Jump to content

Yeni Adsl Tarifeleri Açıklandı

trendmark

Recommended Posts

Acaba Dünyada Hangi Devlet halkının soyulmasına bu kadar izin verio lanet olsun her taraftan soyuluyoruz Bi gün herkes hesap vercek Burdan hesap vermeden göcenler sevinmeyin Hesabın alası diger tarafda bekliyor sizi Tıpkı bizi bekledigi gibi Tek fark sizin kadar ızdırap cekmicez orda İnşallah

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

89725457.gif

Henüz kesin belirgin bir şey yok gibi ama tutupta 15 gb sonrası downlod hızı düşücekse, bu fikri uygulamayı akıl eden ttnet çalışanınına yüzyüze geliebilrsek söyleyecek bir iki kelimem var...

Ayılık download miktarım 150 ile 200 gb arasında değişiyor, Zaten yavaş diye 2048/512 geçmeyi düşünürken bu çıktı...

İnşeAllah bu konuda da koyun olmayız da bir araya geliriz şikayetimizi yapacağız ama bakalım sonuç ne olacak...

ya bişi soracağım eğer mevcut tarifemizi değiştirmezsek bunlar kafalrına göre biziz 8 mbite geçirip 15 sınırımna mahkum ederlermi acaba daha önce böyle bişi yapmılardı otomatik tarife değiştirmişlerdi çakallar

bu nebiçim bir saçmalıktır . ben 1mb limitsiz ile aylık 50gb lik trafik yapiyorum.8mb de kullanmam 1 mb yeter bana

haaa ayrıca gerek telekom olsun gerekse tüm gsm operetorleri olsun.bu tarife değişikliğinden benim anladığım sadece "POZİSYON" değişikliğidir.her ne şkilde olursa olsun.düzülen vatandaş oluyor

Aradım TTneti. Sınırsız paketlerde 15 gb yi aşınca download hızı sn/512 kb ye düşmicek. 512 Kbps olucak. Yani şuanda kullandığımız 1mbit in yarısı, oda sn/55 kb download demek. Benim gibi ayda 70-80 gb download yapanlar için çok kötü. Download yapmam diyenler için iyi olucak gibi. Bize hiç bi getirisi yok kısacası, ne biçim kampanya anlamadım bari fiyatları düşürselerdi. Sınırsız pakette bile sınır var :D Çocuklarımız görür belki hızlı SINIRSIZ interneti.

Aradım TTneti. Sınırsız paketlerde 15 gb yi aşınca download hızı sn/512 kb ye düşmicek. 512 Kbps olucak. Yani şuanda kullandığımız 1mbit in yarısı, oda sn/55 kb download demek. Benim gibi ayda 70-80 gb download yapanlar için çok kötü. Download yapmam diyenler için iyi olucak gibi. Bize hiç bi getirisi yok kısacası, ne biçim kampanya anlamadım bari fiyatları düşürselerdi. Sınırsız pakette bile sınır var :D Çocuklarımız görür belki hızlı SINIRSIZ interneti.

Hakkaten ''Sınırsız pakette bile sınır var. '' Böyle garib çelişkileri hep bir arada yaşayabilen bir milletiz. Daha neler görecez ...

Ya Rabb Aklıma Mukayet OL...

Onuda Geçtim youtube bile kapadilar.

Abi suç bence türktelekomun değil.Adamlar diyorlar dava açın diyorlar:D

Sorun bizim kanunumuzda.Kanun öyle bir hal almişki heryeri sorun.

Dava açsan bile bişey diyemiyorsun.

Ayrica Biz bunu tüketici haklarina şikayet etsek bişey olurmu ki ?

Rahmetli Nasrettin Hoca'nın meşhur bi fıkrası var sadece o sözü alıyorum "Taşları bağlamışlar. ....... salmışlar." Yapabileceğiniz hiç birşey yok.. Sadece pozisyon değişti ya kendi tarifenizde kalıp kazığın daha azını yiyeceniz. Ya da 8 mbite geçip zevk almaya çalışacanız..Çünkü Taşlar Telekomda :D

Ben 1mbitte kaliyorum arkadas 40gb download yapiyorum ben aylık 8mbit alsam 15 gb download yapsam geri kalan günler 15gb download bile yapamam.

1mbitte kaliyorum.Zaten 51mb fiber var yetiyo :D

Aziz Nesin' e sormuşlar neden Türklerin % 60 ına aptal dedin diye oda demiş ki aziz nesin de "aslında yüzde 94 ü aptal dicektim ama acımasız olur diye ağzımdan yüzde 60 çıktı''demiş. İyi ama neden dedin demişler. cevabıda " Bu anayasayı kabul ettikleri için dedim bu anayasa kabul edilir mi?" demiş.

Youtube açılmaz hiçbir zaman açılmayacakta sebebi 10 yaşında bir veletin bile rahatlıkla yapabileceği karalama videoları..Daha bir sürü site engelli isimlerini hatırlamıyorum birisi blogcuydu galiba. Çözüm aslında videolara engel koyma blogçu gibi siteleride Türk Telekom dava açması ama beceriksizlik ve söz geçiremezlik söz konusu çözümü kapatma yolunda bulmuşlar. Yakında Atatürk'ü YİNE BAHANE ederek " İnternetiniz Kesilmiştir" yazısını dört gözle bekliyorum bakalım Aziz Nesin mi haklı yoksa Türk halkı mı ?

@SilverWolf katılıyorum.. Forum köşelerine yazarak ne kadar başarılı olabiliriz ?

Kaç kişi arayıp telekoma şikayet bildirdi ?

ANkara EGO otobüslerinde de aynısı olur. Otobüste sıkışır millet. Şikayet edelim edelim.. Laf söz.. Ondan sonra hadi dediğin zaman kimse yok..

Tamam ama, alternatifsiz, elimiz mahkum olunca şikayet te pek etkili olmuyor. Şimdi bu topikte bilenler, olayı araştıran arkadaşlar ttnet yerine hangi sağlayıcı daha karlı bunu yazsın ki gerekirse ttnet aboneliğimize son verelim. Ben şahsen 1Mb Sınırsız ttnet abonesiyim. ilk aldığımda 2 tl indirimli kampanyadan yararlandığım için, şimdi yeni adsl modemli kampanyalara dahil etmiyorlarmış. Böyle saçmalık olur mu? Eğer bir alternatif bulursam geçeceğim . Önerisi olan arkadaşlar yazsınlar yani... Tabi diğer operatörlerin servis sıkıntısı olur diye de çekiniyorum operatör değiştirmeye....

Arkadaşlar fikirleriniz nedense hep ümitsizlik üzerine ya altı üstü verdiğim linke hep beraber şikayet formu göndereceğiz denesek ne kaybederiz zaten internetin başındayız

hem o günü DÜNYA TTNET GÜNÜ ilan ederiz TNCTR olarak fena mı olur

Herkese Iyı aksamlar... 8Mbite kadar sınırsızın fıyatı zaten bellı. Türk telekom bu konuda haksızlık olmasın anlayısılas sanıyorum boyle bır uygulama koymus Normalde 1024 kullanan abonelerın odedıqı ucret suanda kotalı tarıfe ıcın konusyorum 26,5 tL..

8Mbit'i 49 tl tabi vermıyecekdır.. 8 mbite kdar olan hız tarıfseınden sıze santralın desteklemıs olduqu en uygun en uc noktadakı hızı verıyor otomatık olarak.

Tabi bunu ne etkılıyor, santrale olan ızaklıqınız daıre ıcersındekı kabloların kalıtesı paralel olmaması bılgısayarınız modemınız vs. Bundan dolayı 8Megabite kadar ile 8 megabit arasındakı farkı anlamanızı ıstıyorum. "E kadar " kelımesı zaten herseyı acıklıyor. Bunun yanı sıra 15 gb gecıldıqı durumda hızınız otomatık olarak 512 kbps a dusuyor ay sonunda tekrar santral tarafından otomatık tanımlama sıstemnden 8megabıte cıkıyor.

Bunun en güzel yanı Bazı santraller ornegın 8 megabıtı 4 megabıtı desteklemedıqı ıcın hattan dusme sorununa sebep oluyordu zorladıqı ıcın bunda boyle bı sıkıntı olmayacak cunku santralın verebıldıqı hız neyse onu alcaksınız :) Bence güzel ha bana sorarsanız benım uploadı'm 40 gb ondan dolayı bana ters :D yalnızca bıldıklerımı paylasmak ıstedım Kolay gelsn terkrar

Amma karışık konu.. Şimdi ben 49 ödeyip 1 MB ile bağlanıyorum.. Bunlar otomatik değiştriecekler mi ?

Ben bazen 60 Gb data indiriyorum.. Belli olmuyor.. Saçma sapan iş ya..

Sen istersen tarifen değişiyor sen istemediğin zaman şuan mevcut olan tarifeni kimse ellemiyor aynı tas aynı hamam devam.

arkadaş böyle şeymi olur ya bune saçmalikdir böyle :S

Diyorki işte bilmem ne hakkına aykiriymiş falanda fistik.

madem 15 gb downloaddan gerisi kurallara aykiri koyun o zaman hepsine sınırı.

Valla adam resmen gidin alin 100tl ye 8mbit hiz diyor.

Resmen bunu diyor.

böyle saçmalık olmaz.

bir çok kişi dilekçe verir bu konuda.

ama bişey çıkmaz.

bu hukuk böyle oldugu sürece :S

Arkadaşlar ben bir bilişim suçları polisiyim bende evimde 1024/256 sınırsız kullanıyorum.Şimdi size şöyle açıklıyim.

1- 8 Mbit olarak yazılan hız 8 Mbit değildir.Hattınız ne kadar hızı destekliyorsa o kadar bağlıyacaklar.(Telekom santraline olan uzaklık+kablolama işçiliği+kablo kalitesine bağlıdır)yani hattınız 1Mbit destekliyorsa daha fazlasını alamadan hem 49 tl ye 1Mbit internet alacaksınız hemde 15 Gb kota sınırı var.(Yani düpedüz kazıklanacaksınız)

2- Verilen fiyatlar ttnetin toptan satıi fiyatlarıdır.Türk telekomun(Ttnet,Smile,Biri,turknet)gibi diğer firmalara sattığı fiyat bize gelince fiyatın üzerine (karpayı+vergi+maliyet)hesaplanarak uygulanacaktır.Örneğin Yeni tarifeye göre 1024/256 32.48 (39tl) 2048/512 43.40 (49tl) 4096/1024 53.71 (59tl) gibi, tabi bunlar benim tahminim.Fiyatları bu (TTnet,Smile,Biri,Turknet VS) firmalar belirleyecek.

3- Benim yapacağım daha önce 1024/256 bite 49tl veriyordum. yeni tarfiye göre 2048/512 geçip yine sınırsız ve 49 tl vericem.yada 4096/1024 de 59 ytl .yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.

@wolfturk yani sen diyorsun ki diğer paketlerdeki fiyatlarda düşücek.

Yani 2 mbit hiz 49 tl olucak öylemi yoksa benmi yanliş anladim ?

O zaten allahın emri çünki ttnetin peşinden 3G ve Tellcom geliyor tek başlarına iken iyidi biraz tutuşsunlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...