Jump to content

D:\hkn6k.bat - Win32/psw.onlinegames.nnu Truva Atı

Fox

Recommended Posts

bu vırus bılgısayarına %99 autorun.inf dosyasından dolayı gırıyo benım sana tavsıyem usb disk security kullan pc ne bir flash bellek tak daha sonra korumaya al d yede isliyo koruma bilgisi bundan sonra artık giremez ama genede iyi bir antivirüs ile tarattır bu konuda benım tercıhım avast (autorun.inf silmede)

arkadaşlar .inf dosyaları riskinden kurtulmak için otomatik çalıştır (auto play) özelliğini kapatmalısınız ki autorun.inf çalışmasın ve antivirus programlarınızı güncel tutun

Bilgisayarım - Araçlar - Klasör Sçenekleri - Görünüm - Gizli dosyaları göster

dedikten sonra .bat dosyasını bulursun fakat silmeni kesinlikle tavsiye etmiyorum pc inde ntrld eksik hatası alır hiç bir şekilde düzeltemezsin [ntrld fix yaparsın başka çözüm yok o da çok uzun iş] nese bu göstergeyi işine yarar diye bulabilicek yolunu söyledim dediğim gibi elleşmeni tavsiye etmem...

Virüsü kaspersky ile taratıp silmeni tavsiye ediyorum @therkut de dediği gibi ....

• 1 ay sonra...
Biraz önce bu virüsle karşılaştım, Norton 2009 ve Eset 3.x kesinlikle tanımıyor bu virüs'ü. ComboFix de temizlemiyor. Kaspersky yükledim kökünü kazıdı resmen :)

yanılıyorsun combo fix ile şuana kadar hep sildi silemedigi makina yok bahsettigin dosya ise eger

Söylediklerini Yaptım Nod32'nin Söylediqi Yerde .Bat Dosyası Fln yok ..

konumubu biliyorsan oraya tarama uygula yine bulamazssa nasıl olsa ismini ve konumunu biliyorsun sen sil olmadımı güvenli mod desteği ile giriş yap sil kasper yükledinmi bunların hiçbirini yapmaya gerek yok ama ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...