Jump to content

Windows 7’yi Yüceltecek Sebep

chAsEEr

Recommended Posts

Onu çok kolay yapabilirler. Adamlar XP'yi tarihe gömmek isterken niye tekrar diriltsinler.

Örneğin Sql Server 2000 Microsof'un ürünü ama ürünün sp4 güncellemelerine kadar tuttuğu datanın boyutu 2GB'ı geçtiği zaman kendini fişliyor hata veriyordu ama SP4 ile bunun önüne geçtiler. Onu da çok kolay yaparlar.

efsane vistada devam ediyor işte vista için xp teması bir bakın begenecekmisiniz

XP__s_Luna_theme_for_Vista_by_Shifty102.png

işte hersey burda

Windows 7 nin kötülenmesine de az kaldı :blink: Neden mi?

Xp kullanıcıları alışamıcaklar ve "Aaa! Bunun da Vistadan farkı yok" diyecekler.

Xp kullanıcılarının o mükemmel performanslı donanımları Win 7 yi kaldıramayacak ve "Aaa! Buda Vista gibi kasıyor" diyecekler.

Xp kullanıcılarının acaba C2D, C2Q veya İ7 işlemcileri olsa gene Xp mi kullanırlardı çok merak ediyorum!..

C2D 2Ghz işlemcim 4Gb ram im 256Mb ekran kartımla vistadan gayet memnunum.Sistemin açılması 20 saniye sürmüyor ki bir laptop için hiçte kötü bir rakam değil.Xp ye dönmek istedim.Tek bir kere istedim.Counter Strike ın vistada sorunlu olması yüzünden istedim.En sonunda oyunu bıraktım hem kafam rahatladı hem sistemim :)

Bilgisayarımı yenileyebilsem Vista ya terfi edecem de....Bir türlü iki yakamızı bir araya getiremedik.Ne yapayım el mahkum XP ye.Böyle bir makineye Vista yüklemek makineye işkence oluyor.Yükledim yerlerde süründü.Mecburen XP ye döndüm.Vista kullanan makinelere ağzımın suyu akarak bakıyorum. :blink:

XP'nin bu kadar vazgeçilmez olmasının tek suçlusu Microsoft'tur. Vista'yı çok geç çıkardılar. XP'yi piyasadan bir türlü çekmeye cesaret edemediler ve hala XP'nin kahrını çekiyorlar. 14 Nisan'da Microsoft için XP bitecek ondan sonraki süreçte neler olur bilinmez.

Arkadaşlar en kötüsü cehalet...Cahille tatışılmaz, çünkü seni nasıl olsa anlamaz.Biliyorsan birşeyler söyle ibret alsınlar, yoksa sus da dinle adam sansınlar.Bilim, gelişme insanlıkla beraber devam edecek.Elbette Windows 7 Vista'yı geçecek.Konuyu hazırlayan arkadaşa teşekkürler.

Bir windows xp professional kullanıcısı olarak sanırım bana da cevap hakkı düşmüş :hi:

Windows xp kullanmamın sebeplerine gelince; fazla yer kaplamaması, bilgisayarımdan istediğim performansı rahatlıkla alabilmem, bütün programlarımı çok rahat bir şekilde kullanabilmem (özellikle tasarım), kolay ve basit kullanımı, bilgisayarımı fazla yormaması ve bunun gibi sebepler....

Windows 7'yi sanal diske kurdum, evet gerçekten vistaya nazaran çok güzel ve hızlı olmuş... Şimdilik windows xpyi bıraktırabilecek gibi duruyor... İnşalah şimdiki izlenimlerimiz final sürüm çıkınca da devam eder ve windows 7'ye terfi ederiz :D

amma tatava yapilmis bi xp'dir bi vistadir diye ya :crazy:

ben ikisinide kullandim ikisininde artisi ve bi o kadarda eksisi var..

xp her ne kadar stabil çalissada xp kullanan herkes bilir cpu'dan bi program yüzde 50/60 kullansa makine kafayi yiyor..donuyor..tusa basion garip sesler çikartiyor..

Vista desen nereye tiklasan soru soruyor tamam güvenlik için..kapatabiliyorsun ona da eyvallah ama onu kapatinca da güvenlik zaafi varsa niye kapatayim.. madem benim tikladigima inanmak icin onay vermem gerekiyordu e o zaman bi yazilim gelistirip tiklamalarin fare tarafindan mi yoksa scriptlemi/yazilimlami istendigini bulabilirdi..

bi de çogu kisinin ki buna bende dahil vistayi kinamasinin en büyük sebebi program sikintisi..

tamam vistacilar çatir çatir xp programlarini kullaniyorum diyebilir ama ben creative suite 4 kuramadim vistaya :)

hea kurdugum bi çok xp programi oldu ama kimse bana demesin çok stabil diye..

hea donanimima suçu atmak gerekirsede laptopu aldigimda vista vardi içinde demekki kaldiriyor..

ki intel core duo 2 cpu, 3gb ram, 512 nvidia 8600 gs vistayi kaldirmiyorsa bence ölsün : )

kisaca hem xp kullanicisiyim hemde vista ve benim vardigim kani:

Ne vista xp'yi ve xp'de ki aliskanliklarimizi degistirecek bir yenilik

Ne de Xp, Vistayi kötüleyebilecek kadar kaliteli.

Sahsen windows7'nin de çikinca "kötü" yamasi yiyecegine inaniyorum ama kullanici arabirimi bakildiginda xp kabak tadi vermeye basladi vista hos w7 Mükkemmele yakin olacakmis gibi gözüküyor..

umarim bi 5-10 yy sonra bizlerde bi isletim sistemi gelistirebiliriz de (hemde 1'den fazla sürüm)

böylelikle kendi sistemimizi canimizla, kanimizla savunuruz.. tipki burdaki ve her xp mi vista mi yada vista mi w7 mi konularinda oldugu gibi..

benwade_21 şaka filan yapmıyorum vista ile xp den daha fazla verim alıyorum çünkü bilgisayarımın HAKKINI VERİYORUM HAKKINI!!!

helal sana kardeşim bende bunu söylüyorum herkese pc güncel perfomansının hakkını veren bi işletim sistemi ister bunun aksini savunan pcden anlamaz zaten

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Ama kardesim vista öle değil mi çok kasmıyor mu anca görselliğe verilmiş.

vallaha ben vista kullanıyorum 0 kasma deli gibi de oyun oynuyorum oyunlarda 10 numara dx10

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...