Jump to content

Xp Kullanıcılarına Kötü Win 7 Sürprizi

mustiback

Recommended Posts

XP'yi kullanan arkadaşların Vista'ya olan antipatilerinin iki nedeni var gibi görünüyor:

1. Vista'dan randıman almak için bilgisayarlarının yeterli donanıma sahip olmaması

2. Vista'yı kullanabilmek için ilk başlarda gösterilecek gayreti gösterememeleri.

Bilgisayarları yeterli donanıma sahip olup bir kaç gün Vista'yı anlamaya çalışan herkes eminim ki bir daha XP'den söz etmeyecektir. :D

XP'yi kullanan arkadaşların Vista'ya olan antipatilerinin iki nedeni var gibi görünüyor:

1. Vista'dan randıman almak için bilgisayarlarının yeterli donanıma sahip olmaması

2. Vista'yı kullanabilmek için ilk başlarda gösterilecek gayreti gösterememeleri.

Bilgisayarları yeterli donanıma sahip olup bir kaç gün Vista'yı anlamaya çalışan herkes eminim ki bir daha XP'den söz etmeyecektir. :D

haklısın ama 512 ram ıle vısta denersen yarı yolda kalırsın olsun 2gb ramın gor o zaman performansı tabı dıger ozellıklerınde onemı yok dıyıl dedıgın gıbı gayret gostermeme sebebımızde kulaktan duyma kotu gıbı duyumlar

Ben ilk vista çıktığında oem crack yapıyordum ve hiç randıman alamıyordum. Şimdi laptop aldım ve onun keyini kullanarak masaüstümede lisanslı vista kurdum ve inanın vista mı xp mi fark edemiyorum. Belki şimdilerde daha iyi cracklar çıkmıştır ama oem crackli vista ile lisanslı arasında performans farkı var sanırım. İşlemcim Pentium d 820 yani gayet dandik bi işlemci :D ramim 3 gb

Bilgisayarları yeterli donanıma sahip olup bir kaç gün Vista'yı anlamaya çalışan herkes eminim ki bir daha XP'den söz etmeyecektir. :(

core2 duo e4700 2.6 ghz işlemci

3 gb ddr2 8oo mhz ram

gigabyte ep35-ds3p board

seagate 320 gb hdd

.

.

sistemim bu. vista'nın görsel ve işlevsel olarak şıklığının ve kabiliyetlerinin farkındayım elbette.

Universal Share Downloader programını ve airties rt205 modemimin reset dosyasını uyumlu bir şekilde kullanamadım vista'da.

ne yaptıysam sürekli indirme gerçekleştiremedim rapidden.

reseti atıyor modeme ama kesinlikle sıradaki dosyaya geçmiyor, linki alamıyor usd.

---

oysa Windows Xp'de hiçbir engele takılmadan onlarca rapid linklerini usd içine atarak, modemin reset dosyasını da zamanlayıcıya göstererek aslanlar gibi sömürüyorum rapidi. :D

premium üyelerden bile daha çok dosya indirebiliyorum :D

sen olsan hangisini kullanırdın?

bende vista kullandım donanımıda iiydi bence xp ye makyaj yapıp peercing,estetik yapılmış hali birde kullanıcıyı gerizekalı yerine koyuyor. Windows 7 yi bekliorum w7 daha ii olacak eminim ya seve seve ya s. s. derler ya microsoftun takdiği budur

core2 duo e4700 2.6 ghz işlemci

3 gb ddr2 8oo mhz ram

gigabyte ep35-ds3p board

seagate 320 gb hdd

.

.

sistemim bu. vista'nın görsel ve işlevsel olarak şıklığının ve kabiliyetlerinin farkındayım elbette.

Universal Share Downloader programını ve airties rt205 modemimin reset dosyasını uyumlu bir şekilde kullanamadım vista'da.

ne yaptıysam sürekli indirme gerçekleştiremedim rapidden.

reseti atıyor modeme ama kesinlikle sıradaki dosyaya geçmiyor, linki alamıyor usd.

---

oysa Windows Xp'de hiçbir engele takılmadan onlarca rapid linklerini usd içine atarak, modemin reset dosyasını da zamanlayıcıya göstererek aslanlar gibi sömürüyorum rapidi. :D

premium üyelerden bile daha çok dosya indirebiliyorum :D

sen olsan hangisini kullanırdın?

RapidShare Plus programını kullan ve Vista'nın tadını çıkar. Vista'da çare tükenmez. :(

RapidShare Plus programını kullan ve Vista'nın tadını çıkar. Vista'da çare tükenmez. :rolleyes:

alternatiflere her zaman açığımdır.

rapidshare plus programı 15 dakika olayını aşmamıza yani beklemeden dosya indirmemize yardımcı oluyor mu?

(programı incelemediğim için soruyorum)

Vistayı neden bu kadar kötülüyorsunuz anlamadım.. Bir kere vistanın kullanımı her açıdan çok rahat... Her türlü kolaylığı sağlıyor... ve vistada öyle çok yüksek donanımlar isteyen bir sistem değil kimi arkadaşlar vista kendinden 1400mb ram yiyor falan demişler.. Ben 2gb ram 256ekran kartı ile tam sürüm 32bit ultimate sp1 kullanıyorum antivirüsümle de diğer kullandığım programlarla beraber 800mb falan oluyor.Ayrıca Crysis'i bile rahatlıkla oynuyorum.. O anda hiç bir şey yapmıyorsam da genellikle 400-500mblik bir bellek kullanıyor... Windows 7 ise; beta sürümünü kullananlar bilir, düşük donanımda takır takır çalışıyor... Xp den vazgeçmeyenler rahatlıkla kullanabilir.. Tam sürüm Kasım ayına doğru çıkacak..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...