Jump to content

Tpm Yi Atlamak Için Boot Wim

Bay_KG
 Share

Recommended Posts

Kurduğunuza göre TPM'yi atlamışsınız demektir..:)

Bende bu sabah indirdim ve Boot.wim dosyasını hazırlamak ve kontrol için  windows'u yüklemek, ayrıca upload etmek bir hayli zaman alıyor malum.
İndirdiğiniz dosya içindeki Boot.wim ile değiştirip kullanabilirsiniz.
Saygılar..

• Like 2

mustafakarasan, 1 saat önce yazdı:

boot .wim içinde değişen nedir bilgi verirmisiniz mahsuru yok ise

Aşağıdaki boot.reg dosyasını NTLite ile boot.wim dosyasına ekledim hepsi bu kadar. İsterseniz sizde entegre edebilirsiniz.

Spoiler

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

• Like 2
  • Thanks 1

Bay_KG, 3 saat önce yazdı:

Aşağıdaki boot.reg dosyasını NTLite ile boot.wim dosyasına ekledim hepsi bu kadar. İsterseniz sizde entegre edebilirsiniz.

İçeriği Gizle

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

i7-6700hq işlemciye kuruluyor mu acaba? windows 11 desteklemiyor diyor microsoft

Edited by grasp

Hakikaten Benim TPM yok biosada baktım ee İşlemcide desteklemiyor onu ne yapıcaz?

İşlemci    Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz   3.40 GHz

Yahu kurulmazsa zorlamam dedim ilk meseleyi  araştıranlardan oluyorum :) Bu merak acayip bir şey.. gerçi Google da hazirandan beri bu meslelerin konuşulduğunu gördüm..

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Hakikaten Benim TPM yok biosada baktım ee İşlemcide desteklemiyor onu ne yapıcaz?

İşlemci    Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz   3.40 GHz

Yahu kurulmazsa zorlamam dedim ilk meseleyi  araştıranlardan oluyorum :) Bu merak acayip bir şey.. gerçi Google da hazirandan beri bu meslelerin konuşulduğunu gördüm..

Merhaba abdulhey_ ..
Ben Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU üzerinde denedim ve sorunsuz kuruldu.. Sende sorunsuz kurulacağını tahmin ediyorum.
Hoşça kal ve kolay gelsin..

Edited by Bay_KG
  • Like 1

Bay_KG, 05.10.2021 - 15:10 yazdı:

Merhaba gençler..
Rahatsızlığım dolayısı ile uzun bir süredir aranızda değildim. :(

Bu gün sabah Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim ISO dosyasında TPM'yi atlaması için Boot.wim dosyasında küçük bir değişiklik yaptım ve bilgisayara sorunsuz yükledim.
Aşağıda linkini vereceğim Boot.wim dosyasını indirip, kendi indirdiğiniz ISO dosyasındaki ile değiştirip yeniden farklı kaydet yaparak orijinalini korumuş olursunuz.
Yada Flash belleğe yazdırdıktan sonra bununla değiştirin. Umarım herkeste çalışır..
Herkese kolay gelsin..

Windows 11 Boot WIM
Link:
MD5: 2DEDBDCA45D32ECD94862572F9EDEC7D
SHA-1: 602753CE06D46FEE3DB81C86255DD3F0A6AA13D6

Microsoft ISO İndirme Linki:

Please register to see this content.

Geçmiş olsun umarım kurtulmuşsunuzdur hastalığınızdan, zaten yeni final versiyona geçti daha çoooooooook yama gelir güncelleme gelir services pack tarzı büyük yamalar gelir. Yolun başında malum yeterki sağlığınız yerinde olsun hepsi yapılır zamanla emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler hocam :hi:

• Like 1

durulovic, 23 saat önce yazdı:

Merhaba ben windows 10 üzerinden yükseltme yaparak 11 e geçmek istiyorum tpm bypass bu şekilde olmuyor varmı çözümü boot ekranına girip yükseltme yapabilirmiyim

Merhaba..
Büyük olasılıkla Win10 üzerinden yükseltme  yapabileceğini söyleyebilirim. Nasıl yükseltme yaparım diyecek olursanız, bunun iki yöntemi var.
1- Windows update'den yükseltme aracını indirerek yükseltme yapabilirsiniz.
2- Elinizde ISO dosyası varsa, onu Windows 10 açıkken çalıştırıp yükseltme yapabilirsiniz.

Not: Yükseltme yapılacağından TPM veya RAM kontrolü devre dışı kalacaktır.
Saygılar..

D21B500K, 1 saat önce yazdı:

Uyumsuz işlemci hatası için bir çözüm var mı?

Var üstadım.
Birazdan yeni bir konu açıp Linklerini vereceğim. Hangisini isterseniz onu indirip,  bilgisayarınıza yükleme yapabilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

forjest, 20 saat önce yazdı:

W11 ISO dosyasını açmak ve boot.wim dosyasına ulaşma işlemi.

1- İndirdiğiniz windows 11 iso dosyasını, power iso veya ultra iso programlarını kullanarak birlikte aç yoluyla w11 iso dosyasını açın.

Power ISO uygulamasının full halini indirmek için:  | Katılımsız kurulum 32/64 bit. tüm windows'lar.

Ulaşılan boot.wim dosyasını çıkartmak ve TPM iletisinin çıkmaması için Fixleme işlemi.

2- Açılan w11 iso dosyasının sources klasörü içerisindeki boot.wim dosyasını masaüstüne fareniz ile sürükleyip çıkarın. X adlı klasöre atın. Alttaki linkten boot.wim bypass cmd dosyasını, X klasörü içerisine atarak (boot.wim + Bypass.cmd) -> dosyasını çalıştırın işlem bitene kadar bekleyin. İşlem sonunda boot.wim dosyanız hazır hale gelecektir. Geriye sadece windows 11 ISO dosyasını sources dizini altına boot.wim dosyasını atmak kalıyor..

W11 ISO dosyasına tekrar ekleme kaydetme işlemi.

3- Evvelinde açılmış olan, W11 ISO  dosyasının yine sources dizini içerisine, yeni boot.wim dosyasını ekleyerek, artık bypass edilmiş olan tpm hatası şekilde işleml yaptınız. Son aşamada geriye kalan sadece açılmış olan w11 ISO dosyasını kalıbı bozmadan kaydetme işlemliyle kaydedip yeni iso'dan artık kurulumları yapabilirsiniz.

BOOT.WIM TMP HATASINI KALDIRAN BYPASS CMD DOSYASI  İNDİRME LİNKİ: 

Ne işe yarar? : Windows 11 Kurulumu sırasında eski donanımlara sahip olan tpm ve secureboot özelliklerini kontrol eden işlemi devre dışı bırakmaya yarar. Genel olarak yapılan bu işlemlerde elde edilen, yeni windows 11 ISO dosyası ile tüm bilgisayarlara da eski yeni farketmeksizin kurulum rahat bir şekilde yapılabilir.

-> Yararlı olması dileklerimle saygılarımla Forjest. 🙂 

Dostum Dosya bulunamadı diyor 

forjest, 21 saat önce yazdı:

W11 ISO dosyasını açmak ve boot.wim dosyasına ulaşma işlemi.

1- İndirdiğiniz windows 11 iso dosyasını, power iso veya ultra iso programlarını kullanarak birlikte aç yoluyla w11 iso dosyasını açın.

Power ISO uygulamasının full halini indirmek için:  | Katılımsız kurulum 32/64 bit. tüm windows'lar.

Ulaşılan boot.wim dosyasını çıkartmak ve TPM iletisinin çıkmaması için Fixleme işlemi.

2- Açılan w11 iso dosyasının sources klasörü içerisindeki boot.wim dosyasını masaüstüne fareniz ile sürükleyip çıkarın. X adlı klasöre atın. Alttaki linkten boot.wim bypass cmd dosyasını, X klasörü içerisine atarak (boot.wim + Bypass.cmd) -> dosyasını çalıştırın işlem bitene kadar bekleyin. İşlem sonunda boot.wim dosyanız hazır hale gelecektir. Geriye sadece windows 11 ISO dosyasını sources dizini altına boot.wim dosyasını atmak kalıyor..

W11 ISO dosyasına tekrar ekleme kaydetme işlemi.

3- Evvelinde açılmış olan, W11 ISO  dosyasının yine sources dizini içerisine, yeni boot.wim dosyasını ekleyerek, artık bypass edilmiş olan tpm hatası şekilde işleml yaptınız. Son aşamada geriye kalan sadece açılmış olan w11 ISO dosyasını kalıbı bozmadan kaydetme işlemliyle kaydedip yeni iso'dan artık kurulumları yapabilirsiniz.

BOOT.WIM TMP HATASINI KALDIRAN BYPASS CMD DOSYASI  İNDİRME LİNKİ: 

Ne işe yarar? : Windows 11 Kurulumu sırasında eski donanımlara sahip olan tpm ve secureboot özelliklerini kontrol eden işlemi devre dışı bırakmaya yarar. Genel olarak yapılan bu işlemlerde elde edilen, yeni windows 11 ISO dosyası ile tüm bilgisayarlara da eski yeni farketmeksizin kurulum rahat bir şekilde yapılabilir.

-> Yararlı olması dileklerimle saygılarımla Forjest. 🙂 

Sayın Forjest dosya sahibi tarafından kaldırılmış olabilir diyor

Demin update yi denetledim defender güncelleme ile Windows 10 un yine bir versiyon güncellemesi vardı o fırt diye aradan kayboldu gitti. Bir dahaki denetlemelerde de çıkmadı.

Microsoft sitesinden Windows 11 i araçla indirmeyi düşündümde Daha fazla bilgi edinine tıklayınca valla neler getirip neler götürdüğünü bir göz gezdirince GÖzüm Korktu açıkçası.!

Tavsiye olarak Windows 11 e yükseltmeye hazır uyarısını updatede görmeden indirmeyin diyor  da bende zaten herhangi bir bildirim yok ama olsa bile dediğim gibi baya bir değişiklik olacağını görmem gözümü korkuttu.!

Yani o kadar ayarı özelliği kaybetme riski var hele birde boot bozulabiliyor o bozuldumu mecburen herşey kaybolmasada Sıfırdan format atmak farz oluyor. Yükleyebilecek olsam bile baya kararsız kaldım açıkçası. Tertemiz sorunsuz Windows 10 2004 üm var hiç bulaşmasammı bilemedim?

"Microsoft bu imkanı sunmakla beraber, desteklenmeyen bilgisayarların güvenlik güncellemeleri dahil hiçbir şekilde güncelleme alamayacağını bir kez daha hatırlattı. Bu tür kullanıcıların ilk olarak bir sorumluluk reddi beyanını kabul etmelerini zorunlu tutuluyor. Ayrıca kayıt defterinde yapılacak değişikliklerin riskli olabileceğini de açıkça belirtiyor."

Microsoft TPM yi atlamanın yolunu kendi veriyor fakat bu yöntemle kurulan Windows 11 lerin güvenlik güncellemeleri dahil hiçbir güncelleme alamayacağını söylüyor! 

Bu doğru olabilirmi? Doğruysa o zaman kurmaya hiç gerek yok öyle değilmi?!

Bence alır sanırım, göreceğiz yakında.

Tamamen desteklenmeyen pcler kurmaya kalkmasın diye. Çünkü uğraşacak bir çok geri bildirim olur. 

Ona bakarsanız tüm regedit kayıtlarını maykrosoft sağlıyor. Hatta keyleri bile. 

Chip sanırım sipariş üstüne bu tip makaleleri yayınlıyor.

• Like 2

kadetti, 53 dakika önce yazdı:

Bence alır sanırım, göreceğiz yakında.

Tamamen desteklenmeyen pcler kurmaya kalkmasın diye. Çünkü uğraşacak bir çok geri bildirim olur. 

Ona bakarsanız tüm regedit kayıtlarını maykrosoft sağlıyor. Hatta keyleri bile. 

Chip sanırım sipariş üstüne bu tip makaleleri yayınlıyor.

Yada her zaman olduğu gibi pazarlama stratejisi için sonuna kadar blöf yapıyor.

Aslında nasılki ABD liler hiç umursamıyor bizde öyle olmalıyız. Çünkü umursadığında stratejinin hedef kitlesi haline geliyorsun. Çoğu devlet dairesi bile hala Windows 7 kullanıyor. 

Ama biz teknoloji meraklıları umursamadan yapamıyoruz. Aslında Türk kullanıcılar sanırım dünyadaki en iyi geliştirici hizmeti gören kitledir diye düşünüyorum. İşte bu konuda iyiyizdir. Gereklide bir şey yani.

• Thanks 1