Jump to content

Windows Vista Sp2

nezcafe

Recommended Posts

KONUYU ARADIM AMA BULAMADIM EĞER VARSA ÖZÜR DİLERİM. KONU BİRLEŞTİRİLSİN LÜTFEN.

28wdzxz.jpg

Microsoft, Vista Service Pack 2'nin final sürümünü indirmeye sundu.

Yazılım devi Microsoft dünden bu yana seri bir şekilde güncelleme yayımlıyor. Geçenlerde yayımlanan Office 2007 SP2'den sonra sıra Windows Vista'ya geldi. Firma, güncel işletim sistemi için hazırladığı ikinci hizmet paketinin final sürümünü indirme inisiyatifine sundu. Dev güncelleme paketini buradan indirebilirsiniz.

Windows Vista Service Pack 2'nin içeriğini, ne yenilikler getirdiğini ve neleri düzelttiği;

Yeni donanımlara destek

Bluetooth 2.1 desteği

Blu-Ray medyalara kayıt

Windows Connect Now (WCN) Wi-Fi ayarlama seçeneği Vista'ya dahil ediliyor

exFAT dosya sistemi artık UTC saatini destekliyor ve senkronizasyon problemini ortadan kaldırıyor.

Yeni form faktörleri (ICCD/CCID gibi) destekleniyor

Yeni VIA 64-bit işlemciler destekleniyor

Güvenlik

Tüm önceki güvenlik güncellemeleri tek bir pakette geliyor

Sistem yöneticileri için yeni güvenlik bültenleri ve roadmap'ler içeriyor

Güvenilirlik

SP1 zamanından beri ortaya çıkan ve sistemde sorun çıkardığı keşfedilen kodlar düzeltiliyor

Performans

Uykudan uyandıktan sonra kablosuz bağlantılarda ortaya çıkan performans problemleri gideriliyor

Windows Search 4 sisteme dahil ediliyor ve arama performansı artıyor

Group Policy entegrasyonu ile indeksleme performansı artıyor

Sidebar eklentilerindeki RSS performans problemleri çözülüyor

Uyumluluk

Tüm uyumluluk güncellemeleri Windows Vista SP2 ile tek bir paket içinde geliyor

Spysweeper ve ZoneAlarm artık POP3 e-posta hesapları ile çalışabiliyor

Service Pack Clean up tool (Compcln.exe) ile eski dosya sürümlerinin arkalarında bıraktığı disk alanı temizleniyor

Uyumsuz ve sistemde probleme neden olabilecek aygıt sürücülerine karşı uyarı veriliyor

Sistem logu geliştirilmiş, sistem daha iyi yönetilebiliyor

Not: Vista SP2'yi kurabilmeniz için sisteminizde SP1'in kurulu olması gerekiyor. Zira SP2, SP1'den önceki güncellemeleri bünyesinde barındırmıyor.

:D

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=9f073285-b6ef-4297-85ce-f4463d06d6cb[/CODE]

Arkadaşlar bu SP2 Wave 0 grubundan yayınlanan SP2 ve boyutu çok büyük.Türkçe paketin çıkması geç olmayacaktır yakında çıkar o da.Türkçe Wave 1 olması lazımdı.

Buyrun sadece SP isteyenler (bu da Türkçe DEĞİL)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=A4DD31D5-F907-4406-9012-A5C3199EA2B3&displaylang=en[/CODE]

[font=Segoe UI]Benim şuan hazırlamakta olduğum bir Vista var şuan bitti gibi ilerleyen günlerde her ne kadar uploadı zor olacaksada forumda paylaşacağım : )

[/font]

C-Ronaldo senin kullandığın sürüm RTM sürüm, değil mi?

Bu arada inşAllah öbürleri gibi gitmez bu da.

Kime batıyorsa linkleri raporlamak yerine kendi yapsın.

Benim şuan hazırlamakta olduğum bir Vista var şuan bitti gibi ilerleyen günlerde her ne kadar uploadı zor olacaksada forumda paylaşacağım : )

2e14t8n.jpg

2hpkqok.jpg

Abi Sabırsızlıkla Bekliyoruz Windows 7 Kullanıyorum Şuan 7100 Rc Orjinal Türkçe Programların Uyumsuzluğu Falan Var Ama Sistem Şahane Artık Alıştık Tabi Görselliğe Xp Kullanamayız Bizde Güncel Windows Vista Kullanalım Windows 7 Final Çıkana Kadar Vista Kullanmak En İyisi Bence Sabırsızlıkla Bekliyoruz

Arkadaşlar bu SP2 Wave 0 grubundan yayınlanan SP2 ve boyutu çok büyük.Türkçe paketin çıkması geç olmayacaktır yakında çıkar o da.Türkçe Wave 1 olması lazımdı.

Buyrun sadece SP isteyenler (bu da Türkçe DEĞİL)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=A4DD31D5-F907-4406-9012-A5C3199EA2B3&displaylang=en[/CODE]

C-Ronaldo senin kullandığın sürüm RTM sürüm, değil mi?

Bu arada inşAllah öbürleri gibi gitmez bu da.

Kime batıyorsa linkleri raporlamak yerine kendi yapsın.

[font=Segoe UI]valla bende tam olarak bilmiyorum bir rus sitesinde İngilizce olarak indirmiştim MSDN Yapımı

Ayrıca Dil Paketleride mevcuttu indirdiğim DVD den TR Dil paketlerini alıp sildim

SP2 Sürüm numarası = 6.0.6002.18005

Kurulum Sonrası Windows Update de

IE8 TR

PowerShell TR

MRT TR

ve ismini hatırlayamadığım 1-2 oyun çıkıyor[/font]

verdiğiniz siteki sürüm numarası ile bendeki sürüm numaraları uyuşuyor

CHIP Online sitesinin haberine gre, Windows Vista Service Pack 2 hazr!

Yapm numaras ise 6.0.6002.18005.090410-1830

bende ki dosya sürümü : 6.0.6002.18005 (lh_sp2rtm.090410-1830)

verdiğiniz siteki sürüm numarası ile bendeki sürüm numaraları uyuşuyor

bende ki dosya sürümü : 6.0.6002.18005 (lh_sp2rtm.090410-1830)

sizin indirdiğniz vista rtm :D

Microsoft Windows Vista SP2 RTM x86 6.0.6002.18005.090410-1830 ( EN - RUS)

arkadaslar türkçedir yazdım çünkü yama illaki vardır ya da yoksa da çıkar 20dk dır nette arıyorum bi yama vardır die ama bulamadım. Herkesten özür dilerim. Ama sizde çok üstüme geldiniz :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...