Jump to content

Bu Telefonun Kamerası Tam 12.1!

cnkst

Recommended Posts

Bu telefonun kamerası tam 12.1!

30 Mayıs 2009 Cumartesi 23:29

Sony Ericsson, yeni modeli Satio, mobil dünyayı şimdiden sarstı bile! Bu yeni modelin özellikleri harika...

Sony Ericsson, yeni modeli Satio ile mobil dünyasındaki dengeleri alt üst edecek gibi! İnanılmaz ama bu yeni teknoloji harikası oyuncağın kamerası tam 12.1 megapiksel!

Resmi olarak dün duyurulan telefon, eğlenceyi tek bir cihaz üzerinde toplamak isteyenler için kullanıcılara sunuluyor. 3,5 inçlik geniş ekranı 16:9 biçimde olduğu için film keyfini istediğiniz her yere ******ürmenizi sağlıyor.

Xenon flaşı bulunan 12.1 megapiksellik kamerası yüz tanıma özelliğinin yanı sıra Facebook gibi sosyal ağlar ile de entegre olarak çalışıyor.

Symbian işletim sistemine sahip olan dokunmatik ekranlı telefon, çok sayıda yüklenebilir uygulama ile daha da kişiselleştirilebiliyor.

92686.jpg92688.jpg

TÜM ÖZELLİKLER BİR ARADA

FM radyosu, 3G desteği, Bluetooth bağlantısı olan cihazın USB desteği de mevcut. YouTube için özel arabirimi olan Sony Ericsson Satio, Google Maps desteğini GPS ile birleştiriyor.

8 GB'lık Sandisk microSD hafıza kartı ile satılan ürünün dahili hafızası 128 MB. 126 gram ağırlığındaki ürünün fiyatı henüz belli değil ve 2009'ün son çeyreğinde marketlerde yerini alması hedefleniyor.

92689.jpg92690.jpg

92691.jpg92687.jpg

2003 ilk telefon alacağım nokia tabiki o zamanda 200 250 milyoncuk :) 3350 o zaman beğeniyordum neresini beğeniyorsam artık :D oyunları olabilir belki :) neyse bir arkadaşım sony ericsson bi bak dedi ilk görüşte aşk bu olsa gerek :( iki telefonu yanyana koyduk nokia tokoz kaldı sonynin yanında

sony aldım parasının karşılığını verdi

sony ericsson tek geçerim samsung güzel şifreleme var ancak bazı yerlerde sony kadar değill

bu arada bu Satio telefonun işletim sistemi symbian

Sony ericsonn un 2 mp kamerasıyla nokia nınkiyle yarıstırın bı bakalım ne çıkıcak ama sadec kamera ıle olmaz tabıkı sıze sadece nokıa kolay geldıgı için seviliyor o kadar

sana katılıyorum

daha önce kullanmadığın bir cihazı ilk olarak kullanma kulavuna bakarsın ve 2 3 hafta sonra tam anlamı ile kullanabilirsin

ya telefonu ilk defa görüyor bir bakıyor bu çok zor diyor tabi zor gelir

sony ericsson taraftarlığı yapmıyorum burda

3. markayıda test etmiş biri olarak özellik kullanım kolaylığı olarak sony ericsson önde diyebilirim

ancak karşılaştırma yaparken benzer yakınlıktaki telefonlar için söylüyorum

hepsinde beğendiğim bu özellik x telefonda da olsa güzel olur dediğim anlar olmuştur

Sony ericsonn un 2 mp kamerasıyla nokia nınkiyle yarıstırın bı bakalım ne çıkıcak ama sadec kamera ıle olmaz tabıkı sıze sadece nokıa kolay geldıgı için seviliyor o kadar

Testlerde, Sony Ericsson'un 3.2 mp kamerası Nokia N95'e (5 mp) eşit olduğu ispatlandı. Bende bunlara çok dikkat eden biriyim. İyide, fotoğraf analizi yaptığıma inanıyorum.

Testlerde, Sony Ericsson'un 3.2 mp kamerası Nokia N95'e (5 mp) eşit olduğu ispatlandı. Bende bunlara çok dikkat eden biriyim. İyide, fotoğraf analizi yaptığıma inanıyorum.

Testlerde derken ? Kaynak olarak verebileceğin bir yer var mı ?

Valla uzun zaman Nokia kullandım.

Hayatta Nokia telefon almam arkadaş.

Sony Ericcson aldim bi.

Gerçekden harika telefon.Hem zarifliği hem şıklığı.Gayet güsel.

Sony ericcson kullanıyorum yeni telefon alirsam yine sony alirim.

Nokia samsung kullanmam!!

Testlerde derken ? Kaynak olarak verebileceğin bir yer var mı ?

Şu anki kullandığım model Nokia N95. O zamanlar araştırma yaparken nette, böyle birşeye rastlamıştım. Emin olamamakla birlikte chip olabilir.

Şu anki kullandığım model Nokia N95. O zamanlar araştırma yaparken nette, böyle birşeye rastlamıştım. Emin olamamakla birlikte chip olabilir.

Sony'nin daha önce yılın kamerası seçilen telefonunu görmüştüm de bunu ilk defa duydum. Biras araştırayım teşekkürler.

Edit: Evet yabancı sitelerde yapılan araştırmalarda Sony Ericsson'un 3.2 mp kamerası Nokia N95'e (5 mp) eşit olduğu ispatlanmış..

Blinchard tekrar teşekkür ederim.

3MP ile 5MP nasıl eşit oluyor anlayamadım. İş fotoğraf kalitesine gelirsede bir sürü değişken işin içine girer. 12 değil isterse 102 MP olsun kaliteden yoksun olacağı için neyi değiştirir ? Hadi oldu diyelim 12MP lik çektiğiniz fotoğraf baskı kalitesinde olacakmı ? Baskı için olmayacaksa 12MP büyüklüğündeki bir fotoğrafı kim ne yapsın ? Neden üreticiler son kullanıcıyı dünyadan bihaber sanıyor anlamış değilim. 12MP kamera koyacagına 3 MP koy 5MP koy ama lensi alıcısı kaliteli olsun.

3MP ile 5MP nasıl eşit oluyor anlayamadım. İş fotoğraf kalitesine gelirsede bir sürü değişken işin içine girer. 12 değil isterse 102 MP olsun kaliteden yoksun olacağı için neyi değiştirir ? Hadi oldu diyelim 12MP lik çektiğiniz fotoğraf baskı kalitesinde olacakmı ? Baskı için olmayacaksa 12MP büyüklüğündeki bir fotoğrafı kim ne yapsın ? Neden üreticiler son kullanıcıyı dünyadan bihaber sanıyor anlamış değilim. 12MP kamera koyacagına 3 MP koy 5MP koy ama lensi alıcısı kaliteli olsun.

Şöyle eşit oluyor. 3 MP 'nin 5 MP'den farkı çektiğin fotoğraf daha küçük.. Sen 3 MP ile çektiğin bir fotografı 5 MP boyutuna büyüttüğüde görüntü kalitesi aynı oluyorsa o 3 MP, 5 MP 'ye eşittir..

MP Zaten sadece resmin büyüklüğüdür. Ebatlarının büyük olduğunu gösterir. İnsanlar fotoğraf makinesi alırken MP bazında değerlendirirler. Mercek, lens vs vs ilgiledirmez.. Asıl MP önemsizdir. Aldığın küçük MPiksel'li bir fotograf makinesi yüksek MP'den daha kaliteli iş yapabiliyor..

Nokia'nın 5 MPixeli kalitesiz, Sony Ericson'un 3.2 Mpixeli daha kaliteliymiş. Az önce araştırdım.

Lens farkıyla kaliteli oluyor. Çin malı telefonlar da da çok megapixellik durumlar var. Telefondaki 5 Mp ile Fotoğraf mak. 5 Mp eşit olduğuna inanmıyorum.

İşte size kalite Sony A900. 24.6 Mp :D

Lens farkıyla kaliteli oluyor. Çin malı telefonlar da da çok megapixellik durumlar var. Telefondaki 5 Mp ile Fotoğraf mak. 5 Mp eşit olduğuna inanmıyorum.

Evet tam onlardan bahsedecektim. Çin malı telefonlarda 5 MP yazıyor ama Samsung E250 VGA kamera daha kaliteli çekim yapıyor :(

MP dediğin fotoğrafın boyutudur. Kaliteyle uzaktan yakından ilgisi yok bu durumun.

Örnek vermek gerekirse

2592 x 1944 çözünürlüğe sahip her fotoğraf 5MP dir.

MP dediğin fotoğrafın boyutudur. Kaliteyle uzaktan yakından ilgisi yok bu durumun.

Örnek vermek gerekirse

2592 x 1944 çözünürlüğe sahip her fotoğraf 5MP dir.

Zaten ben lensi için iddia ettim. İstediği kadar çözünürlüğü iyi olsun lens olayı bitirir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...