Jump to content

Xp Kullanıcılarına Kötü Win 7 Sürprizi

mustiback

Recommended Posts

Windows 7'yi bekleyen Vista kullanıcılarına iyi, XP kullanıcılarına ise kötü haber geldi.

Microsoft, Windows 7'yi hedeflenenden daha erken zamanda piyasaya sürmek için kolları sıvadı. Sadece bu haber bile ortalıkta bir hareketlenmeye neden olmaya yetti. Windows 7 ile ilgili ilk izlenimlerin son derece olumlu olması nedeniyle pek çok kullanıcı sabırsızlıkla yeni işletim sisteminin piyasaya çıkmasını ve var olan sistemlerini Windows 7'ye geliştirmeyi bekliyor. Peki bu geliştirme işlemi nasıl olacak? Microsoft'tan bu konuyla ilgili detaylar da nihayet geldi.

İyi haber Vista kullanıcıları için. Windows 7 zaten büyük oranda Vista üzerine inşa edildiğinden dolayı, Vista'dan Win 7'ye geçiş oldukça kolay olacak. Tek yapmanız gereken geliştirme paketi ile Windows Vista'nızı Windows 7'ye dönüştürmek. Üstelik kullandığınız programlar bile bu geliştirme sürecinden olumsuz etkilenmeyecekler.

Fakat kötü haber Windows XP kullanıcıları için geldi. Vista'nın yarattığı memnuniyetsizlik nedeniyle XP'den şaşmayan kullanıcılar Windows 7'yi merakla bekliyorlar. Microsoft henüz XP'den Windows 7'ye geliştirme için fiyat açıklamamış olsa da, en azından bu işin yeni bir Win 7 lisansı almaktan daha ucuz olacağı kesin. Fakat Windows 7'nin yapısı XP'den farklı olduğu için, Vista'da olduğu gibi üzerine kurulum mümkün değil. XP'yi Windows 7'ye geliştirmek için önce bilgisayarınıza temiz bir format atmanız ve sonra yeni Windows 7 kurulumu gerçekleştirmeniz gerekecek. Her ne kadar bu kulağa bir geliştirme gibi gelmese de, Microsoft teknik zorunluluklar nedeniyle en pratik olan bu yöntemi tercih edecek.

Bilgi için: Microsoft

Telefon: (212) 258 59 98 pbx

Bence XP kullanıcıları için sorun değil bu.Yer yüzündeki Microsoft'un yapıpta en çok sattığı işletim sistemi XP en çok kullanılan yine XP.Bu sitede denk geldiğim bir kaç katılımsız program var Vistada çalışmayan.Vista'nın artılarını buraya belirtsin birisi bana.Benim bilgisayarım Vista çalıştırabilcek kadar iyi değil.Fakat XP ile uçuyorum :D

win 7 de çıksa win 17 de çıksa taban mantığı vista olduğu sürece ondan bir farkı olmadığı sürece xp yine popüler olarak kalmaya devam edecek en azından ben xp den şu aşamada vaz geçmek niyetinde değilim zaten vistaya karşı bir antipatim var win 7 de öyle olur :D

win 7 de çıksa win 17 de çıksa taban mantığı vista olduğu sürece ondan bir farkı olmadığı sürece xp yine popüler olarak kalmaya devam edecek en azından ben xp den şu aşamada vaz geçmek niyetinde değilim zaten vistaya karşı bir antipatim var win 7 de öyle olur :D

Slm dostum çok güzel yazmışsın. Ben de win98se hastasıydım winxp dahi çıkmıştı hala ben win98 kullanmaya devam ediyordum Updateleri kestiler yeni programları win98de çalışmaz hale getirdiler Mecburen geçmek zorunda kaldık adamların insiyatifine kalmış öyle ya da böyle geçecez bence....

haber için sağol microsoft türkiyeden para kazanamaz inadına xp ama 7 nasıl olacak bekleyip göreceğiz vista tabanıysa kötü olur windowsun çekirdeği değişecek diyolardı 7 de ama ne olacak bilmiyoruz bekleyip göreceğiz.saygılar

Mantıklısını yapmış Microsoft.

Vista kullanıcılarını desteklemiş Windows 7ye geçişte.

XP kullananlar gocunmasın.

İllaki geliştirme paketiyle geçecek değiliz ya.

Formatla geçeriz.

Ama şunuda söylemek isterim XP kullanan arkadaşlara.

Bence Vista'yı kötülemeyelim.

Onunda kendine has beğeneni kullananı var.

Saygılarımla.

microsoft daha kötüsünü çıkarana kadar en kötüsü vistadır diyordum baktım ki daha kötüsünü çıkarma çalışması yapıyorlar hayırlı olsun FORZA XP!!!

valla arkadaşım bende tam tersini düşünüyom micosoft win 7 çıkarana kadar eniyisi vista vistayı begenmeyen arkadaşlarım yüzdoksandokuzu donanımı iyi olmayan pcisi eski olanlardır adam vista kuruyo bakıyo kasıyo iyi degil diyor halbükü iyi olmayan kendisinim pcisi donanımı düşük bende vistaya hastayım daha kuramadıgım pro yok vistaya vista veya win 7 kullanacaksan biraz cep yakacak tabiki eski sistemlerde randıman alamazsınız

valla arkadaşım bende tam tersini düşünüyom micosoft win 7 çıkarana kadar eniyisi vista vistayı begenmeyen arkadaşlarım yüzdoksandokuzu donanımı iyi olmayan pcisi eski olanlardır adam vista kuruyo bakıyo kasıyo iyi degil diyor halbükü iyi olmayan kendisinim pcisi donanımı düşük bende vistaya hastayım daha kuramadıgım pro yok vistaya vista veya win 7 kullanacaksan biraz cep yakacak tabiki eski sistemlerde randıman alamazsınız

büyük konuşmayayım ama pcm ne kadar yüksek olursa olsun o vista yı kurmam belki windows 7 yi belki kurarım ama şuan en iyisi windows xp hele modifiyelileri.saygılar

Universal share downloader programı aracılığıyla modemimi resetlemeyen işletim sistemini (Vista ve Windows 7 ) ne yapayım :D

daima xp diyorum. rapidi problemsiz sömürüyorum.

haber için teşekkürler.

canpolat11 bende öyle diyordum senin gibi bir sene evvel hiç sevmiyordum vistayı pcim iyi oldugu hallde sonra vista bidaha kurdum 6 ay evvel orjinal ultimatayı ufak tefekte artık vistanın dilinden anlamaya başladım yani biraz vistaya kafa yorarsan mantıgını çözersen inan xpinin yüzüne bakman ben win 7 betayı bile begenmedim vistanın yanında hele yinede bekliyelim bir tr çıksın bir el atarız

tamam windows 7 vistadan iyi ama vista KÖTÜ FİLAN DEĞİL!!!

kullanmasını bilen rahatlıkla kullanır

vista ya kötü diyenlerin bir kısmı vistayı hiç kullanmamış kişiler

keşke MS, mojove deneyimini sadece abd de değilde tüm dünyada yapabilse o zaman vista ya kötü diyen sayıcı aynı kalacak mı?

4gb ram ve t8100 işlemci ile vista sp1 kullanıyorum. Çok memnunum.

aynı bende sayın sk8ber boi gibi vista ultimata sp1 kullanıyorum bende çok memnunum demekki her zaman dedigim gibi vista kullanacaksan donanımın iyi olacak bak sen o zaman vistanın tatına

Windows 7 bole olcaksa bu kotu haber cunku cekırdegı deısen bı sıstemın basak sısteme mumkun olmıcagı ve bu arada mıcrosoftun kandırmacası yanı vısta tema gıtcek ıkonlar programlar dıscek ne anladım ben o zaman o windows 7 den soleyın!!

En iyi vista demek kötü olur ama şu anda vista gerçekten çok iyi.Xp yi savunan arkadaşların bir çoğu diğer arkadaşlarında dediği gibi ya vista kullanmamışlar ya da donanımları kötü..Peki ya microsoft xp update lerini kestiğinde ne yapacak xp kullanıcıları?Ya vista kuracaklar ya 7.Bana göre herşey yerinde ve tadında güzeldir.Xp nin yeride geçti tadıda.Teknolojiye ayak uydurmalısınız :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...