk “Bizarre” ismini koymayı düşünüyorlardı fakat sonradan hepsinin sinema fanı olduklarını öğrendiler ve ismin başına Cinema’yı ekleyerek grubun adı Cinema Bizarre oldu.İmajlarını yaratırlarken 80’li yıllarda Japonya’dan doğan bir akım olan Visual Kei’den etkilendiler. Şu sıralar internetteki bloglarda Cinema Bizarre ve Tokio Hotel fanları birbirlerine girmiş durumdalar. Strify’nin ağzından iki grup arasındaki farklar: “Her şeyden önce biz en baştan beri İngilizce söylüyoruz, hiçbir zaman Almanca söylemeyi istemedim. Grubumuzda iki solist var, bu da çok büyük bir değişiklik bence. Albümde de bir sürü farklı tarzı bulabilirsiniz, elektronik sesler bence büyük değişiklik yaratıyor.Grubun müzik tarzına I-pop adı veriliyor. Bunun birçok açılımı olabilir örneğin : “Intelligent Pop”. "Forever Or Never" adlı şarkıyla Alman ulusal Eurovision finali Grand Prix Vorentscheid'e katılmış ama, kazanamamışlardır.2008 yılının Aralık ayında grubun Keyboarder ı ve 2.vokali Luminor rahatsızlığı yüzünden gruptan ayrılma kararı ade ve yerine Yu'nun en yakın arkadaşı olan Romeo geldi.Grup ilk ödülü olan "2008'in en iyi yeni grubu" ödülünü 1.EBBA ödüllerinde aldı.Mart ayı içerisinde ilk single yayınlanacaktır ve yeni albümlerinin çıkışının 2009 un bahar aylarında olduğu açıklanmıştır.

Gerçekten bu tür yazıları neden yazarlar mantığını halen çözebilmiş değilim.

evet yerine " efet " yazmanın getirdiği olumlu bişey varsa söylesinler hepimiz öyle yazalım.

Tamam %100 Türkçe kurallarına uymalarınada gerek yok okunabilir olsun :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...