Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

istanbul82 kusura bakma yine rahatsız ediyorum ama bu loader benim biosuma neden asus diyor. Modlama şansım doğmuş olabilir mi? Sadece bios güncelledim. Güncellemeden önce intel diyordu aynı loader. :)

2mngn68.jpg

istanbul82 kusura bakma yine rahatsız ediyorum ama bu loader benim biosuma neden asus diyor. Modlama şansım doğmuş olabilir mi? Sadece bios güncelledim. Güncellemeden önce intel diyordu aynı loader. :)

2mngn68.jpg

boota bix yap anlaşılır.

Şimdi ben bunu @Bios ile biosa flash yapıcam sonra da sertifika ve key gircem demi?

aynen oyle...

Edited by istanbul82

arkadaslar artık biosumda hiç bir sorun kalmadı şükürler olsun kendi çabalarımla hallettim şükürler olsun ve her kim isterse su an elimden geldigimce biosunu modlayabilirim

gelelim konuya

ANAKART FOXCONN G31MV ve FOXCONN G31MV-K OLAN ARKADASLAR orjinal biosunuz

http://hotfile.com/dl/31870051/0dc0bec/811F1P03.rar.html[/CODE]

buda arkadaslar SLİCLİ biosunuz dell olarak modladım

[CODE]http://hotfile.com/dl/31870855/1935cc5/811F1P03_SLIC.rar.html[/CODE]

buda yükleyeceginiz program

[CODE]http://hotfile.com/dl/31871388/fdd2748/AWART_BOS_YKLEME_PROGRAMI_ANKARA_06.rar.html[/CODE]

GÜLE GÜLE KULLANMAK DİLEGİ İLE ARKADASLAR bu bela casperden almıstım hiç bir yerde bulamadım biosunu sonunda kendim el attım bu işe ve su an bütün biosları modlarım sanırım :):):):)

Edited by ankara_06

istanbul 82 ben bu mod olayını ilk çıktığında hp olarak yaptım bugüne kadarda sorunsuz kullandım daha sonra bilmem nedendir birdenbire yakalandı dün dell olarak yeniden modladım banlanan keyle değil tollkit le kontrol ettim herşey normal sertifika key slic dump hepsi okey (ekran alıntısını ekleyemedim)fakat yinede korsandayım bugün etkinleştirin diyor lütfen bir çare baktım bi arkadaşa daha olmuş ona boot u temizle demişsin onuda yaptım yine sizin verdiğiniz bir program vardı tüm cracleri kaldırıcı bootu temizleyici diye onla yaptım tamam temiz dedi valla benim elimden bu kadar geliyo çaresiz kaldım lütfen yardım

istanbul 82 ben bu mod olayını ilk çıktığında hp olarak yaptım bugüne kadarda sorunsuz kullandım daha sonra bilmem nedendir birdenbire yakalandı dün dell olarak yeniden modladım banlanan keyle değil tollkit le kontrol ettim herşey normal sertifika key slic dump hepsi okey (ekran alıntısını ekleyemedim)fakat yinede korsandayım bugün etkinleştirin diyor lütfen bir çare baktım bi arkadaşa daha olmuş ona boot u temizle demişsin onuda yaptım yine sizin verdiğiniz bir program vardı tüm cracleri kaldırıcı bootu temizleyici diye onla yaptım tamam temiz dedi valla benim elimden bu kadar geliyo çaresiz kaldım lütfen yardım

dediğim gibi pc nizde neler yaptığınızı görmeden bişey diymem münencin değilim.. bios modlar 3 nedenden korsana düşüyor kendi hatalarından sırasıyla..

1..en eski hurdalık banlanmış lenovo keyi kullanmaktan

2.boota eski loader artıklarından

3.modlarken slp bayrak kısmını hatalı girmekten...

Edited by istanbul82

dediğim gibi pc nizde neler yaptığınızı görmeden bişey diymem münencin değilim.. bios modlar 3 nedenden korsana düşüyor kendi hatalarından sırasıyla..

1..en eski hurdalık banlanmış lenovo keyi kullanmaktan

2.boota eski loader artıklarından

3.modlarken slp bayrak kısmını hatalı girmekten...

resmi ekleyebildim neredeyse 1 senedir hp olarak kullanıyordum hiç bir sıkıntı yoktu yakalanınca dell olarak değiştirdim ama nafile lenovo keyi kullanmadım boot olayına gelince bişey diyemem bugün yeni hdd almayı düşünüyorum hddyi değiştirince heralde o sorunda ortadan kalkar birtek bu slp kısmına takıldım indirdiğim modtool programıyla gelen slp leri yükledim orda hata olduğunu sanmıyorum piratebay dan dell in oem dvd sini indirdim biosda dell zaten yeni hdd ye kurulum yapınca problem çıkmaması lazım diye düşünüyorum inşaallah nedersin

image-5E1C_4B974838.jpg

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla benden başka şu biosu herkez modlamaış bir ben kalmışım valla okadar çok yazdım kimse Allah rızası için yardım cı olmadı şu biizim biosu da bi zahmet modlayalım ben biosumun özellğini veriym sizlere nasıl yapılacağını da anlatırsanız sevinirim yapamassın demeyin lütfen siz anlatın ben yaparım Allahın izniyle yalnız bana sırasıyla ne yapmam gerektiğini anlatın yeter Arkadaşlar...

Anakart Adı Foxconn G31MX-K

BIOS Türü Award

BIOS Sürümü iG31M Series 773F1S23 071708

Award BIOS Türü Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Award BIOS iletisi iG31M Series 773F1S23 071708

Sistem BIOS Tarihi 07/17/08

BIOS Güncellemeleri

BIOS Yüklemesi

Sürücü Güncelleme

Please register to see this content.

Arkadaşlar ;

1-Biosu yüklerken Win 7 kurulu olması gerekir mi

2-Bios yükleme aracını vede key yükleme aracını da koyarsanız vede sırasıyla ne yapmam gerektiğini açık bi dille

anlatırsanız eminim ki üstesinden geleceğimden eminim

BANA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARDAN VEDE BURADA BU KONUYU AÇAN EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARDAN ALLAH RAZI OLSUN ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM...

Edited by By_DrEaM

Yardım edecek yokmu Arkadaşlar...

Dell e modladım biosunun son sürümü aynı zamanda,sertifikası içinde konuda anlatıldığı şekilde key ve sertifika girdinmi tamamdır,tabi önce biosunu flashlaman lazım,kolay gelsin..

ECS G31T M7 V 1.0 anakartım var. Bilgisayar eXper marka ve bios slic 2.1 modlanmış.

Bu durum da, key ve sertifika girerek aktivasyon yapabilir miyim ?

Yoksa, aktive edilecek markanın sertifaksı için ayrıca işlem yapmak mı gerekiyor ?

Saygılar.

Edited by lordx

ECS G31T M7 V 1.0 anakartım var. Bilgisayar eXper marka ve bios slic 2.1 modlanmış.

Yoksa, aktive edilecek markanın sertifaksı için ayrıca işlem yapmak mı gerekiyor ?

Saygılar.

Eğer bios modlanmışsa, geriye sertifika ve key girmek kalıyor....

Saygılar.

karışık bi durum bu olay yurtdışı kaynaklı olduğu için anca ithal malların slici serfitikası sızar tr markalardan bi halt sızmaz yetenek imkan yok tr de sızdıracak vista veya win7 dvd sinden experin serfitikasına ulaşman lazım experle aktivasyon yapman için...yada slic dumptan foto koy dha ii anlayalım..ordan çıkarta bilirinde sertifikayı..

Edited by istanbul82

karışık bi durum bu olay yurtdışı kaynaklı olduğu için anca ithal malların slici serfitikası sızar tr markalardan bi halt sızmaz yetenek imkan yok tr de sızdıracak vista veya win7 dvd sinden experin serfitikasına ulaşman lazım experle aktivasyon yapman için...yada slic dumptan foto koy dha ii anlayalım..ordan çıkarta bilirinde sertifikayı..

ekranalntsle.png

advance bolumuunden sertifikaya ulaşabilirisn zaten 2.0 yaş yani vistaya ait win7 2.1 yani modlamak zorundasın.

Aslında bu gün bir şeyler yapabildim. ECS sitesine gidip bu anakarta ait Bios dosyasını indirdim. "AMI Tools" programı ile de modladım. © ye bir klasör attı. İçinde dört adet dosya vardı. Bu klasör ile Biosu mu güncelleyeceğim ? Yoksa içindeki slic 2.1 bin dosyasını setifika olarak mı kullanacağım ? aslında klasör içeriğini de upload edebilrdim ama sildim. İstersen buraya resmini upload edeyim.

"Advanced" kısmına girdiğimde Bios, DELL'e ait key ve sertifika ile sertifikalanmış görünüyor. KB971033 no'lu güncellemeyi yüklediktebn sonra hiç bir loader aktive etmedi. Ben de Google'dan araştırıp bu konuyu buldum. Bu arada "Chew VWGA 0.9" adlı programla aktive ettim. Daha sonra bu metodu denedim. Normalde Bilgisayar serial ve sertifikayı kabul ediyor, ancak aktive olmuyor. Chew-WEGA ile aktive ediyorum. Fakat setifika aynen duruyor.

Zannederim eski loader kalıntıları nedeniyle tam başaramadım.

Yeniden bir format sonrası key vesertifika işlemlerini tekrar deneyeceğim.

İlginiz için teşekkür ederim.

"Advanced" kısmına girdiğimde Bios, DELL'e ait key ve sertifika ile sertifikalanmış görünüyor. KB971033 no'lu güncellemeyi yüklediktebn sonra hiç bir loader aktive etmedi. Ben de Google'dan araştırıp bu konuyu buldum. Bu arada "Chew VWGA 0.9" adlı programla aktive ettim. Daha sonra bu metodu denedim. Normalde Bilgisayar serial ve sertifikayı kabul ediyor, ancak aktive olmuyor. Chew-WEGA ile aktive ediyorum. Fakat setifika aynen duruyor.

Zannederim eski loader kalıntıları nedeniyle tam başaramadım.

Yeniden bir format sonrası key vesertifika işlemlerini tekrar deneyeceğim.

İlginiz için teşekkür ederim.

sen iyicie çorba yapmışsın chew wga direk wga dosyalarını değiştirr bios modla bi alkası yoktur chew wga biraz sakat en sağlamını istiyosan şunları yap..

1. bosunu flash et..

2.orj win7 kur chew wga bozuyor..

3.sertifika key gir...

keyfine bak..

slic dosya modlu biosun onla flsh edicn..

Edited by istanbul82

sen iyicie çorba yapmışsın chew wga direk wga dosyalarını değiştirr bios modla bi alkası yoktur chew wga biraz sakat en sağlamını istiyosan şunları yap..

1. bosunu flash et..

2.orj win7 kur chew wga bozuyor..

3.sertifika key gir...

keyfine bak..

slic dosya modlu biosun onla flsh edicn..

Üstad;

Evvlâ gösterdiğiniz ilgi için tekrar teşekkür ediyorum.

Bios flashlama ile ilgili bilgim yok.

Anlayabildiğim kadarıyla Bios'un modlu olması mühim.

ECS'nin sitesinden Bios güncellme dosyası indirdim.

Lâkin eXper Bios ayarlarını değiştirmiş.

Anakart'a ait orjinal bios dosyası ile güncellemeye çalıştım, hata verdi.

Yeniden format attıktan sonra, cmd üzerinden serial ve sertifika girerek deneyeceğim.

Saygılar.

arkadaşlar zor birşey değil. size sadece slic2.1 dosyaları lazım oluyor. ben laptop un bios unu modifiye ettim. şimdi hem vista hem de win7 lisnaslı oldu.

slic2.1 dosyaları yine mydigital sitesinde mecvut. yine yapamazsanız, bios unuzu gönderin sizin için hazırlayım...

Merhaba;

Bugüne kadar sayısız anakartı kendi programıyla ya da kendi hazırladığım boot disketi veya USB diski ile güncellemiş biri olarak bu başlıktaki 7 sayfayı okudum ve geldiğim sonuç.. Hayır.. Ya gecenin bu saatinde algılarım durdu veya bir şeyleri kaçırıyorum.. windows 7 kurdum, henüz aktif hale getirmedim.. XP ve Vista kurulu 2 disk daha var..

Kullandığım anakart GA-M68SM-S2L Bios'u AWARD

en son biosu da:

veya direkt indirme linki

iyi geceler.. Şimdiden teşekkürler..

Edited by SilverWolf

Üstad;

Evvlâ gösterdiğiniz ilgi için tekrar teşekkür ediyorum.

Bios flashlama ile ilgili bilgim yok.

Anlayabildiğim kadarıyla Bios'un modlu olması mühim.

ECS'nin sitesinden Bios güncellme dosyası indirdim.

Lâkin eXper Bios ayarlarını değiştirmiş.

Anakart'a ait orjinal bios dosyası ile güncellemeye çalıştım, hata verdi.

Yeniden format attıktan sonra, cmd üzerinden serial ve sertifika girerek deneyeceğim.

Saygılar.

yalnzı ilk once biosu hallet 2.1 olduğundan emin ol biosun sonra formata geç...

• Cyph3r unpinned this topic