Jump to content

Rahatsızlık Duyduğum El, Ayak Ve Koltuk Altı Teri

Erdem Güler

Recommended Posts

arkadaşım terleme için tereson diye bir ilaç aldım her gece sürersen birazda sen terlememesi için uğraşırsan işe yarıyor fiyatı 60 ytl diğer yollar tehlikeli bendede el terlemesi var ameliyat olup bir daha kollarını kullanamıyan hissetmiyen kişiler var o yüzden ilaçlar şimdilik en iyi çözüm bitkisel olarak adaçayı öneriyorlar yada saf alkol ile kına karışımını terliyen bölgeye sürmek gibi ama bunlarda işe yaramıyor dediğim gibi ilaç olarak şu anda bende o losyon var çok bir etkisi olmasada idare ettiriyor en azından el sıkışıp vb şeyleri yapmamı sağlıyor..birde düşük dozda yatıştırıcı haplar var ama onlarda uyuşukluk yapıyor...dediğim gibi şu anda en son tereson ilaçı var...he bu arada bende doktora gittim testler normal çıktı ama bunu çeken çok kişi var hala tam bir çözüm yok...ameliyat hariç..

ha birde medipol hastanesiydi sanırım ondada elektirikli bir tedavi var ama çok pahalı ve çok zaman istiyor en az 6-7 seans ve her gidişin sanırım 200 lira filan bir çözüm bulan varsa yazsın çok şey denedim ama hala bir şey yok bendede...

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply
arkadaşım terleme için tereson diye bir ilaç aldım her gece sürersen birazda sen terlememesi için uğraşırsan işe yarıyor fiyatı 60 ytl diğer yollar tehlikeli bendede el terlemesi var ameliyat olup bir daha kollarını kullanamıyan hissetmiyen kişiler var o yüzden ilaçlar şimdilik en iyi çözüm bitkisel olarak adaçayı öneriyorlar yada saf alkol ile kına karışımını terliyen bölgeye sürmek gibi ama bunlarda işe yaramıyor dediğim gibi ilaç olarak şu anda bende o losyon var çok bir etkisi olmasada idare ettiriyor en azından el sıkışıp vb şeyleri yapmamı sağlıyor..birde düşük dozda yatıştırıcı haplar var ama onlarda uyuşukluk yapıyor...dediğim gibi şu anda en son tereson ilaçı var...he bu arada bende doktora gittim testler normal çıktı ama bunu çeken çok kişi var hala tam bir çözüm yok...ameliyat hariç..

ha birde medipol hastanesiydi sanırım ondada elektirikli bir tedavi var ama çok pahalı ve çok zaman istiyor en az 6-7 seans ve her gidişin sanırım 200 lira filan bir çözüm bulan varsa yazsın çok şey denedim ama hala bir şey yok bendede...

Ben aynı ilacı 50 Tl'ye aldım valla hiçbir faydasını göremedim.Birde haplar var demişsin ama onlar bağımlılık yapıyormuş okuduğuma göre bir doktorun sitesinde.Dediğin elektrikli durumlarda geçici çözümler sunuyormuş, 4 - 6 ay arasıda tekrarlamak gerekiyormuş.Ameliyatın tehlikesi şu var onunda geri dönüşü oluyormuş, klipsli ets ameliyatından sonra refleks terlemesi oluyormuş dediğim gibi ondada klipsleri alarak geri dönüşü sağlanıyormuş.Ama şahsen ben ellerim yerine refleks terlemesinde göbek kısmı ve sırtımın terlemesini tercih ederim, çünkü el terlemesi kadar kötü birşey yok.İllallah ettim ..

Ben aynı ilacı 50 Tl'ye aldım valla hiçbir faydasını göremedim.Birde haplar var demişsin ama onlar bağımlılık yapıyormuş okuduğuma göre bir doktorun sitesinde.Dediğin elektrikli durumlarda geçici çözümler sunuyormuş, 4 - 6 ay arasıda tekrarlamak gerekiyormuş.Ameliyatın tehlikesi şu var onunda geri dönüşü oluyormuş, klipsli ets ameliyatından sonra refleks terlemesi oluyormuş dediğim gibi ondada klipsleri alarak geri dönüşü sağlanıyormuş.Ama şahsen ben ellerim yerine refleks terlemesinde göbek kısmı ve sırtımın terlemesini tercih ederim, çünkü el terlemesi kadar kötü birşey yok.İllallah ettim ..

aynı derdden muzdaribim ama şunu söyliyim bu sorundan çeken birinle tanışmıltım ameliyat sonucunda elini dahi kaldıramıyordu ve onun ameliyatına iki profesör girdi ve çok büyük bir fakülte hastanesinde yapıldı çocuk dava filan açtı ama kolları gitmiş ne fayda zaten bişeylerde imzalatmışlar demek istediğim ameliyat son tercihin olsun ilaç bir işe yaramadı bendede aynı sadece çok kullandığında birazda kontrolle bunu engellemeye yardımcı oluyor bendede hala terleme var...bunun çözümü yok klipsler çok tehlikeli büyük profesörlerde bile bu tür sorunlar çıkabiliyorsa tehlikeli birşey cerrahi müdale son çözümün olsun bende çektiğimden anlıyorum seni ama yapcak birşey yok geçici çözümlere yönel ve birazda kendini kontrol etmeye çalış birazda pisikpolojik sanırım çünki bazen bir kaç saat terlemeyi engelliyebiliyorum sana önerim cerrahiyi tercih etmemem inş yakın zamanda bir çözüm bulunur bende çok çekiyorum...

bu arada ilaç gerçekde 50 ytl ama ben büyük yerden almıştım biraz katkı koymuşlar :angry:

aynı derdden muzdaribim ama şunu söyliyim bu sorundan çeken birinle tanışmıltım ameliyat sonucunda elini dahi kaldıramıyordu ve onun ameliyatına iki profesör girdi ve çok büyük bir fakülte hastanesinde yapıldı çocuk dava filan açtı ama kolları gitmiş ne fayda zaten bişeylerde imzalatmışlar demek istediğim ameliyat son tercihin olsun ilaç bir işe yaramadı bendede aynı sadece çok kullandığında birazda kontrolle bunu engellemeye yardımcı oluyor bendede hala terleme var...bunun çözümü yok klipsler çok tehlikeli büyük profesörlerde bile bu tür sorunlar çıkabiliyorsa tehlikeli birşey cerrahi müdale son çözümün olsun bende çektiğimden anlıyorum seni ama yapcak birşey yok geçici çözümlere yönel ve birazda kendini kontrol etmeye çalış birazda pisikpolojik sanırım çünki bazen bir kaç saat terlemeyi engelliyebiliyorum sana önerim cerrahiyi tercih etmemem inş yakın zamanda bir çözüm bulunur bende çok çekiyorum...

bu arada ilaç gerçekde 50 ytl ama ben büyük yerden almıştım biraz katkı koymuşlar :D

Pazartesi Çapa Tıp Fakültesine gideceğim bakalım ne diyecekler, artık ne derler ise yaptıracağım çünkü çok rahatsız ediyor beni.İlaç konusunaa gelince ben kargoyu unutmuşum kargoyla beraber 58 oldu benimki :D

Dostum birde sole bır recete werım sana bendede war ıdı terleme.Sorunun cozumunu bana babaannem solemıs idi ve dedıgını yaptım harbıden işe yaradı.Sımdı anlatacagım bır newı Gelısmıs kocakarı ılacı ılık suyu 1 kowaya doldur ama cok sıcakta olmasın yoksa ellerını yakarsın ıcerısıne 5 yemek kasıgı tuz at we 45 dakıka ellerını suyun ıcınde tut derın kabarmaya we dokulmeye baslayınca ellerini cekerek bıraz owustur cok fazla olu derılerden kurtulursun ondan sonra pepanten dıye krem war eczanelrden alabılırsın onu alfoxsil 1 mg ın 1 tabletıyle ezerek karıstr we ellerıne sur 5 dakıka beklet sonra ellerının terlemesının azalacagını goreceksındır ben bunu yaptım we bu yontemın egzamayada yararı oldugunu kendımde test ettım .Umarım yardımcı olmusumdur dostum.sunu hatrlatım onceden terme nedenıyle egzama olmustu ellerım :D (sorunda ellerı pantolonun cebınde fazla sık tutmak tr)

Dostum birde sole bır recete werım sana bendede war ıdı terleme.Sorunun cozumunu bana babaannem solemıs idi ve dedıgını yaptım harbıden işe yaradı.Sımdı anlatacagım bır newı Gelısmıs kocakarı ılacı ılık suyu 1 kowaya doldur ama cok sıcakta olmasın yoksa ellerını yakarsın ıcerısıne 5 yemek kasıgı tuz at we 45 dakıka ellerını suyun ıcınde tut derın kabarmaya we dokulmeye baslayınca ellerini cekerek bıraz owustur cok fazla olu derılerden kurtulursun ondan sonra pepanten dıye krem war eczanelrden alabılırsın onu alfoxsil 1 mg ın 1 tabletıyle ezerek karıstr we ellerıne sur 5 dakıka beklet sonra ellerının terlemesının azalacagını goreceksındır ben bunu yaptım we bu yontemın egzamayada yararı oldugunu kendımde test ettım .Umarım yardımcı olmusumdur dostum.sunu hatrlatım onceden terme nedenıyle egzama olmustu ellerım ;) (sorunda ellerı pantolonun cebınde fazla sık tutmak tr)

Öneri için teşekkürler.Bir doktora gideyimde duruma göre deneriz artık bunuda .

2 Günlük yapılan Akciğer Filmi, Guatr ve Şeker Hasta olmalığına karşı yapılan testlerde hiç birşey çıkmadı herşey normal.Pazartesi günü tekrar randevu alıp başka bir dala gideceğim.Şuanda izlediğim tedavi yolları sırası ile bunlar.Umarım işinize yarar.

2 Günlük yapılan Akciğer Filmi, Guatr ve Şeker Hasta olmalığına karşı yapılan testlerde hiç birşey çıkmadı herşey normal.Pazartesi günü tekrar randevu alıp başka bir dala gideceğim.Şuanda izlediğim tedavi yolları sırası ile bunlar.Umarım işinize yarar.

benimde testler normal çıkmıştı başka haberlerde bekliyoruz yazdığın içinde teşekkürler...

Gittikçe yazacağım herkesin tedavisi için bir ışık olur inşallah çok kötü birşey çünkü. Eğer bunlar çıkmazsa birçok kişinin tavsiye ettiği İlhan Akaslan isimli doktora gideceğim, son şans olan Cerrahi müdahaleyi deneyeceğim..

Gittikçe yazacağım herkesin tedavisi için bir ışık olur inşallah çok kötü birşey çünkü. Eğer bunlar çıkmazsa birçok kişinin tavsiye ettiği İlhan Akaslan isimli doktora gideceğim, son şans olan Cerrahi müdahaleyi deneyeceğim..

Umarım cerrahi müdahele olmadan bu sorunu çözebilirsin,, Allah bol şifa versin Erdem Abi.

yakınım çok uğraştı bu olay için gitmediği doktor kalmadı hatta koltuk altına botox bile yaptırdı ama nafile hepsi geçiçi bi doktor genetik kodunda kodlu olduğu için tam olması imkansız demiş en sonunda parayla olsa micheal jackson güzelleşiridi :)

yakınım çok uğraştı bu olay için gitmediği doktor kalmadı hatta koltuk altına botox bile yaptırdı ama nafile hepsi geçiçi bi doktor genetik kodunda kodlu olduğu için tam olması imkansız demiş en sonunda parayla olsa micheal jackson güzelleşiridi :)

Erdem ben sana demiştim dimi :) Çalış biras koder ol diye :) Bak kodların bozukmuş :)

adszogz.jpg

adszogz.jpg

değim kişi 36 yaşında erkek botoxu 1 sene boyunca denedi diye biliyorum ama koltuk altının botoxdan dolayı yaptığı gerginlik ve kanser yapıyo dedikodusndan dolayı bıraktı onunda tam çözüm olmadığını sadece azalttığını soylemişti..yani bu olay genetik kodlarda var kellik gibi tam çözümü yok demiş doktor...

Zaten etkisini belirtmişler resimde, tabi tedavide doktor faktörünüde unutmamak gerek.Deneyeceğim bakalım sırasıyla bu durum için gerekli ne tedavi varsa..

bu bir tedavi değil yani ilaç değil onu demek istiyorum botoxu bıraktığın anda terlemen eski seviyesine donecek botox zaten zehiridir ter bezlerini geçiçi olarak şokluyo pek memnun kalmamıştı yakınım gerginlik yapmış çok hem maddi durumu iyi olan biriydi ulusta bi klinekte yaptırıyodu para tuzağı gibisine getirdi ....kel erkeklere saç çıkartıyoz %100 diyen kurmlar var ya onun gibiisnden..

bu bir tedavi değil yani ilaç değil onu demek istiyorum botoxu bıraktığın anda terlemen eski seviyesine donecek botox zaten zehiridir ter bezlerini geçiçi olarak şokluyo pek memnun kalmamıştı yakınım gerginlik yapmış çok hem maddi durumu iyi olan biriydi ulusta bi klinekte yaptırıyodu para tuzağı gibisine getirdi ....kel erkeklere saç çıkartıyoz %100 diyen kurmlar var ya onun gibiisnden..

İlaç olmadığını biliyorum zaten.Evet İlaç Tedavileri, İyontoferez ve Botoks geçiçi çözümlerdir öncelikle bunun bilincinde olmalıdır uygulayan kişiler, yani para tuzağı diyemezler bıraktıktan sonra eski hale döndüğünde :) O yüzden hala araştırıyorum tam emin olduğunda ameliyat yoluna gideceğim, her ne kadar bu tarz işlemlerden korksamda..

Ama ne demişler, hergün ölmektense bir gün ölürüm daha iyi :)

Bugün gittim İstanbul Kadıköy, Koşuyolu'ndaki Özel Medipol Hastanesinde Op.Dr Tamer Vardaloğlu ile görüştüm ve ameliyat kararı aldık,Ağustosun 10'u olarak belirdeğim tarihte ameliyatımı olacağım.Her zaman derlerya bir insanda ilk görüş ve izlenim önemlidir benim ilk izlemimde konuşmalarımızdan sonra doğru olduğunu anladım.O yüzden İstanbul'da olupda bu hastalığın müzdarip olan insanların kesinlikle doktor ile görüşmelerini öneririm.Pişman olmazsınız, korkuların ne kadar yersiz olduğunu anlarsınız..

Terleme konusunda son ve en etkili çözüm yolu olarak görülen Klipsli ETS ameliyatını olacağım, Allah'ın izniyle 10 Ağustos'da.Ameliyatdan sonraki ve önceki işlemler için bir grup kurdum ve izlemimlerimi burada paylaşacağım.İsteyen gruba katılıp bu izlenimlerden yararlanabilir..

http://www.facebook.com/group.php?gid=103744586031[/CODE]

bende yüz kızarması oluyor sosyal fobi de denebilir kendi kendime biraz yol kat ettim hala bazen oluyor onun için ilerde bende ameliyat olmayı dusunebilirim zaten tek yolda o :D kendim basarabilirsem basarcam ameliyata ailem pek sıcak bakmıyor onun için ilerde belki ikna edebilirsem sanada geçmiş olsun ameliyat başarılı olur inş.Sonuc alirsan yazmayı unutma buraya

bende yüz kızarması oluyor sosyal fobi de denebilir kendi kendime biraz yol kat ettim hala bazen oluyor onun için ilerde bende ameliyat olmayı dusunebilirim zaten tek yolda o :Dkendim basarabilirsem basarcam ameliyata ailem pek sıcak bakmıyor onun için ilerde belki ikna edebilirsem

Benimkilerde bakmıyor ne yalan söyleyeyim ben ameliyat tek yol dedikçe onlar ameliyat olursa kalır böyle yaptırmayız diyorlardı takii düne kadar.Dün İstanbul Medipol Hastanesine gittim sıra beklerken önce Cumartesi günü ameliyat olan bir kız ile konuştuktan sonra ve ardından doktorun samimi ve içten yaklaşımı sayesinde onlarda ikna oldu, bence ailen olmadan kalkışma gittiğim doktoru öneririm ailen ile görüş zaten o adamın konuşmasından sonra her ne kadar istemeselerde onlarda ikna olacaklardır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...