Jump to content

Askerliği Nerede Yaptınız ?

merdo0
 Share

Recommended Posts

• Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

acemi birliği manisa kırkağaç 4 bölük bitirene kadar neler çekmedimki... usta birliğini.... mardin kızıltepe... sonradan kuzey ırak sınırına gittik maaş boldu para çoktu amaaa neye yarar boş boş cepte duruyordu...valla kardeş berbat geçti benim askerliğim...:rolleyes:))))))))))

Acemi Birliği Sivas Temel Tepe Usta Birliği Sırnak Ballı 5.Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı Ve Buraya Bağlı Üst Bolgeleri

Tabi Üst Bölgelerinde Yenileni İçileni Yatılan Yeri Doğuda Görev Yapmış Arkadaşlar Bilir Anlatmaya Grek Yok..

hatırlatmayın o günleri :rolleyes:

Arkadaşlar Hatırlayacak nevar ? Doguda Zorlanarak Görev Yapmış İseniz Bunu Hatırlamak İstemiyorsanız Bu Yanlış,,

Bunu Gururla Söylemeniz Lazım Sen Ben O Doğuda O Göreve Gitmeseydik Ne Olurdu Birzda Böyle Düşünün ..

Tamam Seçenegimiz Yok Ama Sonuçta Paşalar Gibi Gittiniz Geldiniz Öyle Değilmi?

Acemi Birligi : Amasya Eryatagı

Usta Birligi : Hakkari/Şemdinli/13.Sınır jandarma Komutanlıgı AKtütün

O günlere Geri Dönmek İstemiyorum 1 Ay Oldu bitireli...

Please register to see this content.

karakol baskınında ordamıydın yoksa arkadaşım

ben acemiliği malatya usta birliği bitlis tatvan akerlik sairesi başkanlığı emniyet hizmet yazıcısıydım. usta birliğim boyunca yattım süreli :rolleyes:

Edited by undergraund1905

Acemi birliğim ; Samsun Sahra Sıhhiye Okulu Erbaş ve Er Eğitimi Mrk.Komutanlığı

Usta Birliğim; Gümüşsuyu Asker Hastanesi Taksim/İstanbul

Acemi birliğimde Tabur içerisindeki sosyal tesisler sanki beş yıldızlı otellerin parçasıymış gibiydi , yemekleri özel yemek şirketi yaptığından muntazamdı,koğuşlarda geceleri yat içtimasından sonra kırmızı gece lambaları yanardı,internet kafesi,kütüphanesi,askeri gazinosu ve içerisindeki kantinlerde çarşıya çıktığınızda bulabileceğiniz hemen hemen tüm gıda maddeleri bulabiliyorduk, tek eksiği demleme çay'a hasret kalmıştım,Kantinden 2 tane sallama çay poşetini alır 0,5 lik pet şişelerin içerisine koyar ,demeleme çay hasretimizi gidermeye çalışırdık.Bir başka sıkıntı banyo meselesiydi, banyoya düdük sesiyle girer 3 dakika sonra düdük sesiyle çıkardık.3 dk.ne kadar yıkanabilirsen artık.

Usta birliğim de tesis olarak güzel di, Osmanlıdan kalma eski,güzel bir hastaneydi,askerlik çağına gelmiş ne kadar madde bağımlısı,sabıkalı hırsız, katil, psikopat varsa tedavi olmaları amacıyla oradaydılar, sayıları birliğin yarısından fazlaydı, sanıldığı gibi çok rahat bir usta birliği dönemim olmadı,çavuştum ve görev alanım çok genişti,resmiyette tek sorumluluk alanım görünürken gerçekte dokuz ayrı görevim vardı,sabah 6 da giydiğim botlar gece devriyesinden sonra ortalama 1-2 gibi ayağımdan çıkıyordu.Her ne olumsuzluk olursa olsun sivil hayatta askerlik arkadaşları hiç unutulmuyor,her daim aranılıyor,şu an milyarları versek tekrar o günlere dönemeyiz, askere gidecek arkadaşlar askerliğin kıymetini bilin.

acemı bırlıgı =125.jandarma er egıtım alayı karabük safranbolu 1 daha görme nsp olmaz ınsallah

ustabırlıgı= tokat başciftlik ilçe jandarma karakolu allah ınandırsın araba yola cıkalı 15 dk olmus ben hala arabaları goruyom o derece acık arazısı vardı allah tekrar gormeyı nsp edr ınsaallah

Acemi Birliği, Manisa Kırkağaç

Usta Birliği, Şırnak-İKİZCE & Çakırsöğüt

Askerliğimin %80 Operasyonlarda geçti, Gabar, Cudi, Besta, Kato, Namaz, Düğün bu dağlara bir çok kez operasyona gittik.

Evet zorluydu, çok çetin şartlarda yaptım, Ama gene çağırsalar gene giderim. Herşey VATAN için.

acemi birliği : ısparta dağ komando

usta birliği : hakkari dağ ve komando tugayı

usta birliği : hakkari - çukurca - köprülü jan.kom.tabur komutanlığı

usta birliği: çukurca üzümlü karakolu operasyon timi 2 ay

yatağımda 2 ay yattığımı hatırıyorum askerlik boyunca allah tüm şehit arkadaşlarımın ailesine sabır versin

güneş operasyonu nazar taburu 2.bölükteydim

Edited by Hessa

Kısa dönem olarak yaptım askerliğimi. İlk bir ay Hatay İl Jandarma Komutanlığı; son dört ay Hatay/Hassa Merkez Karakolu. Hassa'dan nefret ediyorum. Allah kimseyi düşürmesin. Askerlikten başka ne iş varsa yaptık orda.

Ayrıca varsa rütbeli bi okuyan falan, oralara kesinlikle müdahale lazım. Disiplinsizlik almış yürümüş. Rezalet diz boyu. Her gece koğuşta bali çeken, esrar içen bi adama çavuşluk vermişler, karakolu yönettiriyolardı. Artık o adamın adaletiyle bir askerlik nasıl yapılır siz düşünün...

Yüzbaşı hazretleri de sadece karakola köpeklerini sevmeye gelir giderdi :@

Konuştukça sinirleniyorum. Anlatacak çok fazla kepazelik var ama bu kadar yeter sanırım...