Jump to content

Mahallemizde Evin Bahçesine Bağlanmış Köpek Var

Mertgrkm

Recommended Posts

Arkadaşlar, bizim evin birkaç ev karşısındaki evin bahçesinde bir köpek var bağlı, evin sahipleri günlerdir ortada yoklar ve köpek resmen ağlıyor, gece gündüz viyak viyak.. aç susuz duruyor kaç günlerdir.. acaba nereye haber verebiliriz de o hayvanı oradan kurtarabiliriz yoksa ölecek yani orada,, mahallede de kavga çıkacak nerdeyse insanlar hayvanı düşünmüyor tabi gürültüyü düşünüyor sadece.. onu oradan kurtarmak için bir kuruluşa veya herhangi bir yere nereye haber verebiliriz ?

Bir komşumuz polisi aramış ama hiç bir şey yapmadılar..

Sanırım sorun çözüldü artık :D

Belediyeler ilgileniyor diye biliyorum.

Bir araştırayım bakalım, yarın belediyeyi ararım olmadı,, polisinde bir şey yaptığı yok çünkü.. televizyonlarda falan görüyorduk hep böyle hayvan kurtarma çalışmaları oluyordu o tür bir yer bulabilmeyi ümit ediyorum ben aslında.

Yada verebiliyorsan hergün gidip yemek ve su verebilirsin. Zaten giriş yoksa evde kimsede olmadığından belediyede bişi yapamaz...

şöyle diyim şimdi, bizim evin arka penceresinden çaprazdaki evin bahçesinde sanırım.. köpeğin yerini tam olarak tespit edemedim ama ses oradan geliyor.. komşular söyledi sahipleri kaç gündür yok ortada diye..

bencede önce hayvana bişeler ******ür yazıktır garibime, komşunun numarasını falan bulup ona aramayı akıl eden birileri çıkması gerekiyor aslında ama yan komşuya falan gidipte numarasını alıp bide sen deneyebilirsin istersende,senin istediğin gibi çözümler olmadı ama

Benim mahallemde de sokak köpekleriyle(Sizinki sahipli) ilgili buna benzer bi sorun oluşmuştu.Belediyeyi aradık ilgilendiler.Gelip köpekleri kendi barınaklarına falan ******ürdüler gerçi bilmiyorum bu durum sadece benim belediyeme has bişey mi ama ilgileneceklerini tahmin ediyorum.

Sahiplerini evden giderken biri görmüşmü acaba belki sahiplerinin başına bişi geldi köpekte bunun için havlaya bilir sonuçta köpekler sağdık hayvanlardır sahiplerinin başına bişi gelse yerinde duramazlar...

Benim mahallemde de sokak köpekleriyle(Sizinki sahipli) ilgili buna benzer bi sorun oluşmuştu.Belediyeyi aradık ilgilendiler.Gelip köpekleri kendi barınaklarına falan ******ürdüler gerçi bilmiyorum bu durum sadece benim belediyeme has bişey mi ama ilgileneceklerini tahmin ediyorum.

o dediğiniz şöyle sokak köpeklerini alıyolar aşılıyolar bide kulağına işaret takıyolar ya da boya sürüyolar sonra sokağa bırakıyorlar gene.. yani amaçları kuduzun önüne geçmek başka bişey değil

Sahiplerini evden giderken biri görmüşmü acaba belki sahiplerinin başına bişi geldi köpekte bunun için havlaya bilir sonuçta köpekler sağdık hayvanlardır sahiplerinin başına bişi gelse yerinde duramazlar...

evet orası kesin sahipler bir yere gitmişler.. köpeğin havlamasının tek sebebi şu an orada bağlı durması ve aç susuz olması..

yarın onu da denemeyi düşünüyorum zaten köpeğe gidip yiyecek bişeyler vermeyi su falan vermeyi.. en azından önüne bir leğen falan su koysam bir iki gün idare eder onu.. ama sahipleri geri gelirse çok kötü şeyler olcak eminim komşular o sahipleri bulsam parçalıcam diyo ne vicdansızlar ya

dostum benim köpek çalindi izmir yeşilyyurt oturyorum o olmasinda şüpeniyorum yardim edersen sevinirim

kardeşim köpek tam olarak ne zaman çalındı. bu köpekte neredeyse bir haftadır falan ağlıyo burda

kardeşim köpek tam olarak ne zaman çalındı. bu köpekte neredeyse bir haftadır falan ağlıyo burda

1 ay olmak üzere evdekiler perişan tabi en cok ben canim hiç bişey yapmak istemiyor isim dobi cok tatli bir köpek

1 ay olmak üzere evdekiler perişan tabi en cok ben canim hiç bişey yapmak istemiyor isim dobi cok tatli bir köpek

dobi, tamam kardeşim yarın bir denerim bu isimle çağırmayı.. ama öyle bişey olsa bile köpeği neden ölüme terketsinlerki bakarlar beslerler .. bilmiyorum benimde kafam çok karışık binbir türlü soru var aklımda.. yarın alt komşunun bahçesinden atlayıp geçmeyi deneyeceğim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...