Jump to content

Tncxp Çıktı!

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator
peki bunun için yapabileceğim yardımcı olabileceğiniz bişey varmı ne şekilde benim sürücülerimle kurulmasını sağlayabilirim kendi bilgisayarımda bu güzel olaydan mahrummu kalıcam ben :(

CDdki raid sürücüleri ile kurulmadı mı?

CDdki raid sürücüleri ile kurulmadı mı?

Açıkcası bnm raid sürücümü driver klasöründe göremeyince hiç kurmayı denemedim bide editle bi kaç şey daha ekledim bi üstteki mesajıma onada bakarsanız çok sevinirim...

• Administrator
Açıkcası bnm raid sürücümü driver klasöründe göremeyince hiç kurmayı denemedim bide editle bi kaç şey daha ekledim bi üstteki mesajıma onada bakarsanız çok sevinirim...

Raid sürücüleri driver klasörü içinde değil. Direk i386'ya entegrelidir.

f_s_m arkadaşımın raid integrator paketini henüz kullanamadım. onun için bir yorum yapamayacağım.

Raid sürücüleri driver klasörü içinde değil. Direk i386'ya entegrelidir.

f_s_m arkadaşımın raid integrator paketini henüz kullanamadım. onun için bir yorum yapamayacağım.

anladım çok teşekkür ederim bu işlerden pek anlamam ama tahminimce eğer siz i386 klasörünün içindeki txtsetup.sif dosyasını orjinal xp cdsindeki gibi bıraktıysanız muhtemelen sorun yaratmıyacaktır ama sizde txtsetup.sif dosyasında bir değişiklik yaptıysanız büyük ihtimalle problem çıkacaktır... tüm yardımlarınız için teşekkürler....

Edit:

gördüğüm kadarıyla sizin verdiğiniz tncxp deki txtsetup.sif dosyasında 8123 satır varmış

ancak f_s_m arkadaşımın dosyasını ekledikten sonra bu sayı 8128 satıra çıkmış galiba direk sizin dosyaya entegre olduğu için bir problem çıkarmıyacak...

Edit 2:

bide merak ettiğim bir şey daha var iso yu açtığım zaman kaspersky

detected: riskware not-a-virus:RiskTool.Win32.HideWindows

File: D:\TNCXP\TNCXP CD 1\TNCXP\MNXP\PROGRAM\GHOST8\CMDOW.EXE

böyle bir uyarı veriyor bu cmdow un tam olarak ne olduğunu öğrenmem mümkün mü acaba

Edited by AkRaeP

• Administrator
anladım çok teşekkür ederim bu işlerden pek anlamam ama tahminimce eğer siz i386 klasörünün içindeki txtsetup.sif dosyasını orjinal xp cdsindeki gibi bıraktıysanız muhtemelen sorun yaratmıyacaktır ama sizde txtsetup.sif dosyasında bir değişiklik yaptıysanız büyük ihtimalle problem çıkacaktır... tüm yardımlarınız için teşekkürler....

Edit:

gördüğüm kadarıyla sizin verdiğiniz tncxp deki txtsetup.sif dosyasında 8123 satır varmış

ancak f_s_m arkadaşımın dosyasını ekledikten sonra bu sayı 8128 satıra çıkmış galiba direk sizin dosyaya entegre olduğu için bir problem çıkarmıyacak...

o txtsetup.sif dosyası ne savaşlar gördü heey.

sorunlu bir XP im var cd yazarken canıma ot tıkıyor.(8 yaşındaki kızım olmazı oldurdu bir partisyonumu ve XP mi kötü yola düşürdü, yaptığı değişiklikleri bazen düzeltemiyorum).neyse gelelim konumuza bu denediğim 3. modifiye XP CD2 nin indirmesini kaza bela olmazsa bugün tamamlıyacağım. emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim beklediğimin ötesinde temiz hızlı verimli bir modifiye görünce bayağı şaşırdım.bu kadarını beklemiyordum doğrusu kendi reklamınızı sadece kurulum ekranında ve masa üstü resimlerinde görünce çok sevindim(yani kullanıcı administatör regedit temiz isim yok) forumlar sayesinde kullanıcı bilgim dahada arttı. bir çok şeyi daha kolay yapıyorum. ama boşuna yazı yazmak çok hoşuma gitmiyor. biraz sabırlı olmak lazım otur bi oku bir daha oku sonra dene olmadı bir daha dene neden olmadı diye soracağın şeyi önce araştır çözüm bulamazsan sor. ben 2 CDyi tam 1 haftada indirdim (sabit IP ve iş yeri) emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim başarılarının devamı dilerim.

:( 1 tek şeyi beğenmedim dersem sakın bana kızmayın. hani windows açılıyorya orada (microsoft windows) yazıyorya oradaki microsoft yazısını modifiye olarak değiştirseydiniz çok daha hoş olacaktı. yada benim zevkim hayalim düşüncem o. biraz daha uğraşıp o dediğim şeyi kendi makinemde yapacağım. saygılar.

• Administrator
sorunlu bir XP im var cd yazarken canıma ot tıkıyor.(8 yaşındaki kızım olmazı oldurdu bir partisyonumu ve XP mi kötü yola düşürdü, yaptığı değişiklikleri bazen düzeltemiyorum).neyse gelelim konumuza bu denediğim 3. modifiye XP CD2 nin indirmesini kaza bela olmazsa bugün tamamlıyacağım. emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim beklediğimin ötesinde temiz hızlı verimli bir modifiye görünce bayağı şaşırdım.bu kadarını beklemiyordum doğrusu kendi reklamınızı sadece kurulum ekranında ve masa üstü resimlerinde görünce çok sevindim(yani kullanıcı administatör regedit temiz isim yok) forumlar sayesinde kullanıcı bilgim dahada arttı. bir çok şeyi daha kolay yapıyorum. ama boşuna yazı yazmak çok hoşuma gitmiyor. biraz sabırlı olmak lazım otur bi oku bir daha oku sonra dene olmadı bir daha dene neden olmadı diye soracağın şeyi önce araştır çözüm bulamazsan sor. ben 2 CDyi tam 1 haftada indirdim (sabit IP ve iş yeri) emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim başarılarının devamı dilerim.

:( 1 tek şeyi beğenmedim dersem sakın bana kızmayın. hani windows açılıyorya orada (microsoft windows) yazıyorya oradaki microsoft yazısını modifiye olarak değiştirseydiniz çok daha hoş olacaktı. yada benim zevkim hayalim düşüncem o. biraz daha uğraşıp o dediğim şeyi kendi makinemde yapacağım. saygılar.

Bir dahaki sürüme açılış ekranını değiştireceğim.

Benim aklıma kurmadan önce son bir soru daha geldi windows update bu versiyonu orjinal windows olarak mı algılıyor? yani Windows Genuine Advantage bir sorun yaratıyor mu yoksa orjianal xp gibi update imizi yapmaya devam edebiliyor muyuz ?

• Administrator
Benim aklıma kurmadan önce son bir soru daha geldi windows update bu versiyonu orjinal windows olarak mı algılıyor? yani Windows Genuine Advantage bir sorun yaratıyor mu yoksa orjianal xp gibi update imizi yapmaya devam edebiliyor muyuz ?

Arkadaşım ilk postu okurmusun. Orada herşeyi açık açık yazdık.

forumunuzu da tncxp çalışmalarınızı da kısa zaman önce tanıdım ve çok beğendim. öncelikle emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim. rapid linklerininden download ın sıkıntılı olduğu herkesin malumu bu nedenle alternatif download linklerinin cd2 için olanınında tez zamanda aktif hale gelmesi ümidiyle tekrar teşekkürler ve iyi çalışmalar.

öncelikle bu mükemmel çalışma için çok teşekkür ediyorum.gerçekten mükemmel bi windows a sahip olduğumu düşünüyorum artık.ama içimde tek bi kuşku var bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tnc xp yi kurarken yönetici parolası oluşturamıyorum ve bilgisayar adını kendim ayarlayamıyorum.parola oluşturamadığım için pc ye girilmesi konusunda sizce güvenlimi ben başka bi şekilde oluşturabilirmiyim ve bilgisayar adını adminastrator değil de kendi ismimi yapabilirmiyim.şimdiden teşekkür ediyorum.paylaşımların ve başarıların devamını diliyorum.

(bu arada çokta resmi bi konuşma yaptım ha :) :) :blush: )

öncelikle bu mükemmel çalışma için çok teşekkür ediyorum.gerçekten mükemmel bi windows a sahip olduğumu düşünüyorum artık.ama içimde tek bi kuşku var bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tnc xp yi kurarken yönetici parolası oluşturamıyorum ve bilgisayar adını kendim ayarlayamıyorum.parola oluşturamadığım için pc ye girilmesi konusunda sizce güvenlimi ben başka bi şekilde oluşturabilirmiyim ve bilgisayar adını adminastrator değil de kendi ismimi yapabilirmiyim.şimdiden teşekkür ediyorum.paylaşımların ve başarıların devamını diliyorum.

(bu arada çokta resmi bi konuşma yaptım ha :) :) :blush: )

selam arkadaşlar

öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

gerçektende harika olmuş yalnız yüklemede i386/asms hatası yaşadım, yalnız onunda sorunu buldum galiba forumda bir arkadaş anlatmış zaten ayrıca o arkadaşa da teşekür ederim, i386 /asms hatası yaşayan arkadaşlara tavsiyem bu hata çıktıktan sonra makina kapanırken XPsp2 orjinal CD ni takınız, %'lik çıkar çıkmaz tekrar TNCTRXP cd ni takınız, kurulum devam eder.

teşekkürler

Taze taze linkler geldi...

06/12/2006

CD-1

PART 1:

PART 2:

PART 3:

PART 4:

PART 5:

PART 6:

CD-2

PART 1:

PART 2:

PART 3:

PART 4:

PART 5:

PART 6:

PART 7:

Please register to see this content.

-----SIFRESIZ----

Arkadaşım ParDUS özellikle teşekkür ediyorum her sayfayı okudum ve denedim senin linklerin çok sağlam (flashgete koydum / sin 1000 KBile iniyor) inşallah kurulumdada sorun yaşamam çok teşekkürler linkler için.....

bütün partları rapid den indirdim hala cd ye yazdıramadım.

çıldıracam :p8)8)8)

neroda kalıp / tasarı / kopya bölümünden "disk kalibi veya kayıtlı tasarıyı işaretleyip 1. ve 2. cdleri ayrı ayrı çekeceksiniz. Bunları yaptınızmı?

Nero için yeni anlatim galiba diğeri çalışmıyor..

http://rapidshare.com/files/12662887/nero.exe.html[/CODE]

boyut: 466 Kb

[ 8) ewet az once kurdum ısletım sıstemını goruntu harıka ellerınıze saglık ...10 uzerınden 9 verıyorum sımdılık bakalım sorunsuz calısıyor sımdı 9 wermemın sebebı kurulumunun cok uzun olması normalde windows xp yı ben 15 dk da kuruyorum ...8))

sıstemım

amd 64x2 3800+ ...2gb kıngston ram ...200 gb hd seagate ....512 gforce 7600 gs ekrankartı...epox9npa3j anakartı....

Edited by italiano

[ 8) ewet az once kurdum ısletım sıstemını goruntu harıka ellerınıze saglık ...10 uzerınden 9 verıyorum sımdılık bakalım sorunsuz calısıyor sımdı 9 wermemın sebebı kurulumunun cok uzun olması normalde windows xp yı ben 15 dk da kuruyorum ...:p)

sıstemım

amd 64x2 3800+ ...2gb kıngston ram ...200 gb hd seagate ....512 gforce 7600 gs ekrankartı...epox9npa3j anakartı....

9 puan için teşekkür ederiz ama 10uncuyu da isteriz çünkü bu windosws'un kronik bir sorunu driverlarınızı tarayıp yüklemeye çalışan windows ve bazen bu işlemi uzun tutabiliyor, benim kendi bilgisayarımda bu süre programlarla beraber 50 dakika iken başka bi arkadaşımın bilgisayarında 65 dakkaya ulaşmıştı yani şunu söylüyorum o 1 puanı microsofttan kırın bizden değil 8)

• Administrator
[ 8) ewet az once kurdum ısletım sıstemını goruntu harıka ellerınıze saglık ...10 uzerınden 9 verıyorum sımdılık bakalım sorunsuz calısıyor sımdı 9 wermemın sebebı kurulumunun cok uzun olması normalde windows xp yı ben 15 dk da kuruyorum ...8))

sıstemım

Belki xp'yi 15 dakikada kuruyorsun ama hotfix driver ve birkaç ekstra programı kurman 15dkden uzun sürüyordur.