Jump to content

Chip Online'dan Her Gün Bir ücretsiz Yazılım

Kenan_KA

Recommended Posts

logo.gif

Giveaway of the Day , her gün, normalde ücret karşılığı satılan bir programın veya oyunun bir kopyasını, lisans ve yasal kullanım hakkıyla birlikte elde etmenize olanak tanıyor. Bunun için yapmanız gereken şey, siteden günün yazılımını indirmek ve aktifleştirmek. İndirdiğiniz pakette programın çalıştırılabilir kurulum dosyasıyla birlikte bir de "Activate" adlı dosya bulunuyor. Activate dosyasını çalıştırdığınız zaman, program size bir etkinleştirme kodu (activation code) veriyor. Daha sonra da programınızı normal şekilde çalıştırıp, istendiği yerde bu elde ettiğiniz etkinleştirme kodunu giriyorsunuz.

Giveaway of the Day'in açıklamasına göre sistem hem üreticiye, hem kullanıcıya, hem de Giveaway'e kazandırıyor. Bu yöntemde üreticiler, yazılımlarını daha fazla kullanıcıyla buluşturma amacıyla Giveaway'le anlaşıyor. Kullanıcıların Giveaway'i ziyaret etmeleri, sitenin popularitesini artırıyor. Kullanıcılar ise normalde ücret karşılığı satılan yazılımı, ücretsiz olarak elde etmiş oluyor.

Reklam kampanyası zararsız görünüyor. Kuşkucular için; bugünün ücretsiz yazılımı CuteReminder'ı denediğikten sonra sistemi taradığımızda herhangi bir casus yazılıma rastlamadık. Sitenin forum konularından birinde bir yönetici de sistemin casus yazılım içermediği ve kişisel bilgi toplamadığını belirtmiş. Ancak görüldüğü kadarıyla Activate aracı donanımla ilgili bir miktar bilgi topluyor.

Programlar, deneme sürümlerinde görülen zaman veya özellik kısıtlamalarını getirmiyor, ancak kuşkusuz bazı sınırlamalar var:

• Yazılım ticari amaçlı kullanılamıyor, sadece kişisel kullanım için.
  • Yazılımla birlikte ücretsiz teknik servis gelmiyor.
  • Gelecekteki güncellemeler ücretsiz olmayabilir.

Çeşitli yazılım indirmek için: http://www.giveawayoftheday.com/

Sitenin oyun bileşeni için: http://game.giveawayoftheday.com/

Haber Kaynağı: http://www.pclabs.gen.tr/yazi.asp?doc=1813

• 1 yıl yıl...

Normalde paralı olan progragramlar, üretici firma ve bu site arasındaki özel anlaşma sonucu 24 saatliğine ücretsiz indirilebiliyor. Hergüne bir tek yazılım veriliyor ve o 24 saatte ücretsiz olarak tam sürüm yüklenebiliyor. Türkçe dil desteği de olan sitede işe yarar prgramlarda veriliyor. Türkiye saati ile hergün sabah 10:00 da yeni program full linki veriliyor, bir önceki günün programı demoya düşüyor.

http://tr.giveawayoftheday.com/[/CODE]

• 3 hafta sonra ...

üstadım bir program yapında bakalm nasıl yapiliyormus program söyle bir görün sonra googlecrack aklınıza gelince tüylerini ürperir. bir eser cıkarmak zor iş arkadaslar kimsenin emeğini calmayalım. zaten paralı programların cogunun ücretsiz muadili illa ki var

3ds max var blend var

windows var linux var solarıs var bsd var.

photoshop var gimp var..

ayrıca bizim arkadasın bir fikri var yaptıgın yazılımın korsanını da set satcan der. korsandan baskaları kazancana onu da sen kazan.. der mantıklı gibi :wacko: ama ben almim.

• 7 ay sonra...
üstadım bir program yapında bakalm nasıl yapiliyormus program söyle bir görün sonra googlecrack aklınıza gelince tüylerini ürperir. bir eser cıkarmak zor iş arkadaslar kimsenin emeğini calmayalım. zaten paralı programların cogunun ücretsiz muadili illa ki var

3ds max var blend var

windows var linux var solarıs var bsd var.

photoshop var gimp var..

ayrıca bizim arkadasın bir fikri var yaptıgın yazılımın korsanını da set satcan der. korsandan baskaları kazancana onu da sen kazan.. der mantıklı gibi :rofl: ama ben almim.

evet kardeş çok haklısın. korsan programa hayır... sonuna kadar haklısın... VERCEKSİN 3500 DOLAR ALACAKSIN PHOTOSHOPU... VERCEKSİN 5000 DOLAR ALACAKSIN TRDMAX... senin paran çok herhalde. senin kazancında amerikadaki adamlar gibi ayda 5000-6000 dolar sanıyorum... sen alırsın onlar alır... AMA BEN ALAMAM... KORSAN SAYESİNDE BEN PROGRAMLARI ÖĞRENDİM. MAYA, MAX, SOLİD, XSI, COREL.... BUNUN GİBİ TAM 34 PROGRAMI PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE KULLANIYORUM... 34 PROGRAM DEDİM BUNLARIN TANESİ SADECE 1000 DOLAR OLSA HESAPLA... HAKLISIN KORSANA SONUNA KADAR HAYIR... AMA PARAN VARSA.... saygılarımla...

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar belki duymayan vardır chip online sitesi her gün bir ücretsiz yazılım veriyor muş illa işe yarayan bir şeyler vardır buyrun açıkklama:

Dünyanın en tanınmış tam sürüm sitelerinden giveawayoftheday, Türkiye'de ortak olarak Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi CHIP Online'ı seçti.

Bu ortaklığın bir sonucu olarak bundan böyle her gün sizlere bir tam sürüm yazılımı ücretsiz olarak indirme imkanı sunuyoruz. Uzun sözün kısası, bu sayfayı sık kullanılanlarınızın arasına eklemeyi, her gün düzenli olarak ziyaret etmeyi ve öngörülen süre içerisinden tam sürüm yazılımı indirip bilgisayarınıza kurmayı unutmayın...

Kaynak:www.chip.com.tr

Bu olay yeni değil. Neredeyse bir yıl olacak! Ücretsiz olduğu söylenen programlar önce internete bağlanıp öyle kuruluyor. Birkaç ay sonra yeniden kurmak istediğinizde de hata veriyor. Ben izlemeyi bıraktım.

chipin verdiği programdan hayır gelmez.. hatta bizdeki pc dergilerinden hiçbirinden hayır gelmez eskiden belki güzel dergilerdi ama şuan hepsi paraya ruhunu satmış durumda.. kaliteli bir yazı yok içlerinde şu bu nası hacklenir diye lamerliğa özendiriyorlar, şaşalı kapaklarda abarttıkları şeyleri bulamıyoruz içinde.. hitap ettiği kesim bunlara inanan kesim zaten. dandik ürünleri süper diye tanıtıyorlar vs daha çok şey yazılır.. 98-99-00lerde çok güzeldi artık o kalitesi yok, web sayfasi da dergisi gibi..

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...