Jump to content

Yeni Adsl Tarifeleri Açıklandı

trendmark

Recommended Posts

o zaman arkadaşlar siz gidin turk telekomdan toptan fiyatından net almaya çalısın vereceklermi size... hayır size diyecek ki biz sana vermeyiz git sen ttnet ten al netini yada diğer netlerden ... başlıgı açan arkadaş eksik yazmış TOPTAN FIYAT LAR BUNLAR ... normal kullanıcı ile alakası yok ... sadece aracı şirketlerin yanı ttnet smile biri vs. gibi sirketlerin elinde fıyat değişikliği yapmak ama bu fıyatların altında ımkansız.

az cok işletme okuyoz sunulan hızmet ve urun un satan kısıden alıcıya gıderken el değiştirmesi fıyat artmasına neden olur...

konuyu açan arkadaşdan ricam adsl toptan fiyatları acıklandı olarak düzeltmesi

eğer varsa toptan alacak kimse bu fıyatlardan alabilir...

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Arkadaşlar 8mbit lik bağlantılarda sadece 15GB kota koyuyor.Neymiş efendim adaletli kullanım bunu da anlamak mümkün değil rapid bile günlük 5 gb veriyor.Telekom saçmalamış bence.Benim anladığım 8mbit haricinde böyle bir uygulama yok.

Arkadaşlar 8mbit lik bağlantılarda sadece 15GB kota koyuyor.Neymiş efendim adaletli kullanım bunu da anlamak mümkün değil rapid bile günlük 5 gb veriyor.Telekom saçmalamış bence.Benim anladığım 8mbit haricinde böyle bir uygulama yok.

Ben şunu merak ediyorum 4Mb 54 tl yazılmış acaba bu 15GB mevzusu 4mb içinde geçerlimi?

adsl2 ya da adsl+ denen servisle vdsl2 denen servisin foyasının bu olduğu belli değil miydi..

yanlış hatırlamıyorsam 2007 ortalarında ttnet 2008 sonu toplam yurtdışı çıkışının 350 gigabit olacağını iddia etmişti..

ee bunun yaklaşk 6000.000 aboneye yetmeyeceği ortada değil m..

kazıknetle ilgili şikayet ve benzeri yazı yazın devletin ilgili birimine diyecekler ki "biz müdahl değiliz" -ki her 13,57 tl'nin 3.57 tlsi direkt vergiler- kazıknetin zaten tınında değil..

çok zor da olsa çaresi var.. boykot.. kabul edelim etmeyelim bugün ttnetin tek gelir kaynağı bu iş.. ki boykotun etkinliği katılımın yüksekliğine bağlı.. misal %70 vatandaşın hatlarını kestiini düşünün bu kazıknetin tuttuğunun resmidir :dribble:

Merhaba;

Telekom kendisi için doğru olanı yapıyor. PRoblem en başta bizlerde. Sonra kızmamız gereken diğer servis sağlayıcılar.. Quick net adı var kendi yok. Ama Telekom'un destek hattını arayıp söyledim direkt. Alternatif çıktığı anda sizden ayrılacağım diye.. Telekom bunları bir kenara yazsın.. Ben bir kere daha arayıp bu tarifeyi protesto ettiğimi söyleyeceğim. Burada yazarak olmaz bu..

@SilverWolf katılıyorum.. Forum köşelerine yazarak ne kadar başarılı olabiliriz ?

Kaç kişi arayıp telekoma şikayet bildirdi ?

ANkara EGO otobüslerinde de aynısı olur. Otobüste sıkışır millet. Şikayet edelim edelim.. Laf söz.. Ondan sonra hadi dediğin zaman kimse yok..

neden bilmiyorum ama gavura gavur dersin hor görürsün ama biz müslüman bir ülkeyiz ben bu kadar insanına zarar veren bir ülke görmedim eğer bir gün imkanım olursa ilk yapıcağım iş bu ülkeyi terk etmek olur paramızla rezil oluyoruz bizi paramızla rezil ediyorlar bu nasıl bir iştir anlamadım ama şu gerçek arkadaşlar doğruları yazmışlar forum köşelerinde yazmakla bu iş olmaz ...

@SilverWolf katılıyorum.. Forum köşelerine yazarak ne kadar başarılı olabiliriz ?

Kaç kişi arayıp telekoma şikayet bildirdi ?

ANkara EGO otobüslerinde de aynısı olur. Otobüste sıkışır millet. Şikayet edelim edelim.. Laf söz.. Ondan sonra hadi dediğin zaman kimse yok..

varmısınız tnc forum olarak "akim" e şikayetlerimizi önerilerimizi yazmaya

http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp;jsessionid=C88DD9F8777E2EAD4528FB61E85004DB[/CODE]

yanılmıyorsam ulaştırma bakanlığı bakıyo bu işlere

Valla bu işten bende hiç birşey anlamadım.benim normal 1mb sınırsız.45tl veriyorum.En son kazıkla beraber 70 küsür buay neymiş efendim 6 ay önce tarife değiştirmişşiniz onun ücreti:@ pes doğrusu neyse şimdi ben 30 küsür lira mı vereceğim :dribble:

haklısın kardes ya bana da 80 geldı yeni sınırsız yapdık ama fatura kaydı yıne :p

http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp;jsessionid=C88DD9F8777E2EAD4528FB61E85004DB[/CODE]

Ben varım özellikle telefon şartına sinir oluyorum :)

[CODE]http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp;jsessionid=C88DD9F8777E2EAD4528FB61E85004DB[/CODE]

Ben varım özellikle telefon şartına sinir oluyorum :D

Bende bunu fark ettim.ancak yanlış yazilmiştir diye ölesine geçmişdim :)

Ben telekomda çalışan bir arkadaş var.8mbit baglanti 15gb kotayi geçine otomatikmen düşermi dedim.Öyle şey olmaz dedi.

Onu takip edemezsin dedi..

Bana kalırsa olay söyle 8bit hız olucak 15gb downloadi geçince downlaod hizin 512kbite düşcek.Ancak hiz yine 8mbit olucak.

Birde şu var.

Eğer santral desteklerse diyor.Yani 8mbite kadar hiz verilecek.Eğer santral en fazla 4mbit verebiliyorsa 4mbit olucak hiziniz.Yani orada 8mbit yaziyor ama 8mbit hiz verilcek anlamina gelmiyor.Zaten ii okursaniz anlarsiniz.

Birde Telekomu arayip soran olursa eğer durum böyleyse bizde hemen başvuralim.Zaten 1mb durmanin anlami kalmaz o zaman dimi :D

Sadece download hızı 512KB olarak sınırlandıracak internet hızı 512KB olmucak8mbit olacak benim anladığım bu

download hızı zaten internet hızıdır. 8000 den 512 ye düşecekmiş 15 gb download yaptıktan sonra.

Bende bunu fark ettim.ancak yanlış yazilmiştir diye ölesine geçmişdim

Ben telekomda çalışan bir arkadaş var.8mbit baglanti 15gb kotayi geçine otomatikmen düşermi dedim.Öyle şey olmaz dedi.

Onu takip edemezsin dedi..

Bana kalırsa olay söyle 8bit hız olucak 15gb downloadi geçince downlaod hizin 512kbite düşcek.Ancak hiz yine 8mbit olucak.

Birde şu var.

Eğer santral desteklerse diyor.Yani 8mbite kadar hiz verilecek.Eğer santral en fazla 4mbit verebiliyorsa 4mbit olucak hiziniz.Yani orada 8mbit yaziyor ama 8mbit hiz verilcek anlamina gelmiyor.Zaten ii okursaniz anlarsiniz.

Birde Telekomu arayip soran olursa eğer durum böyleyse bizde hemen başvuralim.Zaten 1mb durmanin anlami kalmaz o zaman dimi

telekom kimin aylık ne kadar download yaptğını belirleyebilir bunu da herkes biliyor ve 15 gb download tan sonra internet hızının otomatik olarak 512kbit e düşmesi zor bişey diil. en azından telekom bunu becerebilecek yetenekte..

santral konusuna gelince, bu terste tepebilir inanılmaz faydası da olabilir. mesela internet cafelerin bulundugu bir bölgedeyiz. cafeler yüksek hızda internet kullanıcısı oldukları için santral de otomatikman yüksek hız vermek zorunda siz bu santralden hat alırsanız hızınız bu tarife nedeniyle yüksek olur fiyatıda daha da düşer. fakat cafelerin santrale aşırı yüklenmesi durumunda da sizin hızınız inanılmaz düşebilir. mi ?

Eğer 8 mb lik bir paket alırsanız.

İlk 15 gb a kadar 900 kb/s gibi hızlarda indirirsiniz.

15 gb tı geçtikten sonra ise hızınız 50 kb/s ye düşer.

Sayın @HoT_JaZz sanırım 512 kilobit i kilobyte olarak düşünmüşsünüz.Download hızı o aylık 8 mbit ten 512 kbit e düşüyor.Doğal olarak internet hızı da.

download hızı zaten internet hızıdır. 8000 den 512 ye düşecekmiş 15 gb download yaptıktan sonra.

Arkadaşım ne alaka download hizi internet hizidir.

8mbit dediği bant genişliği.

Bilgidim kadariyla 8mbitin downloadi 1mbit upload ise 512kbit.

ttnetin kendi sitesinde download hizi 512kbite düşücekdir diyor.

Yani bant genişliği yine 8mbitte kalicak.

Durum bu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...