Jump to content

Modem Wps ışığı Yanıp Sönüyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Demin bilgisayarımın olduğu odama girdim modem üzerindeki kilit simgesi yani wps ın ışığı yanıp sönüyor. Telefonda Fing isimli ağ kontrol programı var. Onunla taradım aktif olanlar hepsi kendi cihazlarım aktif olmayanlarda bildiğim ve epey önceleri giren cihazlar. 

Modem ara yüzünden baktım oradada farklı bir cihaz yok.

Modem tplink TD w9970 v1. Arayüze girişe çevreyi güvenli bulduğundan şifre koymadım. Wps açıkmı değilmi kontrol etmedim.

Bu durumda kilit simgesi neden yanıp sönüyor olabilir? Daha önce hiç öyle yanıp söndüğünü hatırlamıyorum. Teşekkür ederim.

Resetle ve tüm şifreleri değiştir.

Herşeye şifre koymak gerekli ortam kotu kendini gizleyerek wps üzerinden girişle neti kullanan birisi olabilir. Her ihtimale karşı resetlemek iyi olacaktır. Yine yapıyorsa eğer farklı bişey olsa gerek.

Bir kaç gün evvel benzer bir sorunla ilgili bana yazan bir arkadaşın modemini resetleyip şifreleri guncelledim ve sorunları düzeldi.

• Like 2

WPS özelliğini aktif şekilde kullanmıyorsanız devre dışı bırakmanız yararınıza olacaktır çünkü modemlerdeki wps açığından faydalaranarak hiçbir izin gerekmeden ağınıza bağlantı sağlanabilir. Alternatif olarak mac filtrelemesi de yapabilirsiniz bu sayede sadece erişim izni verdiğiniz cihazlar ağa bağlanacaktır.

• Like 1

forjest, Bir saat önce yazdı:

Resetle ve tüm şifreleri değiştir.

Herşeye şifre koymak gerekli ortam kotu kendini gizleyerek wps üzerinden girişle neti kullanan birisi olabilir. Her ihtimale karşı resetlemek iyi olacaktır. Yine yapıyorsa eğer farklı bişey olsa gerek.

Bir kaç gün evvel benzer bir sorunla ilgili bana yazan bir arkadaşın modemini resetleyip şifreleri guncelledim ve sorunları düzeldi.

Daha sonradan yine kendiliğinden kısa sürede düzeldi. Hiç mudehalede bulunmadım.  Smart TV ve benim telefon var o an ağda bilgisayar kapalı idi. Bu durumda ne olabilir normal bir işlemmi yoksa sızma girişimimi olmuştur?

Önerilerinizi değerlendireceğim. Daha önce hepsi güvenlik olarak ayarlı idi. Bir ara nedense boşladım ve hiçbir önlem almadım.