Jump to content

Ufuk007 Rumuzlu Sahtekara Dikkat !

elmor

Recommended Posts

Arkadaşlar ne yazık ki bu konuyu açmak zorunda kaldım, buraya bu konuyu açmamın sebebi daha fazla kişinin dolandırılmaması, keriz yerine konulmamasıdır.

5 nisan 2009 günü aşağıda linkini verdiğim konu ile başlayan dolandırıcılık öyküsünü anlatayım...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=87856&hl=avermedia[/CODE]

Ufuk007 isimli sahtekarın açmış olduğu konu ile ilgilendim, kendisine vermiş olduğu fiyat doğrultusunda kartları alabileceğimi, hatta kargo ücretinide kendim ödeyebileceğimi yazdım konuya, sonra bu arkadaş özel mesaj yolu ile bana MSN adresini gönderdi, MSN görüşmelerin de kartların çalışıp çalışmadığını falan sordum, daha sonra fiyatı tekrar teyit ettim, ayrıca 2 adet olup olmadığını sordum, kargo ücretinide ben ödeyecektim, her konuda anlaştık, kendisine kartları ödemeli göndermesini, kartlar gelince parasını teslimatta ödeyeceğimi söyledim, bu sahtekar çok acil paraya ihtiyacı olduğunu söyledi, bende zaten fazla bir meblağ olmadığı ve içimden herhangi bir kötü niyet beslemediğim için parayı önce ödemeyi kabul ettim, bu arkadaştan ev, cep numaralarını ve adresini istedim, daha sonra bu bilgiler ile hemen yakınımdaki PTT şubesinden havaleyi anında geçtim, arkadaş para eline geçer geçmez kartları paketleyip yine PTT ile bana gönderecekti, birkaç saat sonra PTT'ye gidip paranın çekilip çekilmediğini soruşturdum, arkadaş hemen parayı çekmiş, sonra aradan 2 gün geçti, kartlar gelmeyince bu arkadaşın ev telini aradım, ama maalesef ev teli yanlış bir numaraydı, cep telefonunu aradım, numarayı sürekli meşgule düşürdü, ev yanlış ama cep doğru. Neyse, eğer Pazartesi gününe kadar kartlar elime geçmezse kendisini savcılığa şikayet edeceğime dair mesaj attım, mesajada hiçbir cevap gelmedi, artık resmen keriz yerine konulduğumu ve dolandırıldığımı anlamıştım, aslında bu şekil bir alışveriş daha önce hiç yapmamıştım, hem meblağın düşük olması sebebi ile hemde TNCTR.com sayesinde alışveriş yaptığım için hiç tereddüt etmedim, lakin 15 TL benim için hiçmi hiç önemli bir para değil inanın, keriz yerine konulmak ve dolandırılmak çok acı birşey, onuda ilk kez bu arkadaş sayesinde yaşamış oldum.

Bu sinirle bugün avukatımı arayarak durumu anlattım, öğleden sonra elimizdeki belgelerle savcılığa suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldım. Bu arkadaş belki evli, çocuğuda var, bende evliyim ve benimde bir çocuğum var, ama ben bu zamana kadar aileme haram para yedirmedim, bu arkadaşada hakkımı helal etmiyorum, eğer çoluğu çocuğu varsa bunu benim değil önce kendisinin düşünmesi gerekir, bu açıdan vicdanım gayet rahat, bu arkadaş muhtemelen kısa süre içinde yakalanacak, cep numarası aktif konumda, eğer adreside yanlış vermediyse daha kolay olacak, adı soyadıda mevcut, PTT şubesinden kimlik doğrulaması yapılmış çünkü sordum, savcılığa tüm bu bilgilerle beraber havale dekontu, bu kişinin MSN adresi ve bana verdiği tel numaraları ile adresinide dilekçe eki halinde teslim ettik.

Bu arkadaş Kdz.Ereğli Savcılığı tarafından bu günden itibaren aranmaya başladı, kanımca kısa sürede yakalanacak ama aşağıdaki bilgiler ile yeniden dolandırma girişiminde bulunabilir, bu yüzden şimdilik dikkat edin lütfen, bu kişinin forumda sadece alım satım kategorisi altında açtığı konular var, tüm konularını inceledim, hepsindede acilen paraya ihtiyacı olduğunu yazmış, duygu sömürüsü yaparak kandırmaya çalışıyor üyeleri, lütfen dikkatli olun, bu kişiyi 1000 lira para harcasam dahi yakalatıp mahkemede hesap sorduracağım, bu sahtekarın bilgileri aşağıdadır...

[CODE]Adı Soyadı: Ufuk Polat

Adresi: Mahmudiye mahallesi Varışlısoy sokak N0:12 İnegöl/Bursa

Tel Ev: 0224 7154080

Tel Cep: 05389255339

MSN Adresi: william_shockley.007(at)windowslive com[/CODE]

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

insanlara güvenmek iyi bişi hem kendine ham karşısındakine güven veriyosun...

ama art niyetli insanlar az değil..abi hastayım ilaç alacağım, yada okumak istiyoeu para lazım. gibi insanları sömürenler insanların insanlığıdnan faydalanan kan emicileri...kardeşim adam sana güvenmiş para vermiş..niye adam gibi malını vermiyorsun davranışı ile niyeti aynı olmayan insanlar gerçekten nefet verici..

ardaşım hakkını araman çok doğru bişi . boşver demek gerçekten doğru değil sonunda kaç para harcaran 1-2 milyar sonuna kadar git...birde davanın sonucunu bize de söyle bakalım hak yerini bulmuşmu öğrenelim..

saygılar...

Kesinlikle haklısın, şu raya bir konu açmış olsaydı, deseydi ki; 'Yahu arkadaşlar çok zor durumdayım, ekonomik durumum çok kötü, bana acilen şu kadar para lazım' d,ye, yemin ediyorum, o gün kasamdaki tüm parayı havale geçerdim. Ne kadar ayıp birşey yahu, ihtiyacın varsa yaz şuraya, eminim elinden gelen herkes iyi kötü yardım eder.

Bu arkadaş yakalanırsa muhtemelen Kdz.Ereğli mahkemelerinde yargılanacak, ki eminim yakalanacak, tel numarası halâ aktif, sürekli meşgule düşürüyor, PTT'den parayıda kimlik ile çekmiş, eğer çok kurnaz bi dolandırıcı değilse kısa sürede yakalanır, TNCTR üyelerine yakalandığı gün buradan haber vereceğim...

hocam büyük geçmiş olsun öncelikle ve ayrıca da duyarlı bi vatandaş olduğun için tebrik ederim ,bende seninle aynı düşüncedeyim,avukat parası ıvır zıvır hikaye,önemli olan böylelerinin yakalanıp sorgulanması.senin şikayetin üzerine umarım gereken yapılır ve adalet önünde sende hesap sorarsın,çevremizde böyle insanları barındırdığımız sürece böyle olaylarla karşılaşmaya devam edecez.

Ben Bu Şahısı Daha Öncede Görmüştüm.

Bu durumlarda vicdanım hiç rahat etmez. Haktır, hukuktur. Bu dünyada yersin o parayı ki 15 lira seni zengin etmez. Bende premium hesap satmıştım. Hesapta parayı gördüğüm anda hesabı oluşturup mesajla arkadaşa verdim. Ama yok bu durumlarda insan olmak lazım insan. Geçmiş olsun kardeşim. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın.

inş. en kısa sürede paket olur

Oldu zaten ''Banned'' gördü üye.

eskiden biri hapse girdimi suçun neydi diye sorarlarmış.

kişi eğer yüz kızartıcı suç işlemediyse (namus davası. vb) övüne övüne söylermiş

yok suçu yüz kızartıcı ise allaha dua edermiş '' ne olur beni buradaki diğer mahkummların şerrinden koru diye''

çünki hırsızlık ve tecavüz mahkumları cezaevinden sağ çıkmazlarmış.diğer suçlular bile bu suçları yapanları oracıkta harcarlarmış.

şimdi merak ediyorum bu sahtekar ne diye dua edecek..

• 1 ay sonra...

bundan 1 yıl önce başka bi forumda bende 35 lira dolandırılmıştım parayı yatırdğım halde bana yalnış adrese gönderdin dedi halbuki ilk önce verdiği adrese yatırmıştım parayı sonra da adresi değişti burası olucaktı dedi ... o günden sonra hiç dolandırılmadım .. sadece resmi sitelerden alış veriş yapıyorum .. ben o kişiye hakkımı helal etmedim .. umarım bu şerefsiz de yakalnır .. sonucu bize bildir kardeş .. uyarın için sağol ..

Abicim burda konuşmanın hiç bir anlamı yok, allah razı olsun bizi aydınlattın adamın ne mal olduğunu anlattın ama, o nasıl olsa 10-15 lira için bişey yapamaz diye tasalanmayacak senin paranıda çatır çatır yiyecek,haliyle sende bişey yapmayacaksın meblağ küçük diye...... cesaret gösterip vericen polise mahkemeye,, görecek 15 lira para için adamı ne hale getiriyorlar. yarın git bir karakola danış adamlar öyle yardımcı oluyorlar ki..

neyse dediğim gibi 1 lira için bile olsa sonuçta dolandırıldın elinde belgende var,cesaretini topla ver mahkemeye gitsin

Arkadaşım yaşadığın olayı okudum resmen ağzım açık kaldı yani kendimi tutamayarak yuhhhh diyorum kısacası valla yakında millet birbirini 1 lira için vuracak hale gelir gidişat öle gösteriyor...Her neyse arkadaşım geçmiş olsun inş. böle olaylar başına bir daha gelmez...Saygılarımla....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...