Jump to content

Modemler

Earslan1988
 Share

Recommended Posts

Django, 2 saat önce yazdı:

fiyat performans cihazın yazılımı güncelleme de keenetic şuanda tüm modemlerden açık ara önde. hepsini ezer gecer. ileriye dönük olarak 50-100 daha fazla verin en az extra dsl modelini alın. diğerlerine verilen 1 kuruş paraya yazıktır. tabi bu benim kişisel görüşüm.

Sinyal gücü mü yüksek hocam bu markanın, lynksys e kadar denemiş biri olarak ki denediğim yıllarda chipset mi neyse en iyi cihaz o idi ve , başka 3 4 modem denememden sonra tp-linke geri döndüm

f/p olarak da iyi ürünleri ve desteği var tp-linkin

Makale vs  değilde kişisel tecrübe önemli benim için , bu marka bir ürünü tp-link bir model ile karşılaştırma imkanınız oldu mu?

Bir de  USA da yüksek değer nedeniyle, yasak olan, şifre kırma vs lerde kullanılan, o cihazlar gibi mi?

Edited by efe34
  • Thanks 1

efe34, 24.10.2020 - 22:06 yazdı:

Sinyal gücü mü yüksek hocam bu markanın, lynksys e kadar denemiş biri olarak ki denediğim yıllarda chipset mi neyse en iyi cihaz o idi ve , başka 3 4 modem denememden sonra tp-linke geri döndüm

f/p olarak da iyi ürünleri ve desteği var tp-linkin

Makale vs  değilde kişisel tecrübe önemli benim için , bu marka bir ürünü tp-link bir model ile karşılaştırma imkanınız oldu mu?

Bir de  USA da yüksek değer nedeniyle, yasak olan, şifre kırma vs lerde kullanılan, o cihazlar gibi mi?

Omni DSL kullanıcı olarak söylüyorum bu kadar kapsamlı olup çok sık ve sorunsuz arayüz güncellemesi veren modem görmedim ben yeni nesil wpa-3 owe wifi şifrelemelerini dahi destekliyor.Modem her türlü şeye evriliyor Router-acces point vs yani cihaz aynı zamanda çoklayı dağıtıcı genişletici olarakta kullanabiliyorsunuz.Yetermi yetmez modemin boyut olarak kapladığı yer diğer modemlere çok çok daha küçük.Ayrıca içinde bulunan dahili ram-bellek-işlemci gibi özelliklerle modem modemden çok adeta mini bilgisayar mini bir os mantığıyla çok hızlı ve seri çalışıyor.Ek olarak halende bir çok modemde olmayan dns over https ve dns over tls özelliğini destekliyor.(Bu konuyla alakalı detay için 

bu konuyu incelemenizi öneririm) Bittimi bitmedi keendns özelliği ücretsiz bulut alan adı veriyor bu özelliği kullanarak dünyanın herhangi bir yerinden modeminize belirlenen alan adıyla bağlanıp erişebiliyorsunuz:Örnek veriyorum evdekiler internet gitti vs dedi sizde iş yerinizdesiniz herhangi bir ağ bağlantısıyla telefonunuzda belirlediğiniz alan adını girip modeminize erişip ayar yapmak veyahussa servis sağlayıcıyı arayıp gelip gelmediğini modemden takip edebilmeniz mümkün ;) 

Dahili ve genişletilmiş VPN desteği.
İndirmesini pek beğenmesemde Dahili gelişmiş Torrent desteği
Dahili Reklam engelleyici
gibi sayamadığım bir çok özelliğe sahip 

3 yıl olan garanti süresini (account.keenetic.com) siteye kaydolup  seri numarayı verek 4 yıla çıkarmanızda mümkün :)

Bu gibi bir çok özellik var 300-500 liralık modemde.Belkide 1000-1500 liralık modemde bulamayacağınız bir çok özelliğe sahip Keenetic alan pişman olmaz.Ben çok araştırdım daha iyisi yok şuanda ;)  

Edited by SoNKraL_
  • Like 1
  • Thanks 3