Jump to content

Sizce En İyi Virüs Prg. Hangisi (anket )

HaYTo
 Share

Kafanıza Yatan Virüs Prgramı Hangisi Sizce ?  

463 members have voted

1. 1. Kafanıza Yatan Virüs Prgramı Hangisi Sizce ?

• Kaspersky
      146
    • ESET - NOD32
      171
    • Avira AntiVir
      66
    • Panda
      7
    • BitDefender
      4
    • AVG Anti-Virus
      8
    • Avast!
      19
    • Norton Symantec
      19
    • Trend Micro
      3
    • McAfee
      8
    • F-Secure
      6
    • ClamAV
      0
    • BullGuard
      2
    • G Data
      2
    • Comodo Internet Security
      2

Recommended Posts

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu güne kadar birçok virüs programı ile haşır neşir oldum. Edindiğim tecrübelere göre (şu anda nod32 kullansamda) Kaspersky internet security hem kullanıcı dostu olması hemde etkinliği açısından biraz daha iyi geliyor. Ama bu KIS in diger antivirüslerden çok iyi olduğu anlamına gelmez. Hangi virüs programını kullanırsanız kullanın öncelikle internet koruması olan (internet security) sürümünü tercih edin ve en önemlisi devamlı güncel tutun. Bence en iyi virüs programı kullanmasını ve özelliklerini en iyi bildiğiniz ve güncel tuttuğunuz programdır.

Bence hiçbiri :(

Bilgisayarımda antivirüs kurulu değil kullanmıyorum.

internette nereye gireceğini biliyorsun bu güzel ama birinin belleğini cdsini falan alırken virüs bulaşma ihtimali yüksek oluyor.. mesela bizim okulun bilgisayarlarında virüsler bakteri gibi ürüyor :)

Arkadaslar en iyi antivirüs programı para verilipte alınan antivürüs programıdır. Çünkü ya güncelleyemessiniz veya güncellendi desenizde güvenemessiniz. Veya programı kıran adamın açık bir kapı bırakıpta sizi heklemeyecegine kim garanti verebilir. Ben norton 360 kullanıyorum ve ne performans kaybına yol acıyor nede korumadan acık veriyor. Öncesindede norton internet sec 2008 kullanıyordum o da gayet iyiydi. Unutmayın herkesin kesesine gore bir güvenlik programı mutlaka vardır. Yanlıs anlasılmasın orjinalcı değilim ama güvenlik işi başka.

Arkadaslar en iyi antivirüs programı para verilipte alınan antivürüs programıdır. Çünkü ya güncelleyemessiniz veya güncellendi desenizde güvenemessiniz. Veya programı kıran adamın açık bir kapı bırakıpta sizi heklemeyecegine kim garanti verebilir. Ben norton 360 kullanıyorum ve ne performans kaybına yol acıyor nede korumadan acık veriyor. Öncesindede norton internet sec 2008 kullanıyordum o da gayet iyiydi. Unutmayın herkesin kesesine gore bir güvenlik programı mutlaka vardır. Yanlıs anlasılmasın orjinalcı değilim ama güvenlik işi başka.

ne alakası var o zaman bu sitede paylaşılan tüm yazılımları, sistemleri para ile satın alalım hepsi en iyisi olsun..

Antivirüs olayı oylamayla veya senin benim şöyle böyle dememle olacak birşey değildir. Her antivirüsün veya komple Güvenlik paketi olan İnternet Security lerin Ne derece iş görür olduğunu çoğu insan deneyimlerinden bilir.

Elimin altında en az 5 Virüs koruma programı bulundurum her zaman. Bu güne kadar Neredeyse her popüler yazılımı kullandım. Yazdığımız yorumlar bu programların şu anki durumlarını göstermekten öteye gidemez yani demem o ki en iyi dediğimiz programı yarın 1 virüs darmadağın eder bizde gelir burda yerden yere çalarız.

Şu ana Kadar Bir virüs tarafından etkisiz kılınamayan 2 antivirüs gördüm.

1.si Nod32 3. sürüm ve sonrası, 2.si ise Norton 2009 serisi.

Kaspersky önceki sürümleri ve 2009 Serisi, Avira premium serisi, avast, Pandanın en pahalısı Global Protection 2009 bir virüs tarafından Fonksiyonları bastırılıp devre dışı kaldılar. Nod32 nin ilerlediği yol iyi ama henüz yeterince Koruma sağlamıyor.

Haytonun dediği gibi iyi antivirüsler Biraz fazlaca tedirgin davranabiliyor ama sonuçta güvenlik için belirli şeylerdende feragat etmek gerekiyor. Siz hem her virüsü bulsun hemde Yanlış alarm olmasın diyorsanız bunun pek mümkün bir olay olduğunu sanmıyorum. Şu an itibariyle piyasaya yeni bir virüs çıkarsa ve bu virüs yeterince akıllı ise En iyi olduğu söylenen Tüm antivirüs programlarını atalatabilicektir. Önemli olan nokta burada Programı atalatabilse bile antivirüsünüzü bu virüsün Alt edememesi olmalıdır. Varsın Dünyanın en iyisi seçilsin varsın kullanıcıların %99.9 u x antivirüsü kullansın bu o programın gerçektende en iyi olduğu anlamınamı gelir ?

Bu sadece Reklamının iyi yapıldığı anlamına gelir.

Gerçek Gücünü kullandıkça başka insanlar aynı virüsten sistemlerini koruyamazken

siz bu virüsten etkilenmediğiniz zaman anlayabilirsiniz.

omenra dediği olay hem haklı hem haksız ama su olayda var nod. ve kaspersky harıc butun diğer yazılımlar kendi cracklerini yapmakda ama tabiki yaptıkları crackler vs. ler gecici belki 1 haftalık belki 1aylık ama gecici sonuçda cogu yazılımın crackide kendi yazılımı yapanlar yapıyorlar cunku insanda bedava bu bir işe yaramaz diye bi düşünce de oldugu ıcın adamlar paralı yapıp cracklerle reklamlarını yapıyorlar

ne alakası var o zaman bu sitede paylaşılan tüm yazılımları, sistemleri para ile satın alalım hepsi en iyisi olsun..

Ben sadece güvenlik yazılımları icin demiştim. Cünkü güvenliğiniz iyi olursa diğer kullandıgınız kırılmıs programlarında zarar varme olasılığı minumuma inmiş olur. Zaten hiçbir güvenlik yazılımı sizi %100 koruyamaz. bu oran %80-%95 arasıdır. Tam koruma yapıyorum diyen yalan söyler. Ama sunuda kimse yalanlayamaz "Orjinal yazılım her zaman daha güvenilir ve stabildir". TNC-TR ye güvenimiz tamdır o ayrı mesele. Eğer durumunuz müsaitse herkesede sürekli kullandığı ucuz programları almalarını öneririm. Çünkü hem küçük yazılımcıları desteklemiş oluruz hemde kendimizi daha iyi hissederiz :(. Ama sakın microsofta para vermeyin onlar yeterince mutli zengin zaten.

Ben sadece güvenlik yazılımları icin demiştim. Cünkü güvenliğiniz iyi olursa diğer kullandıgınız kırılmıs programlarında zarar varme olasılığı minumuma inmiş olur. Zaten hiçbir güvenlik yazılımı sizi %100 koruyamaz. bu oran %80-%95 arasıdır. Tam koruma yapıyorum diyen yalan söyler. Ama sunuda kimse yalanlayamaz "Orjinal yazılım her zaman daha güvenilir ve stabildir". TNC-TR ye güvenimiz tamdır o ayrı mesele. Eğer durumunuz müsaitse herkesede sürekli kullandığı ucuz programları almalarını öneririm. Çünkü hem küçük yazılımcıları desteklemiş oluruz hemde kendimizi daha iyi hissederiz :p . Ama sakın microsofta para vermeyin onlar yeterince mutli zengin zaten.

yazılımcılar açısından bakarsak olaya haklısın,, sonuçta ben parayla satmak için bir yazılım yapsam serialler koysam vs. bunu sonra edepsizin biri :drinks: crackini yapsa bedavadan orda burda dağıtsa kriz geçiririm yazılımı bedava kullananları parçalarım ;) .. bu arada ben kaspersky kullanıyorum bence gayet başarılı senin kullandığın yazılım yeterince sağlam mı bu konuda nortondu sanırım.. öyleyse ben de onu indirirm artık ama avast gibi virüsü bulup temizlemiyorsa olmaz..

yazılımcılar açısından bakarsak olaya haklısın,, sonuçta ben parayla satmak için bir yazılım yapsam serialler koysam vs. bunu sonra edepsizin biri :drinks: crackini yapsa bedavadan orda burda dağıtsa kriz geçiririm yazılımı bedava kullananları parçalarım ;) .. bu arada ben kaspersky kullanıyorum bence gayet başarılı senin kullandığın yazılım yeterince sağlam mı bu konuda nortondu sanırım.. öyleyse ben de onu indirirm artık ama avast gibi virüsü bulup temizlemiyorsa olmaz..

Bulup temizliyor hatta bazı crackları yapabilmen için devre dışı bırakman gerekiyor. Acıkken kesin siliyor. Ignore olayı yok bunda tavsiye ederim. Piyasadaki en başarılı program nortondur zaten. Tek eksiği bilgisayarı yavaslatmaktı ama artık 2009 yılından itibaren o sorunuda hallettiler. Ben 3-4 senedir kullanıyorum ve her türlü siteye girip cıkarım ve sürekli dl yaparım bu güne kadar hic virüs veya hack benzeri bir olayla karşılaşmadım. Diğer antivirüslerin çok tutma sebebi tamammen kolay elde edilmesidir ve performansı etkilememeleriydi ama artık geride kaldılar norton karşısında :p.

Norton ewet artık kasmıyor ama xp de bur problemini gormedım vistada kendini sonladırıyor donuyor vs. boyle aptal hatalar veriyor bunuda hallederlerse guzel bende sitesdekki cogu katılımsız kurulumlar bulunmakda kaspersky ıle bır prbl. yaşamamıştım ama norton bunları vs. falan goruyordu boyle bırde sasçmalıgı vardı

Norton ewet artık kasmıyor ama xp de bur problemini gormedım vistada kendini sonladırıyor donuyor vs. boyle aptal hatalar veriyor bunuda hallederlerse guzel bende sitesdekki cogu katılımsız kurulumlar bulunmakda kaspersky ıle bır prbl. yaşamamıştım ama norton bunları vs. falan goruyordu boyle bırde sasçmalıgı vardı

Sanırım senin hatanın sebebi cracklı olması. Vistada (norton 360) kullanıyorum ve hicbir sorun yok. Xpde de kullandım gene sorun yoktu.

Arkadaşlar elektirik kesilmesi sonucu Nortonun kendi dosyalarının hasar görmesi yüzünden çalışamaması gibi bir durum başıma geldi.

Burada çok güzel bir özellik eklenmiş. Tek tıkla destek deniler bir sayfa açtı norton ve ingilizcede olsa yapılması gerekenler yazıyordu.

Bana indirmem için 1MB lık bir dosya linki verdi açılan sayfada ve indirip dosyayı kurmamı, sonrada yeniden başlatmamı isteyen talimatları uyguladıktan sonra tamamen normal şekilde çalışmaya devam etti.

Bence + bir özellik. yeniden kurmak ve güncellemek zorunda kalmadım.

Valla kaç senedir nod32 kullanırım çok memnunum ne pcimde bi çökme ne de bi yavaşlama oldu bi ara avastı kullandım herşeye virüs diyor pcninde aklını karıştırıyor ve pcyi çok yoruyor şu anda 3 pcimdede nod32 4 sürümünü kullanıyorum çok memnunum...

evet arkadaşlar nod32 4 sürümünü katı kurallarda ayrlayıp kullanın taratın ayar yapmadan sağlam olmaz tabii bütün ayarları yapınca çok iyi bir antivirüs oluyor ayrıca vürüslü dosyayı komple silmiyor sadece virüsü yada trojeni temizliyor veriyi kurtarıyor

Edited by ozkaya33