Jump to content

Bl-rapidshare Uploader..... Yenilendi!

blue_life

Recommended Posts

Bir istek üzerine rapidshareye dosya upload etmek için autoit ile ufak bir programcık hazırlamıştım.

Daha sonra ara ara bakıp biraz geliştirdim.

BL-RSU v1.3

1.png

Çift tıklatıp çalıştırdığınızda dosya seçme ekranı geliyor. Dosya seçme ekranında birden fazla dosya seçebilirsiniz.

2.png

Dosyalarınızı seçince program eski sürme göre daha hızlı bir şekilde uploada başlayıp dosyanızı upload ediyor.

Tabi bu sırada saatin yanında oluşan ufak mesaj kutusu sizi bilgilendiriyor.

Upload bitince download (indirme) linkiniz panoya kopyalanıyor.

Ayrıca programın çalıştığı dizinde bulunan RapidShare-HotLinks.txt dosyasına upload edilen dosyanın, download,delete linki ve md5 değeri yazılıyor.

3.png

Ayrıca bu sürümde fare sağ tuş menümüze programı eklemek için ufak bir gui ekranı var.

Bu Gui ekranını açmak için Bl-RSU.exe /ContextMenu prametresini kullanabilirsiniz.

Siz sorluk çekmeyin diye pakete bu komutu çalıştıran bir cmd dosyası koydum. Dilerseniz onu kullanabilirsiniz.

4.png

Son not olarak eski sürme göre bir çok arıza düzeltilmiştir. Artık vistada da sorunsuz çalışmaktadır..

Download.png

http://www.4shared.com/file/zgBnbtZQ/BL_RSU_v14.html[/CODE]

Eline sağlık blue_life.

Program Süper olmuş.Epey geliştirmişsin.

Hoşuma giden en güzel yanı da hem direk linki panoya kopyalaması,hem de txt dosyasına yazması.

Sağ altta pencere görünmesi güzel.

(Bir de AutoIt'te acemiyim diyorsun.Sen bana bak :whistle: )

Alijohnx, Tnc tadı başka oluyor, doğru söylüyorsun da.

Yapımcıları adam gibi program yazsalar buna aslında gerek kalmayacak ki.

RapidUploader aslında güzel bir yazılım.Ama indirme hızını da etkilemese çok daha iyi olacak.

Ama rapidshare da anlamış herhalde programlarının kötülüğünü ki API'sini eklemiş programcılar için (:

Bende rapidden dosya indirmek ile ilgili bir program yazdım:D Düzenlemesi biraz uzun sürdü.

Link Listesi Oluşturabiliyor,

İndirme Tamamlanınca Bilgisayarı Kapat Seçeneği falan ekledim. Bazı özellikler var onlarıda ekleyince bence güzel bişi olcak :download1:

Bende rapidden dosya indirmek ile ilgili bir program yazdım:D Düzenlemesi biraz uzun sürdü.

Link Listesi Oluşturabiliyor,

İndirme Tamamlanınca Bilgisayarı Kapat Seçeneği falan ekledim. Bazı özellikler var onlarıda ekleyince bence güzel bişi olcak :download1:

ne zaman ekliyeceksin arkadaşım

(Bir de AutoIt'te acemiyim diyorsun.Sen bana bak :dribble: )

Gerçekten autoit konusunda acemi sayılırım... :lol:

(Çok acemi deyil, acemi :D)

Bu arada programdaki bazı ufak tefek hataları düzelttmeye çalıştım.

Ayrıca paket içine kullandığım autoit kodlarınıda koydum.

Bu konularda autoit ile bir şeyler yapmak isteyenler için faydalı olacaktır.

blue_life programınızı denedim.Ancak her defasında başarısızlıkla sonuçlandı.Programı açınca saatin yanında bir ekran beliriyor.Ve rapide bağlanılıyor lütfen bekleyiniz diyor.Dosya seçme ekranı gelipte dosyayı seçince hata diyor ve tekrar göndermeye çalışıyor.

Ama maalesef değişen bir şey olmuyor.Bende olanlar bunlar.Gördüğüm hataları size söyleyeyim.

1.Sanki program her xp de kullanıcıya özel olan masaüstünden bir dosya seçince kabul etmiyor.Zira denememede yol yok diyor.Oysa dosya orada duruyor.

2.Sürükle bırak ile çalışmıyor.Olsa ne iyi olurdu.Yani programkapalıyken bir dosyayı sürükleyip bıraktığımda doğrudan gönderme özelliği yok.

3.65 karakteri geçmemelidir hatası aldım.Sanırım adres yolundaki karakter sayısı 65 den fazla olmaması gerekiyor.

Bunları düzeltirseniz memnun olurum.Saygılarımla

@YAGMURADAM

Öncelikle yapıcı yorumun için teşekkür ederim.

Benim programı test ettiğm sistemlerde herangi bir sorun çıkmamıştı.

Programın upload etmesi için rapid sitesine bağlanması gerekiyor. Güvenlik duvarı var ise bundan kaynaklanmış olabilir.

Tabi diğer sorunlara gelirsek rapid free kullanıcılar için 200 Mb den büyük dosya upload etmeye izin vermiyor. Bu yüzden bu programda da öyle... :)

Karakter meselesine gelirsek, aslında evet benim hatam. Oyle bir olay var sanıyordum. Ancak yokmuş.

Sürükle bırak şeklinde de yapabilirim tabiki. Ama önce sorunları çözsek daha iyi olacak.

Aşağıdaki linkteki dosyayı tekrar deneyip sonucu yazarsan sevinirim.

Please register to see this content.

blue_life maalesef durum değişmedi.Hatta ben de daha kötü oldu.Programı açınca ses kayıt programım açılıyor.Gönderdiğim dosyalar çok düşük boyutta .Bu programın zipli dosyasını göndermek istedim.Sürükle bırak yaptım ses kayıt programı da ardından açıldı.Ve dosya yine gönderilemedi.Yol yok diyor.Şundan bundan emin olun diyor.Programı açıp dosyayı gösterdiğimde ise hata verip 2. kez göndermeye çalışıyor.Orjinal rapid uploader sorunsuz gönderiyor.Kaspersky bir engelleme yapmıyor.

Ne hikmetse ben de sorun verdi.Yinede teşekkür ederim.Saygılarımla

Oncelikle başka bir arakdaş deneyebilir mi acaba? Sizdede böyle sorunlar varmı?

Please register to see this content.

@YAGMURADAM

Gerçekten ilginç...

Diğer yönden programda sürükle bırak destedği yok şuan. Dosyayı yanlış yere sürüklemişsin :)

Sendeki sorunu çözdükten sonra ekleyebilim. Mevcut sorunu çözmeden eklemek mantıklı deyil.

Tabi sağ tık münüsüne ekleyip kullanıyorsan eski program çalışıyor olabilir. Dikkat et lütfen.

Mümkünse çift tıklayıp tek bir dosya seç ve dene. Tabi dosya konumuda bir seferlik kısa olsun.

Sonra programın hata mesajını buraya yaz. Ne olduğunu daha iyi anlayabilirim.

blue_life programı açıp dosya seçince sorunsuz gönderdi.Bendeki bilgisayarda bir cinslik var ama anlamadım.Sürükle bırak zaten yok demiştiniz.Yanlız sağ tık menusünde sorun var.ConMenu yü etkinleştirip sağ tık menusüne attım ama yine ses kayıt programı açıldı.Ve gönderemeyip hata verdi.2. kez denedi yine olmadı.Hata resmi de aşağıdadır.Saygılarımla

25pgtqx.jpg

Teşekkürler. Heralde sağ tık menüsü eski programa yönlendi. Bu yüzden böyle oluyor olabilir.

HKEY_CLASSES_ROOT\*\ tan ilgili değeri silebilirsin....

Sendeki sorun büyük ihtimal eski versiyonlar ile alakalı gibi geliyor...

win 7 de upload edemedı sebebını bılıyormusun win 7 64 bit kullanıyorum

Şuanda win7 de denem fırsatım olmadığı için, yeniden düzenleme yapamam malesef. :)

Belkide x64 sorunu vardır......

@baris_seven

Aslında ekleyebilirim ama benim rapid ile fazla işim olmadığı için malesef premium hesabım yok. :D (Programı deneme yapamadan bu yönde geliştiremem.)

Bu arada collectoru eklememi isterseniz seçmeli olarak ekleyebilirim...

• 1 yıl yıl...

Kaynak kodları eklenmiştir.

Program kısaca rapidshare.com sitesine bağlanarak upload yapıyordu.

Geliştirilebilir, lakin benim fazla ilgimi çekmeyen eski bir çalışma.

Bu gün denediğimde dosya upload ediliyordu lakin link alınamıyordu. Bu yüzden kodlarda ufak tefek değişiklikler yaptım...

Şuan xpde çalışıyor. Diğer sistemleri bilmiyorum...

Neyse kolay gelsin arkadaşlar...

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...