Jump to content

Telefon Tavsiye

casper0007
 Share

Recommended Posts

Benim emektar miladını doldurdu p9lite 2017 kıza verip kendıme yenı nesıl bi telefon alayım diyorum

fiyat aralıgı 2000-2500 arası

ornek vereyım bir iki tavsiye ve önerilerinize acıgım

https://www.trendyol.com/huawei/p-smart-s-duos-128-gb-siyah-cep-telefonu-huawei-turkiye-garantili-p-44593749?boutiqueId=544389&merchantId=107024

https://www.trendyol.com/oppo/a73-4gb-128gb-lacivert-cep-telefonu-oppo-turkiye-garantili-p-55452450?boutiqueId=544389&merchantId=106397

https://www.n11.com/urun/xiaomi-redmi-note-9-128-gb-xiaomi-turkiye-garantili-1387209?magaza=algotur&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

not:en uygun surda su modeli bulursunuz gibi tavsiyelere acıgım

Edited by casper0007

slma htc almıştım baya dayanıklı çıkmıştı.

cakma iphone 1 ay sürmedi batarya şişti. (5-6 sene öncesi çöp oldu). Arkadaştan gm aldım 2 sefer ekran 1 sefer anakart değişti. (Batarya çakma aldım şişti çöp). Şuan kullanıyorum

redmi 6 aldım (güvenli modu göremedim). alo demeden root atayım dedim. siyah ekranda kaldı. 6 ay bekledi garanti aklıma geldi gönderdim. anakart değişti elden çıkardım

Önerim batarya 5000-6000 mah (hızlı sarj) olabilir. işlemci 8 cekirdek ve 2ghz üssü olabilir. ram 3 veya üssü . 64gb veya 128gb hafıza. ekran kullanımıza kalmış

Aklıma gelmişken, üretim yılına (çıkış yılı) dikkat edin. Rafta bekliyen ürün bataryasını yiyor.

Araba tekerinin raf ömrü 5 sene diyorlar. Kauçuk kendini salıyor . Bilginize

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by register

casper0007, 1 saat önce yazdı:

Benim emektar miladını doldurdu p9lite 2017 kıza verip kendıme yenı nesıl bi telefon alayım diyorum

fiyat aralıgı 2000-2500 arası

ornek vereyım bir iki tavsiye ve önerilerinize acıgım

Please register to see this content.

not:en uygun surda su modeli bulursunuz gibi tavsiyelere acıgım

Sana tavsiyem xiaominin yurtdisi tellerini sahibinden.com satiyorlar fiyati cok uygun ben aldm memnunum... En azindan o parayla cok daha iyi birsey alirsin...

2429 ₺ye indiğinde realme 6 almıştım çok memnunum :) Hızlı şarjı efsane 40 dkda tamamen doluyor.Ama şuan 2800 civarlarına çıkmış alınabilirlikten çıkmış 2500lere inerse halende alınabilir.90 hz,30w hızlı şarj,64 mp kamera mono ama stereo kadar güçlü hoparlör baya memnun ediyor :)

AdnanGumus, 8 saat önce yazdı:

senin gönlunde yatan nedir şuan kötü telefon yok ihtiyaca vede özellige göre fiyat degişir huawi arkadaşım kullanıyor çok memnun xiaomi redmi  note 8 1 kız 1 erkek kardeşim vede eniştem kullanıyor baya memnunlar tamir bile görmedi birazda kullanmaya göre değişir kolay gelsin

Redmi note 8'in alınabilirliği kalmadı be hocam işlemci anlamında hızlı şarj anlamında günümüz cihazlarına göre baya geride kalmış vaziyette konuda geçen meblağların üstüne 1000 ₺ eklediğinde 65w hızlı şarjı bile görüyorsun.18w günümüz için küçük rakamlar batarya küçük olsa kabul edilebilirde ki kutu içeriğindende 10w adaptör çıkıyor yani bide işin o tarafı var.

Uzun olacak ama okumanızı öneririm.

Benim önerim şartlar biraz zorlanıp realme 7 veya dahada yukarlara çıkılıp p40 lite alınmasından yanadır.2500 ₺ günümüzün giriş seviyesinde kalmıştır.Xiaomi ucuz diye o özelliklerdedir hatta yaptığım performans testlerinde snapdragon 460'ın snapdragon 665,662 gibi modellerle benzer performans verdiği ortadadır.Piyasada çok kullanılan snapdragon 720G ise gerçek bir ortasegment işlemcisi olan snapdragon 660'ın güncellenmiş modifiye edilmiş halidir.732G ise snapdragon 675'in aynı şekilde modifiyeli ve güncel hali. yani demem o ki ya mediatekin güncel işlemcilerine sahip olanı veya hussa 732G,730G,720G gibi daha iyi performansa sahip modelleri tercih etmenizdir.

Mesela g95 denilen işlemci g90tnin güncellenmiş hali olup kirin 810la benzer seviyelerde performans göstermekte ve üzmemekte yani fiyat konusu ayrıca tartışılabilir fakat günümüz standartlarında snapdrgaon 665 ve 662 giriş seviyesiyle benzer performans gösterdiğinden alınabilirlikten çıkmıştır.

Diğer bir taraftan huaweinin 710 serisi hiçbir telefonunu almayın aldırmayın çünkü 710 performans anlamında vasattır hele 710A,710F aman aman sizi üzer.Huaweinin giriş modelleri desek yeridir.Kirin 810,820,830 veya kirin 970,9800,985,990 ve üstü modellerini tercih edin derim.Ayrıca ykaın zamanda tanıtılacak düşükte olsa gelme ihtimali olan mate 40 litenin hem tasarımını hem işlemcisini beğendim :) Ama dimensity işlemcili hiçbir telefon ülkemizde satılmadığı için bununda satılacağını düşünmüyorum.

Marka olayına gelirsek
Oppo  telefon tercihi yapacaksanızda başında harf sonunda sayı olanı değil reno ekiyle başlayanları tercih etmeniz daha akıl kârı olacaktır çünkü oppo düşük özelliği yüksek fiyata veriyor.Realmede opponun F/P odaklı markasıdır orta segmentte illa iş görür bir telefon alıyorsanız realmeye bakın derim ;)

Hani şartları zorlamanız sizin yararınıza olacaktır. 9s,9,m21,m11,m30s vb telefonlar asla güven vermemekte donanımı sağlam gibi gözüküyor ama değil.Xiaominin ben üst düzey telefonları dışında telefon tercih etmem.Sebebide miui bugları sık oluyor,güncelleme desteği vasat,arayüz çok hızlı pil tüketimi çok iyi olsada reklamlı bir arayüz kullanımına karşıyım.Ama mi note 10 lite tercih edilebilir fakat poco x3 gibi tuğlayı almam (215 gram nedir ya m51de 7000 mAh batarya ve daha büyük ekran olmasına rağmen 203 gramken ! )

Ve benim en beğendiğim ama ülkemizde malesef ki satılmayan Realme x7 pro var.Super amoled 120hz ekranı,65w hızlı şarjı,Dimensity 1000+ işlemcisi (snapdragon 855 düzeyinde performans veriyor.) İmx686 sensörlü ana kamerası imx586 sensörlü ön kamerası arka kapağın cam olup hem ön hem arka kapak cgg5 ile korunması akabinde wifi6,nfc,stereo hoparlör özelliği barındırması üst düzey telefonlarda olan
3D Vapor-Chamber Soğutma gibi çok güzel özellikleri bir arada barındırdığı gibi güzel tasarımıda mevcut fakat üsttede yazdığım gibi dimensity işlemcili hiçbir telefon ülkemizde satılmadığından trde satışı bulunmuyor.Yoksa xiaominin Redmi note 10 adında mediatek dimensity 820 işlemcili redmi note 9'u 3le çarpacak performansta telefonuda mevcut :)

Edited by SoNKraL_
  • Like 4