Jump to content

Portable Programları Açlışıta Otomatik çalşıtmrka?

crysis_88

Recommended Posts

merablar .. benim en çok kullandığım portable program internet download manager ben bunun açılışıta kendiliğinden otomatik açılmasını istiyorum .. diğer yüklenen programlar gibi .. nasıl yapıcam ? ve diğer portable programları ? bi de portabla programlar ve normal kurulan programlar arasıdna ne fark var ? sace tek tıkla açılması mı ? özellik yönünden bi kısıtlama oluyomu ?

öncelikle kurulan programlardan farkı tek tıkla çalışması kurulamaması yanında sisteme reg kaydı yüklememesi yani en basitinden photoshop bile binlerce reg kaydı ekliyor bunlar sistemde yavaşlığa vs şeylere sebeb oluyor portablede reg kaydı sisteme geçmiyor ve adı üstünde hardiske kopyala taşı aşağıdaki yazıda alıntı yazıdır..

Avantajları Nelerdir ?

# Evde ya da işyerinde sürekli kullandığınız programları her oturduğunuz bilgisayara kurmadan çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

# Bilgisayarınızda setup dosyalarının gereksiz yer kaplamasını önleyebilirsiniz. (çünkü elimizde kurulum gerektirmeyen versiyonu mevcut)

# Bilgisayarınız hız açısından yeterince tatmin edici değil ve siz programların onu kastığını düşünüyorsunuz. Bunun için portable programlar tam size göre. İşinize lazım olduğu zaman sadece çift tık ile karşınızda.

açılışta açılmayı bir çok yolla yapabilirsiniz ama elinizde tune up varsa sistem bakım programı onun ingilizce versiyonuna göre söylüyorum increase performance kısmında tune up startup menager bölümü var ona basıp add kısmında browse diyerek istediğiniz exe dosyasını göstererek yapabilirsiniz...tabi başka yollarıda mevcuttur..

bunun için reg kaydı girmen veya başlat/programlara/başlangıç a girdi yapman gerek.

direk rek kaydı yapmak istersen not defterine alttakileri yaz.

Tabiki dizin ve program ismi seninki olması lazım...

sonra uzantısını .reg yapıp kaydet.

sonra tıklayarak çalıştır....

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"SpyEmergency"="\"C:\\Program Files\\NETGATE\\Spy Emergency 2006\\SpyEmergency.exe\""

10 tane kelime yazmışsın 9 unda yazım hatası var, heyecanlanmadan yaz :clapping:

banamı dedin? yazım hatası olan yeri gösterirmisin?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...