Jump to content

Tncxp Çıktı!

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

ISO dosyasında nasıl değişiklik yapıp yazacağımızı kısaca tarif etmeye çalışayım

Önce ISO imajımızı aldık,bilgisayarımıza bir "örnek iso" isimli klasöre kopyaladık.

Sonra yanına dosyalar isimli bir klasör oluşturduk

UltraIso programını açtık

Dosya --> Aç menüsündrn örnek.iso dosyasını seçtik

UltraIso dosyayı açtıktan sonra panelde iso içerisinde gözüken dosyaları seçtik

Fareyi bırakmadan dosyaları aşağı panele sürükledik ve bıraktık

Açılış İşlemleri -->Açılış Dosyası kaydet'e tıkladık.

Açılış dosyasını "örnek iso boot" ismiyle "örnek iso" isimli klasöre kaydediyoruz.

Dosyanın tam adı "örnek iso boot.bif".örnek iso klasöründe.

Örnek iso klasörüne geri döndük ve satariadintegrator.exe programını bu klasöre kopyaladık

Programı Çalıştırdık.Program gerekli entegrasyonu yaptı ve size bitti mesajını verdi.

UltraIso programına geri döndük.Dosya-->Yeni-->CD/DVD imajını tıkladık.

örnek iso-->dosyalar klasöründe daha önceden sataraidintegrator ile güncellenmiş dosyaları

alt panelden seçip üst panele sürükleyip bırakıyoruz.

Geldik bootable yapma kısmına...Alt panelin sol bölümünden "örnek iso" isimli klasöre tıklıyoruz.Alt sağ kısımda daha öncdecen kaydettiğmiz "örnek is boot.bif" dosyasını seçip.Resimde görülen tekerlek

simgesine tıklıyoruz.Artık iso imajımız bootable olcek.

Sondan bir önceki işlem iso olarak kaydetmek.Kaydet tuşuna basıyorsunuz "biten dosya" ismiyle kaydediyorsunuz.

Please register to see this content.

Son işlem zaten bildiğinizi varsayıyorum nero yada benzer bir programla cd'ye kaydetmektir.

Edited by scankurban

[b]merhaba arkadaşlar sitenize az önce üye oldum gerçekten yararlı bir site

tncxp yi de çok beğendim, çok kolay kullanıma sahip olduğuna eminim..

ama şu kota sorunu olmasa deneyebilecektim..

ama önümüzdeki ay indireceğim inşallah..

çalışmalarınızın devamını dilerim...

saygılar, :lol:

kingkong...[/b]

scankurban naaptın abi sen eline emeğine sağlık çok teşekkür ederim valla hem bilgi hem uğraşın için çoooookkkkkkk saol :D yanlız arada kopukluk var dosyalar klasörüne nezaman ve nasıl kopyaladık i386 ve diğer klasörleri???

Edited by WARDOG

@scankurban , bu kadar uzun bir işlem mi olmalı acaba,

Karışı geldi bana,

Örneğin şu yöntem işe yaramaz mı ?

İsoyu winrar ile aç, o dosyayı içine atıp entegre edin..

Sonra xp isosunu ultraiso ile açıp, tüm dosyaları silip, entegre edilmiş dosyaları sürükleyerek kaydet demek..

Bu durumda cd bozulur mu ?

:D

İşi uzatmak veya kısaltmak size bağlı.Önemli olan işin mantığını kavramak.Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

Resimleri tekrar gözden geçirirseniz iso içeriğini sürükle bırak şeklinde dosyalar klasörüne kopyaladığmızı görebilirsiniz.UltraIso programını işleme başlamadan önce biraz tanımanızı öneriyorum.

Iso dosyasını açmak için Ultaiso,Winrar,Total Commander,WinIso ne kullanırsanız kullanın farketmez.

her nekadar ses veren olmasada ben rapidden zar zor indiriyorum son bir part kaldı merakla bekliyorum selamlar :)

mavi ekran sorunum hala düzelmedi bi çözüm önerisi yokmu yav.çok yüklemek istiyorum.bu arada sitenin birinden cafexp plus diye buldum bu xp yi içeriğine baktım aynı heralde copylemişler programı deiştirip satıyolar :) onuda indirdim ve mavi ekran sorunu ondada oldu.hiç çözüm üretecek yokmu yav

Ya sayın arkadaşlarım. Bu CD tamam da. CD icerigine bakarken bisey gordum. Bana o lazım oldu.

Bt8x8_Universal_radio/video.exe adında 2 dosya. Anladıgım kadariyla radyo ve video icin driver prg. vs bisey bunlar. Bu ikisini istemem mümkün mü.

Koca CD yi almadan sadece bu ikisini bir yerlere koyabilecek olan var mi acaba?

Tesekkurler.

http://rapidshare.com/files/9181094/istekradyo.rar[/CODE]

içinde BT8XX_UNIVERSAL_RADIO.EXE ve BT8XX_UNIVERSAL_DRIVER.EXE var <_< işini görür umarım...

Ya sayın arkadaşlarım. Bu CD tamam da. CD icerigine bakarken bisey gordum. Bana o lazım oldu.

Bt8x8_Universal_radio/video.exe adında 2 dosya. Anladıgım kadariyla radyo ve video icin driver prg. vs bisey bunlar. Bu ikisini istemem mümkün mü.

Koca CD yi almadan sadece bu ikisini bir yerlere koyabilecek olan var mi acaba?

Tesekkurler.

arkadaşlar teşekkür ederek bir problemin çözümünü söyleyeyim . 1.Cd problemsiz indiriyor .

2. CD ' nin 3. ve 5. bölümleri bulunamayan dosya Error FTP401 Not found uyarısı veriyor ama birkaç saat sonra indirme müsaedesi veriyor bilgilerinize . :lol:

Edited by Destiny02

stanriseven arkadaşım bu part bozuk çıktı yardımcı olursan sevinirim.

Please register to see this content.

Berdan kardes 19 sayfada verdim ben o linkleri sendspace den alamadigin part eger bozuksa ki olabilir diger linklerdeki ile degis tokus yapabilirsin ayni partlar dir rapid le olan yada diger linklerim var 19 sayfayi bi gez yada part in ismi digerleri ile ayni olsun isim sorunu yasiyor bazilari parti bozuk saniyor.Neyse yardimci olabildiysem selametle :(

arkadaşlar elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız..başarıların devamı gelmesi dileğiyle..yalnız 2. cd linkleri yok..19. ve devamındaki yurtdışından yükleyen kardeşin verdiği linklerde kırık..yenilermisiniz..ya da aslında bunu bi ftp sunucusuna tek iso dosyası olarak verme şansınız yok mu?o zaman tam süper olur..indirme ile zaman ve kırık linklerin önüne geçilmiş olur..