Jump to content

Idm Entegrasyon Problemi

654
 Share

Recommended Posts

654, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kusura bakmayın tam bir amatör hatası yapmışım.

Malum IDM'nin yakalayacağı bir dosya uzantısı listesi var, ben yukarıdaki linkteki dosyayı splitter uygulaması ile bölmüştüm ve her part için ".ps01",".ps02" şeklinde bir uzantı oldu. Haliyle IDM bu uzantıları tanıyamadı ve dolayısyla da tanımadığı bir uzantıyı indiremedi ve indirme işlemi otomatik olarak tarayıcı üzerinden başladı.  Az önce "Eagle Downloader"'ı indirip ayarlar kısmını girdiğimde birden kafama dank etti💡 ki benim IDM'ye uzantıyı tanıtmam lazım. Hasıl-ı kelâm sorunu çözmüş bulundum.

Çözüm: 

Please register to see this content.

Haklarınızı helal edin yordum sizleri.

POWERFUL333, 1 saat önce yazdı:

Merhaba, Siz ve Çözüm için önerisi getiren arkadaşların hepsi çok basit bir hususu gözden kaçırmışlar.
IDM programınızda bir hata yok. Çünkü indirmek istediğiniz dosyanın uzantısı bilinen bir dosya değil.
Yani, indirmek istediğiniz dosyanın uzantısı .ps01
Yani siz ve çözüm getiren arkadaşlar burayı atlamışlar.(.zip.ps01)

Çözümü; IDM - Seçenekler - Dosya türleri buraya ps01 ps02 ps03 ps04 (indireceğiniz dosya adına göre) yazıp tamam demeniz gerekir.
Yani, IDM nin indireceği dosya türleri içine ps01 eklemeniz gerekir.

Bu işlemi yaptıktan sonra bu dosyayı sorunsuz indirebilirsiniz.

Teşekkürler kesinlikle aynen öyle oldu zaten yukarıda da belirttiğim gibi tam bir "amatör hatası" yapmış oldum.

Ama çözümünü de buldum birkaç mesaj yukarıda kalmış. :D

Edited by 654
  • Like 2

kadetti, Şimdi yazdı:

Sizde ki sürümü kaldırıp @forjest üstadın katılımsızını  kurun.O kurmadan önce IDM ye ait tüm kalıntıları temizliyor.Sonra yüklüyor deneyin bence.

İşin aslı Murat hocanın katılımsızı kurmuştum. Dediğim gibi belki de ben bir şeyleri yanlış yaptım ADM ile ilgili.

• Like 1

1 minute ago, forjest said:

FlareGet 5.00 Final Multilanguage + Türkçe  | IDM Alternatifi en iyi indirme programlarından katılımsız kurulum

Reveal hidden contents

EzI9Zp.png

forjest baba senin sistemin kurulu. Flaregeti de indirdim o da yakalamadı hahaha : ) 

edge kullananlar idm'yi güncelleyip veya tarayıcıyı sıfırladı ise veya başka bir sebepten yakalama çalışmıyorsa üstadın katılımsız yaptığı son sürüm 6.38. 14 final sürümünü indirip kursun eğer tarayıcıya uzantı otomatik geliyorsa onu kaldırın. idm

burdan manuel olarak ekleyip deneyin bakalım çalışacak mı ? daha önce başıma geldi bu şekilde çözdüm bide Windows başlarken uzantı hatası verebilir onun içinde uyumluluğu 8.1 kulananlar windows7 olarak değiştirmeyi denesin ayrıca bu programı daimi yönetici olarak çalıştırıda seçiniz burdan yine üstada program için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum neydi o eskiden ilaç bul program indir her güncellemede ayrı ayrı uğraş 1 haftada key patlaması :) bize herşeyi tek tuş yapanların ellerine sağlık @forjest 😎 konuyla çok alakası yok ama pek konusu yok topic kalabalığı yapmayım dedim

; güncellemeleride alabilen ublock origin ve popup blocker pro'yu  edge tarayıca gömme şansımız var mı ? yarın öbürsü gün store dan kaldırılırsa yanarız :)

Edited by ozanbey86