Jump to content

Tam Bootable Usb Disk Hazırlayıcı

Share

Recommended Posts

[b]ewt hocam multiboot dvdyi de yaptım sonunda, sizin ve blue_life'in sayesinde
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1335336817__multi.png[/img]
tabi sizin konunuz bu konuda baya ilham kaynağı oldu
ikinize de çok tşkr ediyorum[/b]

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...

[quote name='awengers44' date='12 July 2012 - 12:16 ' timestamp='1342088178' post='1220818']
Şikayetler üzerine mediafire,de üyeliğim askıya alınmış ve tüm dosyalarım silinmiş.
Müsayit olduğum bir zamanda linklerin tamamını yüklerim.
Elinde olanlar upload ederlerse ilk sayfaya eklerim.
[/quote]

Sevgili [b]awengers44[/b], konundan sadece aşağıdaki paylaşımları indirmiştim ve portable olarak kullanıyorum.Modifiyeli, modifiyesiz her türlü windows kurulumu yapıyorum, bu programlar sayesinde.Elimde sadece bunlar var.Sen uygun şekilde ilk mesaja eklersin.

[code]http://www.mediafire.com/?laggah65bidivk2[/code]

Sağolun arkadaşlar fakat bu şekilde olmıyacak. :)

Uploada başladık hafta sonuna kadar link,lerin hepsini tekrar yenileriz inşaAllah.
Edit.
Yeni hesap oluşturdum altdaki link,den ve alt klasörlerden dosyalara ulaşabilirsiniz.
Hepsi tamamlandıktan sonra ilk sayfada düzenleme yapacağım nasip olursa.
[code]www.mediafire.com/fi-zilal[/code]

Edited by awengers44

• 2 hafta sonra ...

ilk sayfadaki anlatımı dikkatli okursanız size oldukça faydalı olacak ve usb bellek üzerinde sorunsuzcu kullanım için gerekli olan dosyalara ulaşacaksınız.
Verdiğiniz caps,taki dvd içeriğini bilmem ama win7, xp ve diğer araçların hepsini bir arada kullanmak mümkün.
Easy_image ve diğer dosyalar için link,ler aşağıdadır.
[code]http://www.mediafire.com/fi-zilal#dbhvf2dpsacvm[/code]

verdiğin linkteki terabaytfull 2.70 xppass ve bıos dosyasını indirdim normal şekilde iniyo ama rar dosyasını açınca ve rar dan çıkarınca klasörler boş gözüküyo nası bi şey anlamadım mini vistayı indirdim o çalışıyo

Bu dosyaları windows ortamından ziyade boot verilmesi esnasındaki işine bakınız winrar ile içeriğini görmeniz mümkün değildir.
Verdiğim dosyaların hepsi çalışmaktadır kardeşim rahat olunuz.
-----
Cümleten hayırlı iftarlar bursa,da ezan okumak üzeredir.

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

hocam! öncelikle çalışmanız için çok teşekkür ediyorum.
ancak tüm denemelerime karşın her seferinde aşağıdaki hatayı almaktayım:

Error!
---------------------------
File TXTSETUP.SIF could not be found

RETRY to select another source or CANCEL to return to the main menu
Yeniden Dene İptal
yardımlarınızı bekliyorum.

modifiyeli xp seçip yükle desek olurmu ? Mesela soundma xp v3 ü yüklesek olurmu ? Bide senin video da gösterdiklerinden başka bişi yapmamıza gerek varmı acaba ? bide masüstü pc var. ona xp formatı atmaya kalkınca bir tuşa basın geliyo ama basınca mavi ekran çıkmıyo nedeni nedir acaba ? Nasıl yapabiliriz ? Bu dediğim w7 atmadan önce xp kurabiliyorduk ama şimdi w7 formatı attığımızdan beri xp formatı atamıyoruz

Arkadaşlar biri yardım etsin lütfen.gerek ntfs ile formatlıyorum gerek fat32 ile .iso dosyalarından acronislerin ismini çok kısalttığım zaman çalıştırıyorum sadece.ghostu daha çalıştıramadım arkadaşlar.mini xp ve mini vista da çalışıyor.diğerleri fiasko .ALLAH aşkına biri flaşh resimli olarak iso ları ,xp vista ve 7 iyi.ve blue_life kardeşimin renkli menü yapmasını anlatırsa çok memnun kalırım.bekliyorum arkadaşlar..ayrıca ego klasörüne attığım zaman hiçbirşeyi çalıştıramıyorum.hatalarım nerde....
[b] [/b]

[b] [/b]

[b]
[/b]

anlatılanlar yardımıyla görsel bir multiboot flash hazırladım
TNCLiveCD ile BlueXPE yi usbden çalıştırdım
ancak Win Xp Pro Sp3.iso(orjinal) usbden xp kurulumuna başlayıp fat dosya sistemini yüklediği andan itibaren

sisteminize virüs bulaşmış olabilir, yeni eklenen diski çıkarın, disk denetleyicisini kapatın, chkdsk f yapın
STOP:0x0000007B (0xF7B19524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
hata iletisini alıyorum

Microsoft Destekte aratınca:

*** Dur 0x0000007B (parameter1, parameter2, parameter3, parameter4)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
"Dur 0x0000007b" hata iletisi bir Windows 2000 yürütme karakter modu Dur hata iletisidir. Çeşitli sorundan kaynaklanabilir. Önyükleme aygıtının sürücüsü Windows başlatılmaya çalışıldığı aygıtı başlattığı sırada g/Ç sistemi başlatma işlemi sırasında bir hata oluştu veya önyükleme aygıtındaki verileri tanımadığı için dosya sistemi başlatılamadı gösterebilir. Bu hata iletisi, aşağıdaki durumlarda ortaya çıkabilir:
*Windows desteklenmeyen bir diske veya küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) denetleyicisine yüklendiyse oluşabilir.
*Yeni bir SCSI bağdaştırıcısı veya disk denetleyicisi yüklemeden sonra
*Sistem bölümünü disk ne zaman yeniden bölümlenir.

Genel sorun giderme yordamları:
1-Windows 2000 için ilk kez yüklüyorsanız, bilgisayarınız işletim sistemini yüklemek için gereken ram ve disk alanı miktarını da dahil olmak üzere Windows 2000 sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
2-Yakın bir zamanda yeni donanım eklediyseniz, yeni donanımı kaldırın veya yüklü diğer denetleyicilerin kaynaklarıyla çakışmaması olacak şekilde yeniden yapılandırın.

Özel sorun giderme yordamları:
1-Önyükleme kesimi virüsleri
Bilgisayarınıza bir önyükleme kesimi virüsü bulaşmışsa bir "Dur 0x0000007B" hata iletisi alabilirsiniz. Bir virüsten koruma programı, bilgisayarınızı virüslere karşı denetlemek için kullanın. Ayrıca, yeniden kullanmadan önce tüm disketleri virüslere karşı denetleyin.

gibi bilgiler yazıyor ama çözümünü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Donanım:
Anakart: ECS-P4M800-M7
İşlemci: İntel Celeron 331 - CPU 2.66GHz
Ram : 2x{DDR-512MB-PC3200(200MHz)}

• 2 hafta sonra ...

slmm öncelikle arkadaslar bende böyle bir usb den format atma yaptim aamaa söyle bir durum vaar bazi pc ler sp 2 kaldiriyor bazilari sp3 ben bunu nt5 klasörünün icine ikisininde iso kalibini atsam olurmu [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/give_rose.gif[/img]

slmm öncelikle arkadaslar bende böyle bir usb den format atma yaptim aamaa söyle bir durum vaar bazi pc ler sp 2 kaldiriyor bazilari sp3 ben bunu nt5 klasörünün icine ikisininde iso kalibini atsam olurmu [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/give_rose.gif[/img]