Jump to content

Oto İşlem V1.0

asmazh
 Share

Recommended Posts

Evet, bir kaç gündür kodlamakla uğraştığım programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Programa hangi şartlarda nasıl bir işlem uygulaması gerektiğini belirtin, o, vakti geldiğinde -şartlar uyduğunda- yapmak istediğinizi yapsın. Kısaca bu program: "Belirlediğiniz şartlar gerçekleştiğinde belirlediğiniz işlemi yapan" programıdır.
Resimlerden anlayacaksınız işlevini.

ÖNEMLİ NOT! LÜTFEN BİR İŞLEMİ KAYDETMEDEN ÖNCE GÜZELCE BİR KONTROL EDİN. "İŞLEM SÜREKLİ OLSUN"A TIKLARSANIZ İŞLEM, KOŞULUN GERÇEKLEŞTİĞİ HER AN UYGULANIR.

cu771.png

Oto İşlem'e diyin ki, "Eğer böyle olursa o zaman böyle yap."

cu77g.png

"İşlemler Listesi"nde de görüldüğü gibi birden fazla işlem kaydedebilirsiniz. Program, bunları seri bir şekilde denetleyip şartı gerçekleşmiş olan işlemi uygulayacaktır.

cu77r.png

Bir işlemi, 1 gün sonra, 1 ay sonra ya da 1 yıl sonraya erteleyebilirsiniz.

cu780.png

"Ayarlar" kısmını programı kullanışlı hale getirmek için yazdım. Şimdi bu kısmı biraz teferruatlı anlatacağım.

[Şifre]
Bu bölümünde ilk input'a (parola girme yeri) en fazla 8 haneli bir şifre yazın, ikinci input'a ilkine yazdığınızı tekrar edin. Bu şifre programa ulaşmak istediğinizde sorulacaktır. İsteğe bağlıdır. Boş bırakıldığında şifre kaldırılır.

[Başlangıçta]

[Kısayol]
Bu bölümünde programı gizleyip tekrar görünür hale getirmek için kısayol belirleyebilirsiniz. Program ilk kurulduğunda gizleme/gösterme kısayolu 'CTRL+ALT+S'dir. Aynı zamanda işlem kontrolünü açıp kapamak için bir kısayol belirleyebilirsiniz. Program ilk kurulduğunda bu kısayol 'CTRL.+ALT+P'dir.

[Sürüm]
Bu bölümünde programın sürümünü görebilirsiniz. Aynı zamanda, yeni bir sürüm çıkmış mı, diye öğrenebilirsiniz. Eğer yeni bir sürüm çıkmışsa indirebilirsiniz. Ki buna pek gerek de yoktur. Zira program yeni bir sürüm çıktığında sizi haberdar edecektir.

[Hakkında]

MediaFire

http://www.mediafire.com/download.php?zl2wnzqe1va9012

Programın kaynak kodlarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Edited by asmazh

[quote name='ashilus' timestamp='1347882063' post='1241379']
tam istediğim gibi birşey olmuş lakin tek bir eksikle [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] program şu saatte çalışsın bölümünü genişletilebilirse çok süper olur mesela haftada bir şu gün şu saatte çalışsın gibi
[/quote]

Vaktim olsa daha fazla özellikler ekleyeceğim de... Şu an üniversitedeyim. Programlamaya zaman ayıramıyorum... Fırsat bulduğum zaman ekleyeceğim...

[quote name='asmazh' timestamp='1347891117' post='1241411']
Vaktim olsa daha fazla özellikler ekleyeceğim de... Şu an üniversitedeyim. Programlamaya zaman ayıramıyorum... Fırsat bulduğum zaman ekleyeceğim...
[/quote]

kardeşim eğitiminle ilgileniyorsan boşver bizim isteklerimizi sen derslerine bak sınavlarda gelip seni kurtaramayacağız :)

Hocam spoolsv.exe (print spoller) durduğunda otomatik olarak yeniden başlatabilir mi? veya C:\Windows\System32\spool\PRINTERS içerisinde çöp dosyaları silip tekrardan print spoller başlatabilir mi? Böyle birşey arka planda çalışıcak olursa süper bir çalışma olur.

Edited by mcEnGin

[quote name='yakuprap' timestamp='1347953214' post='1241594']
[img]http://yakup.net16.net/resim/images/63843340822346747419.png[/img]

[b]Zemana Antilogger böyle bir uyarı verdi ama bence Oto İşlem diğer programlarıda yönettiği için yanlış uyardı[/b] [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

[/quote]

Sen Oto İşlem'e güven. :) Ayrıca Oto İşlem, bir uygulamaya kod enjekte edecek kadar gelişmiş bir uygulama değil. Sadece yönetmeye çalışıyor. Sonlandırma, başlatma vb. gibi işlemler...

[quote name='mcEnGin' timestamp='1347955130' post='1241597']
Hocam spoolsv.exe (print spoller) durduğunda otomatik olarak yeniden başlatabilir mi? veya C:\Windows\System32\spool\PRINTERS içerisinde çöp dosyaları silip tekrardan print spoller başlatabilir mi? Böyle birşey arka planda çalışıcak olursa süper bir çalışma olur.
[/quote]

"spoolsv.exe" sonlandırılırsa bilgisayarı yeniden başlat. Böyle bir işlem kaydedebilirsin. Biraz uğraş...

[quote name='asmazh' timestamp='1347961334' post='1241620']
"spoolsv.exe" sonlandırılırsa bilgisayarı yeniden başlat. Böyle bir işlem kaydedebilirsin. Biraz uğraş...
[/quote]

server 2008 için kullanıcağımdan yeniden başlatamam.

Edited by mcEnGin

[quote name='asmazh' timestamp='1347961334' post='1241620']
[/quote]

bilgisayarı yeniden başlatamıyorsan belki hazırlayacağın bir bat dosyası ile çözümleyebilirsin

[quote name='ashilus' timestamp='1348123108' post='1241980']
bilgisayarı yeniden başlatamıyorsan belki hazırlayacağın bir bat dosyası ile çözümleyebilirsin
[/quote]

Hocam dediğiniz gibi yaptım.

net stop spooler
del C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\*.* /q
net start spooler

bat dosyası hazırladım. spoolsv.exe sonlandırılırsa yazıcı.bat dosyası açılıyor. ve yazıcılar çalışmaya devam ediyor. Bu hazırlamış olduğunuz exe bir windows hizmeti gibi arka planda çalışabilir mi?

[quote name='mcEnGin' timestamp='1348128168' post='1242004']

Hocam dediğiniz gibi yaptım.

net stop spooler
del C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS\*.* /q
net start spooler

bat dosyası hazırladım. spoolsv.exe sonlandırılırsa yazıcı.bat dosyası açılıyor. ve yazıcılar çalışmaya devam ediyor. Bu hazırlamış olduğunuz exe bir windows hizmeti gibi arka planda çalışabilir mi?
[/quote]
Oto İşlem'den mi bahsediyorsun? Eğer öyleyse "Kendini gizle!" diye bir buton mevcut, program arka planda çalışabilir. Senin belirlediğin bir kısayol ile de görünür hale getirebilirsin. Biraz incele... Hadi kolay gelsin.

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif][size=4]Dostum eline sağlık çok güzel program olmuş. Rica etsem program ayarlarını, işlem listesini nerde saklıyor söyleyebilir misin? Bir bilgisayar yaptıgım ayarları tek tıkla başka bilgisayara aktarmak istiyorum o yüzden soruyorum.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Calibri, sans-serif][size=4]yardımcı olursanız sevinirim[/size][/font][/color]

• 1 ay sonra...