Jump to content

CasperXP 3.0

sk8er_boi

Recommended Posts

• 3 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Casper.XP.v3.0.1132.SystemBuilder.Edition Retail

Download ( 1.2 MB ) :

http://rapidshare.com/files/8108984/Casper_XP_v3.0.1132_SystemBuilder_Edition.rar[/CODE]

[size=3]

3,0 dan farkı ne , SystemBuilder.Edition Retail ne demek ?[/size]

• 2 hafta sonra ...
  • Administrator

programın gerçekçiliği ne durumda gerçektende etkili bişiyme beni yarı yolda bırakan cinste bişiy olmasın

Benim en büyük yardımcım bu programdır. Hayatta ghost kullanmam. cihannet'e sorun :blink:

3,0 dan farkı ne , SystemBuilder.Edition Retail ne demek ?

Portable olarak çalışabiliyor. Kurulmasına gerek yok.

Ghost tan bende vazgeçtim bundan sonra kullanmıcam daha bu gün başıma iş çıkardı ntsf biçimini yedek alırken fat biçimine çevirdi bilgisayar bi daha açılmadı allahtan acronis ile daha önceden aldığım bi yedek vardı diski formatlayıp acronis le eski haline getirdim.Bu programı denicem tekrar TEŞEKKÜRLER

• 1 ay sonra...

Bu programı ghost un bootable cd si biçiminde kullanabilir miyim? Açılışta floppy e kurulmak istemesi sadece disketten bootable medya olabileceğini mi ifade ediyor?O aşamada iken A yerine CD ya da dvd yi hedef göstersek cd ye bootlu olarak kurulur mu?Yoksa eskiden ghostun disket versiyonuna yaptığım gibi 98 açılış menüsü üstünden dosa geçiş mi ekleyeyim?(amma soru sordum değil mi aslında derdim sadece ghostun cd versiyonu gibi kullanabilmek)Anlayışınız için teşekkürler..

• Administrator

Bu programı ghost un bootable cd si biçiminde kullanabilir miyim? Açılışta floppy e kurulmak istemesi sadece disketten bootable medya olabileceğini mi ifade ediyor?O aşamada iken A yerine CD ya da dvd yi hedef göstersek cd ye bootlu olarak kurulur mu?Yoksa eskiden ghostun disket versiyonuna yaptığım gibi 98 açılış menüsü üstünden dosa geçiş mi ekleyeyim?(amma soru sordum değil mi aslında derdim sadece ghostun cd versiyonu gibi kullanabilmek)Anlayışınız için teşekkürler..

Win32 programıdır bu. Dosta çalışmaz.

teşekkürler bunun anlatımınıda koyarmısınız

(Üstteki mesaj bana ait değil.Son baktığımda başka bir arkadaşın adı vardı.

Sanırım mesajı yazan kişi tuhaf bir şekilde değişmiş :D .

Umarım yönetici arkadaşlar bu sorunu çözerler.-yerdenizden)

hangisinden alıcaz yedeği hangisinden açıcaz yedeği

(Üstteki mesaj bana ait değil.Son baktığımda başka bir arkadaşın adı vardı.

Sanırım mesajı yazan kişi tuhaf bir şekilde değişmiş :D .

Umarım yönetici arkadaşlar bu sorunu çözerler.-yerdenizden)

• 1 ay sonra...
:angry2: Çok Dikkatli Kullanın. Dili İngilizce ve C:\ nin yedeğini Örneğin D:\ ye alacaksanız önce D:\ ye format çekip bütün dosyalarınızı siliyor, sonrada C:\ yi Klonlıyor. Harddiskinizin bir bölümünü (örneğimizde D:\) formatlıyor. Dosyalarınızı kaybedebilirsiniz... :angry2:

• Administrator

:angry2: Çok Dikkatli Kullanın. Dili İngilizce ve C:\ nin yedeğini Örneğin D:\ ye alacaksanız önce D:\ ye format çekip bütün dosyalarınızı siliyor, sonrada C:\ yi Klonlıyor. Harddiskinizin bir bölümünü (örneğimizde D:\) formatlıyor. Dosyalarınızı kaybedebilirsiniz... :angry2:

Tabiki :angry2:

diyelim ki sistem çöktü bu proğram windows ortamında çalışıyor sistemi geri yükleme yapmak için tekrar windows kuracaksam ne anlamı var onuda geçtik diyelim ki copy sistemden kendini açtı d format atıyor kendini klonluyor yedeklerimi saklamak için extra bölümmü oluşturacam kısacası sıkıştırma yapmadan sistemi yedekleyemen vede dos ortamından çalışmayan klon proğramı bence yetersiz ve gereksizdir.

• Administrator

diyelim ki sistem çöktü bu proğram windows ortamında çalışıyor sistemi geri yükleme yapmak için tekrar windows kuracaksam ne anlamı var onuda geçtik diyelim ki copy sistemden kendini açtı d format atıyor kendini klonluyor yedeklerimi saklamak için extra bölümmü oluşturacam kısacası sıkıştırma yapmadan sistemi yedekleyemen vede dos ortamından çalışmayan klon proğramı bence yetersiz ve gereksizdir.

bik bik bik. Neler de biliyosun sen?

Ben bu programla gecede 35 tane bilgisayar kurdum ve en iyi yardımcımdır. Windowsu kapatmadan çalışan windowsu başka bir hdd'ye sorunsuzca kopyalar. Bu nedenle cdrom tak çıkar, dosta başlat falan da filan uğraştırmaz. Ayrıca çok da hızlıdır.

bik bik bik. Neler de biliyosun sen?

Ben bu programla gecede 35 tane bilgisayar kurdum ve en iyi yardımcımdır. Windowsu kapatmadan çalışan windowsu başka bir hdd'ye sorunsuzca kopyalar. Bu nedenle cdrom tak çıkar, dosta başlat falan da filan uğraştırmaz. Ayrıca çok da hızlıdır.

çalışan sistem diyorsun sistem çöktüğünde ne yapacan harddiski söküp başka bilgisayarımı takacasın

• Administrator

çalışan sistem diyorsun sistem çöktüğünde ne yapacan harddiski söküp başka bilgisayarımı takacasın

Disk klonlama programı arkadaşım bu. Windowsda çalışıyor. Ne yapabildiği ortada. Ne yapamayacağını da tahmin edebilirsin sanırım. Bu yüzden işe yaramaz yapmaz bu programı.

Harddiskini 3'e bölersin.Bilgisayarın yerel disk c'den çalışır.Yerel disk d'yede klonlama yaparsın.Önemli bilgilerinde (örneğin) yerel disk H'de durar.

Yerel disk c 'ye virüs girince veya v.s. gibi aksaklıklar olursa bilgisayarını yerel disk d'den açarsın.Sonrada C'ye klonlama yaparsın v.s v.s gibi bişeyler yapabilirsin.

İşe yaramaz deme.Kimse boş yere program yapmaz.Boyutu 1,3 mb olan bir program sistem çöktüğünde boottan çalışıp eski tertemiz windowsu kuracak değil herhalde.

• 1 yıl yıl...

Bence de kesinlikle saçma birşey. Sistem çökecek, yeniden kurcan sonra başka hdd den eskisini geri yüklüycen ortalama alır bir 30-50 dk. Acronisle boot edip imajı yeniden restore etmek alıyor 3-5 dakka.

Sanırım arkadaç bir kopyayı çok sayıda aynı özellikli pcye yüklemede kolaylık sağladığını yazmış. Herhalde şaka yapıyor olmalı çünkü bunu acranisle de yaparsınız windowsun açılmasını beklemeden hemde..

• Administrator
Bence de kesinlikle saçma birşey. Sistem çökecek, yeniden kurcan sonra başka hdd den eskisini geri yüklüycen ortalama alır bir 30-50 dk. Acronisle boot edip imajı yeniden restore etmek alıyor 3-5 dakka.

Sanırım arkadaç bir kopyayı çok sayıda aynı özellikli pcye yüklemede kolaylık sağladığını yazmış. Herhalde şaka yapıyor olmalı çünkü bunu acranisle de yaparsınız windowsun açılmasını beklemeden hemde..

İyi özellikli bir pc'de kopyalama 7 dk. sürdü. 30Gb'lik bir imaj dosyasını hdd'den başka bir yerde tutamazsınız. İmajın bulunduğu hdd'den boot etmeye çalışmak, sata sorunları vs derken harcayacağınız zaman bu işleme eşit olur. Ayrıca anlık yükleme yapma ihtiyacı duyduğunuzda da daha pratiktir. Çünkü tekrar imaj almanıza ihtiyaç yoktur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...