Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Admin arkadaşlar,lütfen benim sorunumu 3 tür yazıyorum,sistemimi de yazdım ama araya kaynıo sanırsam.Yardımcı olabilrseniz sevinirim.Okadar indrdim ama kullanamıyorum tncxp yi :wacko:

Arkadaşlar,sistemim ---> AMD Athlon™ 64 Processor 3000+,512MB Twinmos Ram,128MB MSI RADEON 9550,120GB SAMSUNG HD120IJ,ASUSTek Computer INC K8N

ve yüklemeye çalışltığımda otomatik boot oluyor fakat kuruluma geçerken i386/ asms hatası veriyor neden acaba yardım edebilirmisiniz?Nasıl halledebilirim bu sorunu.Lütfen yardımcı olablirseniz çok sevinirim.

Edited by haythuyt

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator
Admin arkadaşlar,lütfen benim sorunumu 3 tür yazıyorum,sistemimi de yazdım ama araya kaynıo sanırsam.Yardımcı olabilrseniz sevinirim.Okadar indrdim ama kullanamıyorum tncxp yi :(

Arkadaşım daha önce belirttim. bu hata bir dahaki sürümde düzeltilecek. şimdi yapacak birşey yok.

Merhaba arkadaşlar ve harika bir çalışma çıkaran sevgili sk8er_boi.

Her iki cd yide çektim ikisindede problem yok cd yede yazdırdım.C ye format atıp cd 1 i taktım menüden 3. şıkkı seçtim ve kurulum işlemi başladı kur dosyaları kopyalandı ondan sonra normal yüklemeye geçmek için ne zaman bilgisayar tekrar başlatılacak dedi sorun çıktı.Bendede bazı arkadaşlarda olduğu gibi mavi ekranda hata mesajı geldi ve takıldım kaldım.Şu an ghostla imaj aldığım sistemi tekrar yükledim o şekilde yazıyorum hata mesajı şu şekilde.

Please register to see this content.

Bu sorun hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Edited by tekharami

Admin arkadaşlar,lütfen benim sorunumu 3 tür yazıyorum,sistemimi de yazdım ama araya kaynıo sanırsam.Yardımcı olabilrseniz sevinirim.Okadar indrdim ama kullanamıyorum tncxp yi :(

Aynı sorunu ben de yaşadım. Bütün problem CD1' i neroda yazmamdan kaynaklaıyormuş. Clone CD'yle yazarsanız bu sorun ortadan kalkmış olur.

TncnXP çok güzel bir çalışma ürünüdür. Emeği geçen arkadaşların ellerine sağlık.

• Administrator
Ben nero ile yapmıştım.

Clonecd programıyla cd yi oluşturunca bu linkteki

hatayı vermez değilmi sevgili admin.

İnşallah vermez. Hatanın kaynağını bilemiyorum. Sorun sizin pcnizde de olabilir.

Şimdi clonecd programını buradan indirdim ama ıso dosyasını bununla nasıl yazdıracağımı bulamadım sevgili arkadaşlar.

Türkçe Dil Desteği Mevcut ama ben yinede yazayım...

Programı Açın Soldan ikinci simgeye tıklayın ( -bir kalem ve bir cd den olusn ikon- )

sonra Gozat a tıklayıp imaj dosyasını seçin.( -ilk başta gormeyebilir dosta türünü images yaparsanız gorecektir :D - )

sonra ileri diyin yazdırmak istediğiniz aygıtı seçin tekrar ileri deyin yazmaya başlayacaktır. :D

• Administrator
slm

benim sorunum su sildigim dosyalar yeniden baslatildiginda tekrar eski yerine yani silinmemis gibi duruyor

ayrıca explorer sayfasini bos kullan yapamiyorum

Deepfreeze kurmuş olmayasınız? Explorer içind virüs bulaşmış olabilir.

arkadaşlar bana bir kaç konuda yardım edermisiniz ben tncxpyi kurdum sorunsuz ama mesala internet ecpoleri açıyorum veya msneyi kendiliğinden kanıkyo bazen ve bazende birgisayarda mavi bir ekran çıkıyo fiziksel döngüsel birşeyler çıkio bu nedir arkadaşlar yardım edin lütfen ve sağ köşede tr ve en gibi birşey vardıya onu nasıl geri getirebiliriz yardım edin acil

• Administrator
arkadaşlar bana bir kaç konuda yardım edermisiniz ben tncxpyi kurdum sorunsuz ama mesala internet ecpoleri açıyorum veya msneyi kendiliğinden kanıkyo bazen ve bazende birgisayarda mavi bir ekran çıkıyo fiziksel döngüsel birşeyler çıkio bu nedir arkadaşlar yardım edin lütfen ve sağ köşede tr ve en gibi birşey vardıya onu nasıl geri getirebiliriz yardım edin acil

kanıkyo ne demek bilmiyorum. mavi ekran hataları genellikle yanlış sürücü ve ram hatalarından kaynaklanır.

dil araç çubuğunu da sildim.

Arkadaslar elinize saglik gayet guzel olmus. Ancak benim bir sorunum var ve muhakkak halletmem

gerekiyor. Yoksa isletim sistemini degistirmem gerekecek ve ben degistirmek istemiyorum. Sorunum su : denetim masasinda bolge ve dil seceneklerinde gelismis sekmesinde kullanmak istediginiz unicode olmayan programlarin dil surumuyle eslesen bir dil secin bolumunde ingilizce secmem gerkiyor ama secim yapi uyguladigim zaman kur secilen yerel ayarlari yukleyemedi. sistem yoneticinizle temasa gecin hatasi aliyorum.

Acaba nasil duzeltebilirim yardimlarinizi bekliyorum. Iyi calismalar..

Edited by herdem

• Administrator
Arkadaslar elinize saglik gayet guzel olmus. Ancak benim bir sorunum var ve muhakkak halletmem

gerekiyor. Yoksa isletim sistemini degistirmem gerekecek ve ben degistirmek istemiyorum. Sorunum su : denetim masasinda bolge ve dil seceneklerinde gelismis sekmesinde kullanmak istediginiz unicode olmayan programlarin dil surumuyle eslesen bir dil secin bolumunde ingilizce secmem gerkiyor ama secim yapi uyguladigim zaman kur secilen yerel ayarlari yukleyemedi. sistem yoneticinizle temasa gecin hatasi aliyorum.

Acaba nasil duzeltebilirim yardimlarinizi bekliyorum. Iyi calismalar..

onlarda silindi sistemden.

Herşeyden önce böyle güzel bir XP için emeği geçen herkese teşekkürler. 

TNCXP yi kurdum çok güzel ve hızlı bir sistem.

Fakat bir problemim var. OTOMATİK GÜNCELLEME yi açınca bilgisayar acayip yavaşlıyor.

Task manager dan baktım SVCHOST.EXE diye bir sistem uygulaması %70 ila % 99 arası CPU kullanıyor.

GÜNCELLEMELE yi kapatınca sorun yok ama otomatik güncelleme açıkken bilgisayar resmen felç oluyor. özellikle açılışta ve güncellemeleri indirmeye çalışırken ayrıca güncellemeleride indiremiyor.

Bunun bir çözümü var mı?

Yoksa güncelleme yapmadan sistemi kullanmak sağlıklı mı?[/CODE]

Emekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar

ben de bu soruya cevap arıyorum cevap verirseniz sevinirim...

• Administrator
Herşeyden önce böyle güzel bir XP için emeği geçen herkese teşekkürler. 

TNCXP yi kurdum çok güzel ve hızlı bir sistem.

Fakat bir problemim var. OTOMATİK GÜNCELLEME yi açınca bilgisayar acayip yavaşlıyor.

Task manager dan baktım SVCHOST.EXE diye bir sistem uygulaması %70 ila % 99 arası CPU kullanıyor.

GÜNCELLEMELE yi kapatınca sorun yok ama otomatik güncelleme açıkken bilgisayar resmen felç oluyor. özellikle açılışta ve güncellemeleri indirmeye çalışırken ayrıca güncellemeleride indiremiyor.

Bunun bir çözümü var mı?

Yoksa güncelleme yapmadan sistemi kullanmak sağlıklı mı?[/CODE]

Emekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar

ben de bu soruya cevap arıyorum cevap verirseniz sevinirim...

Microsoft bunun için bir yama yayınladı fakat windows update sitesinde yok. Sadece bu sorunu yaşayan lisanslı kullanıcılara veriyor. Bu yamayı bulup paylaşacağım. Aynı sorun bende de oluyor. Çözüm hizmetlerden otomatik güncelleştirmeleri kapatmak.