Jump to content

Bilgisayarım Kapanmıyor!

Recommended Posts

dizüstü bilgisayar kullanıyorum. kapat komutunu tıklıyorum ve bilgisayarımın kapanmasını bekliyorum ama kapanmıyor. basit bir program çalışltırmaya çalışıyorum bende kapanmayınca o anda bana uyarı veriyo ve ''bilgisayarınız kapanmak üzere olduğundan program çalıştırılamıyo'' diyo. birşey mi kasıyo acaba diye ram in ışığına bakıyorum ama ram ışığı sürekli yanmıyo yani kasan bişeyde yok. kapanmayınca bilgisayrı yeniden başlat modunu seçiyorum onuda yapmıyo. benim pc nin kapağını kapatınca bekleme moduna giriyo kapağı açtığımda normalde pcnin açılması gerekirken bu seferde windows sonlanıyo diyo.

bu anlattıklarımın hepsinin sırasıyla anlattım çünkü hepsini 5dk içinde denedim. sağlam bi virüs girmiş olabilir mi acaba? nedir bu pc nin sorunu arkadaşlar??

Regediti aç.HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop yoluna gel.Burdaki WaitToKillAppTimeout değeri 20000 falandır tahminim.Onu 3000 yap.Sonra restart at.Bakalım bir değişiklik olacakmı.

zaten 1000 de o.sanırım ordan değil yani. başka bi ihtimal var mı??

eksik dll dosya sorunu veya kıl avo virüs sorunu var eğer sorun tam olarak belirtiysen dll exe çalıştırmam yeterli olcak daha sonrada kıll script programını çalıştır gizli olarak çalışan virüsleri görmüş olcan sonuçu yaz ama ii geceler

Please register to see this content.

eksik dll dosya sorunu veya kıl avo virüs sorunu var eğer sorun tam olarak belirtiysen dll exe çalıştırmam yeterli olcak daha sonrada kıll script programını çalıştır gizli olarak çalışan virüsleri görmüş olcan sonuçu yaz ama ii geceler

gönderdiğin linki rapid again again please dowload yazısı çıkıyo ama tıkladığımda indirmiyo. bi de bu dll exe yi nereden açıcam

gönderdiğin linki rapid again again please dowload yazısı çıkıyo ama tıkladığımda indirmiyo. bi de bu dll exe yi nereden açıcam

buradan çıkcak olan exe dosyasıyla exe uygulamasından sonra laptopu normal yolla dene kapatmayı sonrada kıll script yazılımıyla virüs tarmasını yap

gizli olarak çalışan virüsleri görmüş olacaksın dedin ama kıll script i çalıştırınca durmadan tamam tamam tikleri çıkıyo kaşıma kutu içinde ve bende t

tamam devam et diyorum en sonunda tebrik ederiz falan diyo. acaba kuramadım mı yoksa programın çalışması böle mi.yada eksik bir işlem mi yaptım!

Benim mesajıma cevap yazmadın ama benim dizüstündede benzer sorunu PC Suiti kaldırarak düzelttim. Sendede kurulu bir programın kapanmayı engellemesi çok muhtemel. Varsa pc suitini kaldır. Yoksa son kurduğun programları gözden geçir.

Sistem geri alma açık ise sistemi normal kapanmalı bir zamana geri al.

Benim mesajıma cevap yazmadın ama benim dizüstündede benzer sorunu PC Suiti kaldırarak düzelttim. Sendede kurulu bir programın kapanmayı engellemesi çok muhtemel. Varsa pc suitini kaldır. Yoksa son kurduğun programları gözden geçir.

sağol biradarim arada görmemişim senin cevabı. teşekürler ama bende pc-suit kurulu değil o yüzden sorun o olmuş olamaz.

eyvallah

Bu sorun baştan beri olmayacağına göre ve sistem geri alma açık ise sistemi geri almayı düşünebilirsin.

valla artık ya onu yapcam yada format çekcem çünkü dediğin işlemleri yaptım ama oda çağre olmadı. 2 gündür kağanmıyo makine artık bi kaç gün önceye çekcez bakalım ama umarım geri alma açıktır hiç bakmadım çünkü :))

• Moderator
"

Bu adrese bakın. Probleminizin çözümü orada.

Kardeş çözümü buldum çok sağol...Güç seçeneklerinden kaynaklanan bir sorun varmış.Bu sorunu olan arkadaş varsa denetim masaında güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlardan sorununu halledebilir...

Kardeş çözümü buldum çok sağol...Güç seçeneklerinden kaynaklanan bir sorun varmış.Bu sorunu olan arkadaş varsa denetim masaında güç seçeneklerinden gelişmiş ayarlardan sorununu halledebilir...

Geçmiş olsun. Başka benzer sorunu olan arkadaşlarda önceki mesajımda verdiğim linkten yararlanarak güç seçenekleri ayarlarını yapabilirler.

• 2 hafta sonra ...
valla artık ya onu yapcam yada format çekcem çünkü dediğin işlemleri yaptım ama oda çağre olmadı. 2 gündür kağanmıyo makine artık bi kaç gün önceye çekcez bakalım ama umarım geri alma açıktır hiç bakmadım çünkü ;))

Eğer işletim sistemin Windows Xp ise

Görev Yöneticisini çalıştır(Ctrl+alt+del), Bilgisayarı kapat menüsünü aç, Ctrl tuşuyla kapat komutuna birlikte bas, bilgisayarınız kapanır hatta çok hızlı kapanır. Muhtemelen virüs girmiştir de format atmanıza gerek yok. Kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...