Jump to content

Kopya Korumalı Dvd Oluşturmak Mümkün Mü?

sinan80

Recommended Posts

Acaba cdsecure programını indirip denediniz mi çok merak etmekteyim...

Yukarıda da belirttigim gibi programın adından yola cıkarak google amcama sordum ve bircok sitedeki acıklamalarını okudum ki hicbirinde dvdnin lafı bile gecmiyordu.Buna ragmen programı indirip calıstırdıgım zaman ilk satırda verilen bilgi acıklamaları dogrular nitelikteydi:

CD Secure: Prevents pirated copying and unapproved accessing your sensitive files and data in COMPACT DİSK....

Dvdye yazdırma denemesini az önce bahsettigim imkansızlıklar yüzünden deneyebilmis degilim..

• 4 ay sonra...

arkadaşım başka bir başlık ararken gördüm belki konu eski ama cevap yazmak istedim.

forumdaki arkadaşlarımız bilmiyor belki ama senin bu dediğin mümkün.ben japonyaya bir fuar için gitmiştim.vede ordan japonların bize seyrettirmiş olduğu geçen senelerin fuar görüntülerini grubumuzla seyretme bahanesi ile aldık.hangi proğramı denediysekte gece boyunca kopyalıyamadık.internette girmediğimiz site karıştırmadığımız arşiv kalmadı.sabah tekrar fuarda toplantı alanına gittiğimizde bunun bize bir kopyasını verebilirmisiniz diye sorduk.biraz nazlandılar ama sonunda aldık onlardan.burda bir bilgi işlemde çalşan arkadaşa verdim.o dediki bunu özel bir yazılım ile şifrelemişler.aynı senin dediğin gibi kopyala yapıştır yapamıyordun.en sonunda özel bir bilgisayar firmasına cdyi verdik ve kodu çözdürdük.

lafı baya uzattım ama anlatmak istediğim dediğin mümkün.bunu ben kodu çözdürdüğüm firmaya soruyum sana daha iyibir bilgi vermeye çalışacağım.saygılar...... :clapping:

Bilgilerinizi gizlemek istiyorsanız cd içinde yapılacak en basit işlem winrar ile şifreleme edip saklamaktır.Kompleks bir şifreleme ile bir nebze olsun dosyalarınız korunabilir ama cd koruma olayları bugüne dek fos çıktığı için anca böyle alternatif şeylre yönelmek gerek.Winrar kırılmazmı derseniz elbette kırılır ama bunu kimin yapacağı önemli.Bu işlerde tecrübeli birisi zorlanarakda olsa kırabilir ama işi bilemeyen için fazla kasmaya gerek yok diye düşünüyorum.

arkadaşım başka bir başlık ararken gördüm belki konu eski ama cevap yazmak istedim.

forumdaki arkadaşlarımız bilmiyor belki ama senin bu dediğin mümkün.ben japonyaya bir fuar için gitmiştim.vede ordan japonların bize seyrettirmiş olduğu geçen senelerin fuar görüntülerini grubumuzla seyretme bahanesi ile aldık.hangi proğramı denediysekte gece boyunca kopyalıyamadık.internette girmediğimiz site karıştırmadığımız arşiv kalmadı.sabah tekrar fuarda toplantı alanına gittiğimizde bunun bize bir kopyasını verebilirmisiniz diye sorduk.biraz nazlandılar ama sonunda aldık onlardan.burda bir bilgi işlemde çalşan arkadaşa verdim.o dediki bunu özel bir yazılım ile şifrelemişler.aynı senin dediğin gibi kopyala yapıştır yapamıyordun.en sonunda özel bir bilgisayar firmasına cdyi verdik ve kodu çözdürdük.

lafı baya uzattım ama anlatmak istediğim dediğin mümkün.bunu ben kodu çözdürdüğüm firmaya soruyum sana daha iyibir bilgi vermeye çalışacağım.saygılar...... :clapping:

bu cd yi kopyalamak için clone cd yi denedinmi de bilgisayar firmasına bukadar iş çıkartıyon şifreleme halt etmiş her türlü cd dvd kopyalanabilir kusura bakmayın

Bilgilerinizi gizlemek istiyorsanız cd içinde yapılacak en basit işlem winrar ile şifreleme edip saklamaktır.Kompleks bir şifreleme ile bir nebze olsun dosyalarınız korunabilir ama cd koruma olayları bugüne dek fos çıktığı için anca böyle alternatif şeylre yönelmek gerek.Winrar kırılmazmı derseniz elbette kırılır ama bunu kimin yapacağı önemli.Bu işlerde tecrübeli birisi zorlanarakda olsa kırabilir ama işi bilemeyen için fazla kasmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Öneriniz güzel ama şu yönden de düşünmek lazım. Ürünü alan kişi veriye nasıl ulaşacak ? Bir eğitim seti alsak ve rar ile şifreli olsa bunu satan kişiye ne faydası olacak ? Biz aldıysak neden şifreli olaca? Ürünü kullanmak istediğimiz için aldıysak bize şifreyi de vermesi lazım ki ürünü kullanabilelim. Yine en güzeli arkadaşımızın istediği gibi kopya koruması için bir program. Ben de en kullanışlı öneriyi bekliyorum. Umarım tam olmasa da en azınsan işe yarar bir uygulama çıkar.

Benim önerim şahsi kullanım için,yani sadece kendinizin kullanmak istediği veriler için ideal ancak diğer türlü durumlar için farklı alternatiflere bakmak gerek ancak onlarında %100 güvenli olmayacağını bilmelisiniz zira kırılamayacak şifre yoktur..

winrar, Salt okunur mantığı ve secure'den başka bir alternatifi olan varmı?

Serial oluşturmak gibi yada microsftun yaptığı gibi download and install gibi bi şansımız yok.Sonuçta vidyo, setup olsada olmasada kopyalanabiliyor.Belki bir otomasyon üzerinden izlenmesini sağlayabilirsen ve microsoft gibi sitene download and install seçeneği sunarsan sanırım olur.

Tam anlatamadım ama siz anladınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...