Jump to content

Cd'nin İçi Dolu Ama Bos Gorunuyor...yardım

x_mail

Recommended Posts

Arkadaşlar benim Dvd sürücüsü cd leri okumuyor dvd leri okuyor.

cd taktığımda Boş gösteriyor tnc cd'im ile format atacam olmuyor.

ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

bi türlü cd doğru düzgün okutamadım... :)

usata tak cd yı ac nreoyu cd cd ye kopyalma yap kalbı dıske yazdır de acılması lazım ozamanda acılmasa dosaya secenklerıne bak ozellıgı salt okunr yap oda olmazzzsa yenı cektıgın cd yı ıso buster la bak oda olmazza at gıtısn :)

kardeşim bu dvd rom veya dvd writer ın özelliğinden kaynaklanıyor.mesela dışarıda satılan diamond ve ucuz markaları benim dvd okumuyor.ne kadar denedi isem olmuyor.benq dvd ye yazdıklarımı okuyor öbürlerini okumuyor.birde cakma philipsleri okumuyor.birde cakmalar cıktı.

usata tak cd yı ac nreoyu cd cd ye kopyalma yap kalbı dıske yazdır de acılması lazım ozamanda acılmasa dosaya secenklerıne bak ozellıgı salt okunr yap oda olmazzzsa yenı cektıgın cd yı ıso buster la bak oda olmazza at gıtısn :)

Kardeş cd bi alakam yok sürücüyle alakam var bi türlü cd okutamıyorum...

bazı dvd okuyor cd leri okumuyor..

cd'den kaynaklanmadığına eminseniz ve daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız ilk olarak ide kablosunu değiştrmenizi öneririm eğer cd lensinin bozulduğundan süpeleniyorsanız ve daha önce aynı cdleri okuyorsa

cdrom yada dvd rom aygıtınızı söküp üstündeki jumper ayarlarının ve bilgilerin bulunduğu etiketi kaldırıp altındaki yuvarlak kapagı bir saatçi tornavidası gibi bir şeyler kastırıp biraz sertçe döndürüp o yuvarlak kapağı çıkartın sonra cdromun öndeki kısmında cd takılan yerde yeşil yanıp sönen ışığa yakın bir kısımda bir iğne giricek kadar delik olucaktır o kısma bir iğne sokup sertce bastırın cd kapağı açılcaktır sonra kapağı çekerek tamamen açık hale getirin aygıtın üstünde söktüğünüz yerden bir kulak temizleyicisi varsa lens temizleyici sıvı yoksa kuru olarak lensi yuvarlak hareketlerle bastırmadan siliniz en iyi lens temizleme yöntemi budur ama çıkabilecek sorunlardan siz sorumlusunuz bu bir yöntemdir sorumluluk sizindirr...herşeyden önce ilk olarak ide kablosunu değiştirmeyi deneyin...

exitly güzel anlatmışsın bide şu var gözün yanında bi vida var göz 90 derece olmazsa bazen değil çoğu zaman

dvd leri okumama problemi oluyor ben çok yaptım hepsinde sonuç pozitif yani oldu gözün yanındaki vidayı sık

veya gevşet gözün durumuna bağlı tabi arkadaşında dediği gibi mesuliyeti sana ait benden tavsiye

tecrübeli olarak yapıp yapmaması sana kalmış

• 1 ay sonra...

Neroyla Yazdırdıysa Yazdırmaya Başlamadan 3 Seçenek Sunar.. Seçenekleri Hatırlayamıyorum :S.. Neyse Seçeneklerin Biri Yazdırdığında Bazı DVD Rom Sürücüleri Okuyamayabilir Yazar. Diğerindede Bişileri Eksik Yazar Ama Her Sürücü Okuyabilir.. Orda Bi Sorun Olabilir..

arkadaşlar ben boş dvd alıyorum burning romla dvdlere birkaç oyun attım doldurduktan sonra dvdleri taktım hepsi dolu ama boş gösteriyor boşuna dvd parası verip duruyordum nero işimi görüyor ama bu dvdler hala elimde başka bi programla açamazmıyız kullanamazmıyız arkadaşlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...