Jump to content

Go Smart 128 Gb Usb Bellek

Share

Recommended Posts

ben de aldım iade edemedim yok şurayı ara yok burayı ara küfürü bastım kapattım kırdım paramı çöpe attım bimdeki 64 db alınır aldım 2  adet  aldım film attım arkadaşa verdim bimi takipteyim iyi elektironik getiriyor

• Like 1

Aslında depolama vb. işlemler için bir tane External usbdisk portlu BOX Kutu alınıp , içerisine varsa kullanılmayan laptop harddiski ilave edilir buradan tüm işlemler yapılır. Disk ikiye bölünerek bir kısmı yedekleme , diğer kalan kısımdan da multiboot vb. sistem kurulumları sağlamak için güzel bir yöntem olabilir buda bir seçenek tabiiki. Hız bakımından tartışılır tabiki. ne varki son zamanlarda SSD'diskler, ssd yapılı flashdisklerinde xtreme hızlarda bulunmasıda her ne kadar güzel olsalarda mali bakımdan pahalılar. Bence amaç depolama ve sistem kurulumları içinse en güzel Usbportlu_box+harddisk kullanarak işlemleri yapmak. Box'un ince olanları olursa eğer taşınabilirliliğide kolaylaşırda buna dikkat etmek gerekli. Bazılarına bakıyorumda bildiğin takoz gibi cebi çantayı şişirir. ağırlık sevmeyen biri için gereksiz bence.

External usbdisk box alırken usb 2.0-3.0-3.1 ve üzeri hızları destekdiğine emin olmak gerekli. :) 

Saviraj Special External portable Sata Casing Hard Disk case Usb 2.0 2.5  inch External Hard Drive enclosure 2.5 inch Hard Disk Enclosure Price in  India - Buy Saviraj Special External portable Sata

Harici Harddisk Çeşitleri ve Fiyatları | Harici Bellek - Trendyol

• Like 3

forjest, 3 saat önce yazdı:

Aslında depolama vb. işlemler için bir tane External usbdisk portlu BOX Kutu alınıp , içerisine varsa kullanılmayan laptop harddiski ilave edilir buradan tüm işlemler yapılır. Disk ikiye bölünerek bir kısmı yedekleme , diğer kalan kısımdan da multiboot vb. sistem kurulumları sağlamak için güzel bir yöntem olabilir buda bir seçenek tabiiki. Hız bakımından tartışılır tabiki. ne varki son zamanlarda SSD'diskler, ssd yapılı flashdisklerinde xtreme hızlarda bulunmasıda her ne kadar güzel olsalarda mali bakımdan pahalılar. Bence amaç depolama ve sistem kurulumları içinse en güzel Usbportlu_box+harddisk kullanarak işlemleri yapmak. Box'un ince olanları olursa eğer taşınabilirliliğide kolaylaşırda buna dikkat etmek gerekli. Bazılarına bakıyorumda bildiğin takoz gibi cebi çantayı şişirir. ağırlık sevmeyen biri için gereksiz bence.

External usbdisk box alırken usb 2.0-3.0-3.1 ve üzeri hızları destekdiğine emin olmak gerekli. :) 

Saviraj Special External portable Sata Casing Hard Disk case Usb 2.0 2.5  inch External Hard Drive enclosure 2.5 inch Hard Disk Enclosure Price in  India - Buy Saviraj Special External portable Sata

Harici Harddisk Çeşitleri ve Fiyatları | Harici Bellek - Trendyol

eski notebooktan kalan 320 gb hdd yi bu kutuya koyup kullanıyorum bende çok stabil çalışıyor valla flash bellekten kat kat iyi 

• Like 1

20072011, 4 saat önce yazdı:

eski notebooktan kalan 320 gb hdd yi bu kutuya koyup kullanıyorum bende çok stabil çalışıyor valla flash bellekten kat kat iyi 

• Bende bir arkadaşın laptop'una ssd disk takınca, çıkan diski bana verdi 250gblik kutu üzerindeki bağlantı aparatından harici aldım seyyar olarak işlemleri rahat yapayım diye, farklı pc'lerden diski çıkararak sata bağlantı portunuda kullanırım düşüncesiyle. mantık aynı kutu yok,sadece içerisindeki tertibat var rahat kullanım için bazen sorunlu disklerde vb. işlemlerde harici dışardan bağlantıyla işlemleri sürdürmek yedekleme alma, formatı başka pc'den atarak deneme vb. işlemler vs.
  • Box harici, bu yönlü olarakda kullanmak mümkün. Tabiki box kutu ile kullanım alanının dışında olan bir durum benimki,elimde zaten 500gb'lik seagate bir hdd var. ikiye böldüm ntfs + fat32 >multiboot olarak kullanıyorum 100gb lık ayırdığım alanıda. İşimi fazlasıylada görüyor tabiki alan yeterliliği bakımından kesinlikle box içerisine hdd takarak kullanım daha mantıklı hem mali olarakda büyük + sağlıyor. Alan kullanımı veri depolama vd. işlemlerin yapılması avantajlarıda ayrı bir durum. :) 
  • Like 1

Bilgisayarcıdan 70₺'ye satın aldığım :D (0bad sector) 500GB toshiba 2.5" hdd yi kullanmak için AliExpress'den Orica marka ürünü 3 gün önce sipariş ettim.

Type-C çıkışı olup Gen2 ve şeffaf olması cezbetti, ayrıca türkiye fiyatlarına nazaran daha iyi/aynı.

Sipariş ettiğim paketin içeriğide şu şekilde:

Box
Type-C to Type-C
Type-C to Type-A
Kılıf

Please register to see this content.

Edited by 654
  • Like 1

adnanbey ben de flash belleği iade ederken sektörlü yada arızalı demedim öyle dediğin zaman yok önce garantiye gönderelim garanti sonucu ne çıkarsa ona göre değerlendirelim derler .o yüzden elektronik ürünleri iade ederken altın kural şu ürünün performansını beğenmedim diyeceksin.Bendende önce almadılar sonra a101 in başka mağazasına götürüp performansı çok kötü iade etmek istiyorum deyince hemen aldılar.

Bu bellek fat32 yada exfat destekliyor,ntfs desteklemiyor,partition desteği de yok.ucuz işte.4 gb üstü dosya atabilmek için exfat yaptım.yaklaşık 70 gb dosya attım.yazma hızı 4-5 mb,okuma 18-20 mb civarı.boot edebiliyor.bozuk dosya yada yazma hatası ile karşılaşmadım