Jump to content

Windows 10 Home Compact Os 20h2 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

MrRush, 20 saat önce yazdı:

Güvenlik Merkezi ve Defender

elinize sağlık. güvenlik mnerkezi silinen birleşenlerde peki herhangi bir exe yi güvenlik duvarıyla engellemeyi yapabilirmiyiz. 

MrRush, 20 saat önce yazdı:

Kurulumdan önce kullanıcı adı seçenekli kurulum için İso içinden autounattend.xml dosyasını silin ve iso dosyasını kaydedin. Normal kurulum yapılacaktır.

bu dosyada ki ilgili yere kendi adımızı yazarsak olurmu acaba

pusattardu, 1 dakika önce yazdı:

elinize sağlık. güvenlik mnerkezi silinen birleşenlerde peki herhangi bir exe yi güvenlik duvarıyla engellemeyi yapabilirmiyiz. 

Daha önce deneyimim olmayan bir durum.

Kendin deneyip test etmelisin.

pusattardu, 1 saat önce yazdı:

bu dosyada ki ilgili yere kendi adımızı yazarsak olurmu acaba

Administrator olan kısımları değiştirin olur.

Administrators olanları ellemeyin.

kerem2018, 18 dakika önce yazdı:

Teşekkürler üstadım, elinize emeğinize sağlık. Tek link yok mu ?

Tek link yüklemelerinde internet kopmaları dolayısıyla tercih edilmedi.

• Thanks 1

kerem2018, 32 dakika önce yazdı:

Bu uyarıyı alıyorum. Halbuki 1-2 gündür hiç indirme yapmadım.

Please register to see this content.

Konu içinde GoogleDrive indireceksen Videodaki anlatıma göre indir.

Alternatif olarak Mega.nz den indirebilirsin.

@muski

Ekran görüntüsü almak için GreenShot programını kullanıyorum, tavsiye ederim. 

Fotoğraf görüntüleyici bende çalışıyor, sizde neden çalışmıyor anlamadım açıkçası.

Bir görsele sağ tıklayıp: Birlikte Aç >> Başka bir uygulama seç >> Diğer Uygulamalar >> "Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi" seçeneğini görebiliyor olmanız lazım.  İlk ekranda gözükmez, aşağıdaki oka tıklayıp genişletmek gerek. Belki böyle basit bir durum gözden kaçmış olabilir. 

• Like 1

Sayın MrRush ve sayın brew

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sizin verdiğiniz regleri yükledikten sonra yine çalışmadı.photviewer.dll dosyasının güvenlik izinlerini devralınca düzeldi ve çalışmaya başladı.

Sayın brew  ekran alıntısında printscreen tuşuna göre ayarlayıp çalıştırıyorum. Printscreen yapınca ekran kaydı açılıyor fakat ekran görüntüsünü alınca  otomatik kaydet penceresi açılmıyor. Bu arada  GreenShot programı indirdim gayet güzel.Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.

• Like 2

muski, 27 dakika önce yazdı:

Sayın MrRush ve sayın brew

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sizin verdiğiniz regleri yükledikten sonra yine çalışmadı.photviewer.dll dosyasının güvenlik izinlerini devralınca düzeldi ve çalışmaya başladı.

Sayın brew  ekran alıntısında printscreen tuşuna göre ayarlayıp çalıştırıyorum. Printscreen yapınca ekran kaydı açılıyor fakat ekran görüntüsünü alınca  otomatik kaydet penceresi açılmıyor. Bu arada  GreenShot programı indirdim gayet güzel.Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.

Çözüm bulduğuna sevindim.

;)

• Like 1

Sayın MrRush

Bildirim alanındaki kısayoldan ekran alıntısı yaptıktan sonra kaydet ekranı açılmama problemini Microsoft Store'den "Ekran Alıntısı ve Taslak" ı yeniden yükleyerek çözdüm. Belki arkadaşlara faydası olur.

Bildirim alanındaki kısayoldan ekran alıntısı aracını kullanım fotolarını ekledim.

• Like 2

MrRush, 22 saat önce yazdı:

Administrator olan kısımları değiştirin olur.

Administrators olanları ellemeyin.

Tek link yüklemelerinde internet kopmaları dolayısıyla tercih edilmedi.

usta iso yu rufus ile yazdırdıktan sonra autounattend.xml  dosyası üzerinde adımızı yazsak olur mu

muski, 9 saat önce yazdı:

Sayın MrRush

Bildirim alanındaki kısayoldan ekran alıntısı yaptıktan sonra kaydet ekranı açılmama problemini Microsoft Store'den "Ekran Alıntısı ve Taslak" ı yeniden yükleyerek çözdüm. Belki arkadaşlara faydası olur.

Bildirim alanındaki kısayoldan ekran alıntısı aracını kullanım fotolarını ekledim.

Bunları etkinleştirmek yerine temiz iso kullanmalısın.

Tespit ettiğin sorunlar, pasif edilen veya silinen bileşenler aslında.

Bunlar sorun değil, çalışmada özelleştirilen bölümler ve bileşenler.

İso dosyasını indirmeden önce konuyu inceleyiniz.

Bu modifiye bir sistem.

Sürekli bu özellik kapalı, o çalışmıyor, bunu nasıl etkinleştirebilirim gibi sorular yerine konu açıklaması incelenmeli ona göre sistem indirilmeli.

pusattardu, 11 dakika önce yazdı:

dosyayı bulamadım usta :) hangi klasörde

Root dizininde.

ILikHv.png

Edited by MrRush

Sayın MrRush

Bu bilgiyi burada paylaşmamın amacı sisteminizde bir hata yada eksiklik bulduğumu ifade etmek için kesinlikle değil.Masaüstü bilgisayarımda orijinal iso dosyası kullandığım  windows 10 pro yüklü.Fakat laptopumun biosunun uçması ve  orjinal bios dosyasının bulamadığımdan dolayı ısı ve hız problemleri yaşamaktayım.Bu da beni modifiye işletim sistemlerine yöneltmekte.Bu konuda sitemizden ve özellikle sizin yaptığınız işletim sistemlerinden,emre028 ve forjest ustaların yaptıkları işletim sistemlerinden çokca faydalandım.Hepinize bu emekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Fakat yukarıda belirtiğim gibi laptopa sizin yaptığınız  işletim sistemlerini yükleyince çalışmasını istediğim bazı özelliklerinin (yukarıda olduğu gibi) nasıl açılacağının yollarını arıyorum.Google üzerinde yaptığım bu araştırmada beni istediğim sonuçlara götüren bir cevap bulamazsam kendim sonuç üretmeye çalışıyorum. Bulduğum çözümleri burada paylaşmak istememin yegane sebebi; benimle aynı problemi yaşayan insanlara bir çözüm sunmak ve bunu da TNCTR sitesinde yayınlayarak siteye bir katkı sunmak ve adını duyurmak istememdir.Sizleri seviyoruz. İyi çalışmalar diliyorum.

Edited by muski
  • Like 1
  • Thanks 2

MrRush, 24.10.2020 - 13:19 yazdı:

MD5 Checksum: E1647D4EB89D69F94C408DA22845FE0A
SHA-1 Checksum: F147E14FE078F8C64ADA2237BEE7A8FE96186285
SHA-256 Checksum: C0398ED8B446FA5671B24AC3BDEE58135B12DE220C08F667CBB4C34FE6E158D5
SHA-512 Checksum: 6A75DBB5F20208B7F9794F7100637BBAFDBA7D3BBD6E1E0891862B907A8C35235412F6F98A2A8E8E3738C01D1C96267F2998126F0A7F5B2BCEE8B7DE05C4015D

elinize sağlık güzel vede hızlı olmuş.tek sorum var oda,widows özellikleri aç kapa yaptım içi boş hiçbir şey yok .içinde ney var, ney eksik bakmak lazım.

Edited by goçmez

ilkeryasin, 8 dakika önce yazdı:

Merhaba  arkadaşlar . sistem tanıtımında görüntülenen temayı uygulayamadım . Nasıl yapılabildiği hakkında fikri  olan  var mı ?

bilgisayar ayarlarında temalar var ordan.ama önce windows u etkinleştirmen gerek

Edited by goçmez

goçmez, 26.10.2020 - 23:48 yazdı:

elinize sağlık güzel vede hızlı olmuş.tek sorum var oda,widows özellikleri aç kapa yaptım içi boş hiçbir şey yok .içinde ney var, ney eksik bakmak lazım.

Windows Özellik Ekleme kaldırıldı. Konuda bahsetmiştim. Standart Özellikler aktif durumda. 

Edited by MrRush

Çalışmanız için teşekkürler. Sistem sorunsuz kuruldu. Dediğiniz gibi son aşama biraz uzun sürdü. Ayrıca Adobe ile ilgili sorun da çözülmüş görünüyor. theArcher'ın önerisiyle Adobe kurmadan önce antivirüs programı kurdum. Sonra Adobe kurdum. (Hem pdf reader hem de pdf düzenleyici programları). Şimdilik bir sorun görünmüyor. Tekrar teşekkürler. 

OwgPZw.png

Edited by Ironeagle
  • Like 1