Jump to content

Diş Hakında Bilgisi Olan Var Mı ?

qazqazqaz

Recommended Posts

Arkadaşlar bi sorum olacak. Uzun zamandır dişim ağrıyor. Dişim kırılmıştı. Doktora gittim sinirleri aldı temizledi dolgu yaptı. Şimdi ise dolgu düştü ne hikmetse. Yeniden randevu aldım ama daha zamanı gelmedi randevu vaktinin. Çok ağrıyo ya dişim :'(. Benim merak ettiğim şu. Alınan diş sinirleri tekrar oluşabilir mi? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Doktor sinirleri aldıktan sonra ağrılar gitmişti ama şimdi yeniden başladı ve çok büyük ağrılar. Sormamın nedeni bu

Diş minesinde kalıntılar vardır belki, kesin bilmiyorum ama, dolgu düştüğü zaman ağrı yapması normal bişey, doktora gidene kadar iyi bir ağrı kesici kullan derim..

Diş minesinde kalıntılar vardır belki, kesin bilmiyorum ama, dolgu düştüğü zaman ağrı yapması normal bişey, doktora gidene kadar iyi bir ağrı kesici kullan derim..

Son bir haftada 20 tane kadar kullandım. Ondan da korkmaya başladım sağlığım bozulacak diye.

Sanırım doktor sadece ağrı yapan yani açıkta olan sinirleri almış. Diğer sinirler muhtemelen duruyor. Dolgu düştü demişsin.. Eğer apse yaparsa (ki muhtemelen olacak) acilen başka bir doktora git. Durumu anlat dişin bir kısmını da temizleyip doldurur.

Kolay Gelsin....

büyük ihtimalle sende apse olmuştur yani ihtihap kapmıştır bende de oldu..doktor demişsi dolgu yaaprım ama apse olduğu için düşer çektir daha iyi demişti.

ben de çektirdim..direk çektir bence...istanbuldaysan direk okmeydanı devlet hastanesine git ..doktorlar bayağı ilgileniyor..yoksa dolgu yaaprsa yine düşer..

kendimden biliyorum...çektir kurtur..

İnsan vücudunda belli bir takım yenilenme mesela kas hücrelerinde damarlarda olabildiği halde sinir hücreleri tekrar yenilenemiyor.Dolayısı ile diş sinirlerinizin tekrar oluşması mümkün değil.Size yapılan tedavi kanal tedavisi herhalde.Anladığım kadarıyla dişinizde enfeksiyon başlamış yani mikrop kapmış ki açık bir kovuk ve yemek artıkları ile bu çok kolay.Doktorun görmesi gerekir.Muhtemelen antibiyotik tedavisi yapar iyileşince tekrar doldurur eğer durum kötü ise maalesef çekmek zorunda kalır.Zaten sizin diş içten boşalmıs sonra çökmüş yoksa kırılan dişe normal dolgu yapılır, sizin söylediğiniz kanal tedavisi...Geçmiş olsun.

Bursadayım. Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gidiyorum. Ya çektirme işi de biraz kötü. Süt dişi olmadığı için bir daha hiç çıkmayacak ondan biraz çekiniyorum aslında. Üst ve ön tarafta ve biraz gülme sırasında hoş bir görüntü oluşturmaz :D:$

kanal tedavisi yapmışlardı dişime :D tabiki diş ölünce beyazlığıda gitti doktora sordum beyazlatılabilir mi diye öldüğü için beyazlatılamıyacağı söylendi...

ancak ankarda bir doktora başvurdum ona aynı soruyu sordum beyazlatılabilir cevabını aldım diyeceğim dişinizi her ben doktorum diyene

emanet etmeyin...

Bugun discideydim :D Bende arkada ki bir disime gecen sene dolgu yaptirmistim. Kanal tedavisi yapilmisti ve sinirler alinmisti. Dolgu porselen oldugu icin her gecen gun icine coktu. Bugunde gittim gumus dolgu yaptirdim. Sinirler daha once alindigi icin bugun igne vurmadi doktor. Yaptigi islemlerde de ne agri cektim ne aci. Sinirler tekrar olusamiyor. Rahat olabilirsin bu konuda :)

nekadar saçma adamın dişiyle sorunu var derdini doktora gidip anlatıyo dişininin sinirleri alınmış tekrar olurmu

randevu falan filan evet tekrar sinirler oluşur yani sen kendini cansızmı hisediyorsun oluşmaması için seninde yemek su vs ire vsire yememen lazın bence çok saçma o zaman doktora gitme

Teşekkürler rahatladım biraz. Anlık acıya dayanırım da uzun süreli acılar canımı çok yakıyo. İğne sorun değil yine yapsa bişey demem ama bu kez düzgün olsun diyecem. Önceki doktorun yaptıklarını anlatacam ona göre bir tedavi uygula diyecem.

çok ağrınız varsa bir eczane bulun kapnax istiyorum diye söyleyin eczacı yardımcı olur ağrıyı dindirir.

ya da eski bir yöntem pamuğa rakı dök dişinin üstüne bastır uyuşturur orayı

çok ağrınız varsa bir eczane bulun kapnax istiyorum diye söyleyin eczacı yardımcı olur ağrıyı dindirir.

ya da eski bir yöntem pamuğa rakı dök dişinin üstüne bastır uyuşturur orayı

ağrı kesici idare ediyo şu anda. rakı ise hiç kullanmasam iyi olur. teşekkürler öneriniz için

arkadaşım çok güzel demekki eğlence haline getirmişsin doktor doktor geziyosun inşallah şifa bulursun

inşallah. eski doktora ikinci kez gitmek istemedim. belki başka doktor daha iyi bir tedavi uygular diye düşündüm ondan başka birinden randevu aldım. :)

ağrı kesici idare ediyo şu anda. rakı ise hiç kullanmasam iyi olur. teşekkürler öneriniz için

inşallah. eski doktora ikinci kez gitmek istemedim. belki başka doktor daha iyi bir tedavi uygular diye düşündüm ondan başka birinden randevu aldım. :)

valla en iyi dişinol ilaç tabiki rakı ne diyeyim kardeş acil şifalar diliyorum saygılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...