Jump to content

Program Files I Silmek Bir Turlu Silemiyorum

şrarskoz
 Share

Recommended Posts

işletim sistemi 120 ssd yuklu

1 tb da 2 ye bölük  d de Program Files ve temp dosyası var temp dosyasını sildim 

Program Files i silemedim  klosor veya dosya başka bir programda acık oldugundan bu eylem gercekleşemiyor  diyor zat

teşekkürler saglıcakla

şrarskoz, 18 dakika önce yazdı:

işletim sistemi 120 ssd yuklu

1 tb da 2 ye bölük  d de Program Files ve temp dosyası var temp dosyasını sildim 

Program Files i silemedim  klosor veya dosya başka bir programda acık oldugundan bu eylem gercekleşemiyor  diyor zat

teşekkürler saglıcakla

Elinizde varsa WinPE veya Linux işletim sistemleriyle LİVE olarak kurulumsuz şekilde_sistemi başlatıp ne var ne yok silin rahatlıkla, daha sonra real sisteme dönüş yapın. En mantıklı yol.

forjest, 2 dakika önce yazdı:

Elinizde varsa WinPE veya Linux işletim sistemleriyle LİVE olarak kurulumsuz şekilde_sistemi başlatıp ne var ne yok silin rahatlıkla, daha sonra real sisteme dönüş yapın. En mantıklı yol.

222 gb dosya var  o yuzden bu dosyaları başka yere aktarma olasılıgım yok

120 ssd Program Files  var ama birde  d ye atmış program filesi

Windowsa format  atar  gibi yapip Disk secme bölümüne geldiginizde o diske format atip kurulumdan geri dönüp yeniden baslatirsaniz  sorununuz hallolacaktir saniyorum.  Sadece silmek istediginiz dosyanin oldugu bölümü bicimmlendirip cikin yani.. Kolay gelsin..

Diger Bölümde yeriniz hicmi yok. Sadece özel dosyalarinizi diger bölüme tasima imkaniniz yokmu acaba.. Program files kismi haric yani..

Program files D kisminda. D kismindaki bosluk kisma yeni bir bölüm acip dosyalarinizi orayada tasiyabilirsiniz. Ama dikkat edin bölümleri formatlarken özel dosyalarinizin oldugu kismi formatlamayin..

Edited by TOLGAHAN5

1 tb olan 2 ye bölüktü    dosyaları  oraya kopyalıyorum

1 tb da   Program Files olan yeri biçimlendirme yapsam sıkıntı olmaz sanırım  1 tb olan hardiskin sadece 800 gb olan yeri biçimlendirsem    geriye kalan 200 gb dosyaları taşıdım

dosyalara bişi olmaz deyil mi  teşekkürler

kadetti, 37 dakika önce yazdı:

Disk yönetimini aç orda görünüyordur.Biçimlendir sistemine göre, harf atandığın da görünür, sanıyorum.Sonra birimi genişlet diyerek eklersin 1Tb'a.

bunları yaptım sonra 2 böldüm  genişlet dedim  930 gb olarak tek  bölüm yaptı

tek bölüm olarakta genişlet yeri pasif durumda

teşekkürler saolasın

70 gb hala yok

• Like 1