Jump to content

Windows Mu? Linux Mu? Mac Mi?

berce

Hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz?  

85 members have voted

1. 1. Windows mu? Linux mu? Mac mi?

• Tabiki Windows..
      40
    • Linux Tercihimdir
      15
    • Her ikisinide kullanıyorum
      20
    • sadece mac kullanıyorum
      5
    • windows+mac beraber kullanıyorum
      3
    • her üçünüde sistemimde var
      2

Recommended Posts

s.a okuyan herkesin ankete katılmasını rica ederim

hangi işletim sisteminizi kullanıyorsanız şeçme nedenini yazar mısınız?

ve şeçmediğiniz işletim sistemini neden beğenmediğiniz yazar mısınız?

örneğin

linux sevemedim çünkü kullanıcı dostu değil

windows daha kolay bir çok program windowsta çalışıyor..

mac için bir söyleyeyim mac pcyede kurulabiliyor öncedem maci sadece özel donanıma kurulabildiğini zannediyordum ancak öyle değilmiş arkadaşım sormuş yetkiliye

Please register to see this content.

Son 4 aydır ubuntu kullanıyorum. Aşırı derecede memnunum. Program ihtiyacımı depolardan sağlıyorum. Süper bir sistem. PC yi hiç kasmıyor. Bi de ubuntuyu pc ye kurmadım portable hdd üzerinden çalıştırdığım halde süper bir hızda çalışıyor. Age of empires 2 (100 mb ), compiz (65 mb), firefox (150 mb ram kullanıyor) ve diğer programları aynı anda çalıştırıyorum. 1 gb ram var ve her ne kadar usb üzerinden kullansam da süper hızda çalışıyor. Wine ile exe uygulamalarını da çalıştırıyorum. Windows un artık yaşlandığına inanıyorum. MAC OS X Leopard da kurdum ama daha kullanma fırsatım olmadığı için bir yorum yapamam onun hakkında.

windows güzel kullanıcı dostu ancak açık kaynak değil önemli bilgiler taşıyan bilgisayarlarda risk taşıyor

yani banka, askeri bilgiler vb...

windows regedit olayı var bu windows7 de var, artık bütün windows serilerinde böyle devam edecek gibi

bir düşünelim program yüklediniz ancak programı hoşunuza gitmedi ve ihtiyacınız kalmadı programı kaldırcaksınız ancak program regeditte onca

girdisi var bunlar zamanla gereksiz yük haline geliyor birde office düşünün deneme sürümü ben bir kere office çalışmamıştı Ashampoo UnInstaller 3 ile bütün kayıtları sildim ne kopyalama ne yapıştırma çalıştı hatta oturum açma gitmişti neyseki sistem geriyükleme yapmıştım her ihtimale karşı

ancak linuxta regedit diye şey yok ayrıca program yüklediğinizde de bilgisayarı yeniden başlatmaya gerek yok.. tamamen açık kaynak

ayrıca zaman bulunca 2 kaç ay yoğunum zaman bulunca mac bilgisayara kuracam bakalım nasılmış

Please register to see this content.

apple ms karşı reklam videoları var

linux viruslere karşı dayanıklı falan değil arkadaşlar nereden cıkarıyorsunuz. dünya pazarının %90 ı linux kullanan bilgisayarlar olsaydı o zamanda diyecektik ki windows viruslere karşı çok dayanıklı. şimdi siz hacker olsanız windows a mı çalışırdınız yoksa linux makinelere saldırı yapmaya mı çalışırdınız??????

her sistemin kendine has yanları var. ancak windows un kolay kolay kırılamayacak bir alışkanlık yaygınlık potansiyeli var.. ancak mono projesi gibi projeler yaygınlasırsa bütün programlar platformlardan bagımsız çalışırsa o zaman linux ve mac in windows u yakalama şansı doğar aksi durumda microsoft iflas etmediği sürece yakalanamaz gibime geliyor

benim tercihim ve kullandığım linux işletim sistemi nedeni ise windowsun birçok sorunu ve açıkları var windowsum sorun ve açıkları kendiniz kapayamıyorsunuz ama linuxta açıkları kapata biliyonuz çünkü linux açık kaynaklı bi işletim sistemi istediğiniz değişikliği yapabiliyonuz ve ayrıca linux kesinlikle virüs kapmıyo virüs derdinizde yok

Windowsta bazı hatalar var onları düzeltirlerse mükemmel olur ve düzeltmeye başladılar galiba..Win 7 kurdum şimdiden süper hiç bir sorun yok..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...