Jump to content

Pc De Kurulu Tüm Programları Yedekleme

SoundMax

Recommended Posts

merhaba arkadaslar... atıyorum ben sıstemımı yenı kurdum ve 20-30 adette program kurdum bu kurmus oldugum programları fulleştirdim turkceleştirdim vs... bunların hepsını tek setup haline getirip bir çatı altına toplayabilmemiz mumkunmu ? yarın oburgun farklı bir sistem deneriz o hosumuza gider ve programları tek tek kurmaktansa tek tıkla hepsını bir kerede kurma gibi birşey olamazmı yanı ? SADİCE SORU :)

katılımsızlarda da tek tek tıklamak gerektiği için arkadaşın bahsettiği olayın bi anlamı kalmaz sanırım.keşke böle bişey olsa.yada varsa paylaşılsa.çok şeymi istedik ne? :)

Bunun için kurulumdan sonra yükleyeceğiniz programları bir klasöre kopyalayın ve başlat>çalıştır a iexpress.exe yazın açılan programdan yüklemek istediğiniz programları seçin ve tamam deyin program size bir exe dosyası oluşturacaktır bu dosyayı açtığınızda seçmiş olduğunuz programların hepsi yüklenecektir.bilgisayara bu dosyayı iyi muhafaza edin çünkü her Windows kurduğunuzda lazım olacaktır..... :)

alitirxd3.png

79484309wy7.png

77860928ex0.png

97745974of4.png

40520904lq9.png

23512308xh0.png

57469323ed3.png

51078525ho2.png

25165855fs7.png

10uv8.png

11by0.png

Bu Soruna gelince e peki patch leri serialleri yamaları nasıl olucak arkadasım ?

Katılımsız programların çoğunda zaten sitede mevcut. Katılımsız yapılanlara çoğunun patchleri eklenmiş oluyor. Tamamen hazır birşey istiyorsan benim yardımım buraya kadar oluyor :)

Katılımsız programların çoğunda zaten sitede mevcut. Katılımsız yapılanlara çoğunun patchleri eklenmiş oluyor. Tamamen hazır birşey istiyorsan benim yardımım buraya kadar oluyor

ELİNE KOLUNA SAGLIK cok sagol kardeşim

ben acronisle tüm sistemin yedegini alıyorum.işletim sistemi-driverler-programlar hepsini tekrar yüklemem yaklaşık 15-20 dkmı alıyor.tavsiye ederim.

KONUYU OKU ARKADASIM FARKLI SISTEM KURDUKMU DEMISTIM ... acronisi bende kullanıyorum :)

Bende senin tekniğini kullanıyorum avis. bütün herşeyi kuruyorum virüs taramalarımı güncellemelerimi yapıp yedegimi acronis true image ile alıyorum. boot menüyede f11 le aktif yapıyorum herhangi bir sorun oldugunda 10 dakikada pcmi tamamen geri ilk günkü haline getiriyorum. ( Bu tabiki pcnin performansına göre değişir )

ben istegimi şöyle belirtmek istedim arkadaşlar... farklı bir sistem kurunca bu programları yıne ılk kurdugum gıbı serial gir patch yukle crackle vs vs urasmıyım dıye bu konuyu acmıstım ama yınede tesekkurler ... acronis ewt harıka bende kullanıyorum

acronisin resimli anlatımını falanmı istiyosun ?

evet bulabilirseniz çok güzel olur ayrı konu açmak istemedim..

edit:ben aslında acronis kullanmasını biliyorum ama her yedek alışımda yüklemeye kalktığımda hata alıyorum işletim sistemim içindeki herşeyle 80 gb gibi birşey ve iki parça hardisk üzerine kurulu yani bir 80 daha var..ben bunu 6-7 dvdye bölerek koyuyorum sonra windowsu çökertip denerken boot ettikden sonra son cdyi istiyor takıyorum onu okudukdan sonra ilk cdyi istiyor ve hata veriyor kısa sistemdede yaptım 2 dvdlik dvdlerden birinde hata veriyor düşündümki bir yerlerde hata yapıyorum eğer kendiniz hazırlayabilirseniz çok memnun olurum nettekilerin hepsini denedim ama hata aldım neyse şimdiden teşekkürler...

edit:ben aslında acronis kullanmasını biliyorum ama her yedek alışımda yüklemeye kalktığımda hata alıyorum işletim sistemim içindeki herşeyle 80 gb gibi birşey ve iki parça hardisk üzerine kurulu yani bir 80 daha var..ben bunu 6-7 dvdye bölerek koyuyorum sonra windowsu çökertip denerken boot ettikden sonra son cdyi istiyor takıyorum onu okudukdan sonra ilk cdyi istiyor ve hata veriyor kısa sistemdede yaptım 2 dvdlik dvdlerden birinde hata veriyor düşündümki bir yerlerde hata yapıyorum eğer kendiniz hazırlayabilirseniz çok memnun olurum nettekilerin hepsini denedim ama hata aldım neyse şimdiden teşekkürler...

Bir dakika ya senın yedegın kac gb toplam... yanı acronis ile aldıgın yedek toplam kac gb ?

Edit: Buda acronis resimli anlatımın kardeş

LİNK:

Please register to see this content.

Bir dakika ya senın yedegın kac gb toplam... yanı acronis ile aldıgın yedek toplam kac gb ?

80 gb 40 gb oluyor iki şekildede denedim bilgisayar tam dolduğunda 80 gb sadece programlar filan 40 gb oluyor..yani dvdlere alıyorum yedeği acronisin bölme işlemi ile dvd boyutunda böldüm hardiske kaydedip data diski olarak dvdlere yazdırdım olmadı ikinci yol olarak kaydedilecek yeri dvdrw seçtim o otomatik bir dvd bitince diğerini istedi o şekildede denedim yine hata verdi programı kullanırkenmi hata yapıyorum diye düşündümde o yüzden anlatmanız mümkünmü dedim...

----------------------

edit:anlatımı okudum aynı o şekilde yapıyorum ama dvdlere yazdırınca bootlu cdden açıp geri yükleme yapmak istediğimde ilk son cdyi istiyor onu okudukdan sonra ilk cdyi istiyor onu veriyorum ve hata veriyor hatanın ne olduğu aklımda değil ama yine denicem bu 5 veya 6. denemem ghos filan yaparımda acronisde hata veriyor acaba katılımsız kullandığımdanmıdır nedir neyse anlatım için teşekkürler tekrardan dikkatli bir biçimde denerim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...