Jump to content

Win11 İçin ISO Dvd Oluşturma.

Azerbeycan82
 Share

Recommended Posts

Azerbeycan82, 1 saat önce yazdı:

MrRush : İçeriği tam okumadan yanıtlamış olmalısınız?

İçeriği okudum da diğer konuda anlatılanlar boşa gitmiş ona üzülüyorum. Konu içeriği gidip yine boot edilebilir iso veya dvd sine dönüyor.

İnstall.wim içinden sürüm çıkarırsan boot olayına neden takılsın. Boot dosyalarını silmiyorsun ki.

Geldik yine bootable DVD olayına.  🤔

MrRush, 40 dakika önce yazdı:

İçeriği okudum da diğer konuda anlatılanlar boşa gitmiş ona üzülüyorum. Konu içeriği gidip yine boot edilebilir iso veya dvd sine dönüyor.

İnstall.wim içinden sürüm çıkarırsan boot olayına neden takılsın. Boot dosyalarını silmiyorsun ki.

Geldik yine bootable DVD olayına.  🤔

Gerçekten içeriği ya okumamıssınız,yada okuduğunuzu anlamamışsınız? Bakınız anlatayım. Bootable DVD olayı çözüldü. Microsoftun yeni yayınladığı final "Windows 11 Pro_(21H2)x64_10.0.22222.194" içerisinde 4 adet versiyon mevcut,bunlardan yalnızca Windows 11 Pro_x64 yu diğer 3 de ayırarak ESD ISO DVD si oluşturmak.

"Windows 11_x64TR final versiyonunu içerisinden(AIO) yalnızca Pro versiyonunu alarak 4.37GB lık bir ISO DVD si yaparak(ESD) bu iso DVD sini PC nin biosundan,otomatik olarak DVD den Windows 11 yüklemesi yapabilen bir ISO DVD si oluşturmak mümkünmüdür?

Azerbeycan82, 13 dakika önce yazdı:

Gerçekten içeriği ya okumamıssınız,yada okuduğunuzu anlamamışsınız? Bakınız anlatayım. Bootable DVD olayı çözüldü. Microsoftun yeni yayınladığı final "Windows 11 Pro_(21H2)x64_10.0.22222.194" içerisinde 4 adet versiyon mevcut,bunlardan yalnızca Windows 11 Pro_x64 yu diğer 3 de ayırarak ESD ISO DVD si oluşturmak.

"Windows 11_x64TR final versiyonunu içerisinden(AIO) yalnızca Pro versiyonunu alarak 4.37GB lık bir ISO DVD si yaparak(ESD) bu iso DVD sini PC nin biosundan,otomatik olarak DVD den Windows 11 yüklemesi yapabilen bir ISO DVD si oluşturmak mümkünmüdür?

Kısaca, Evet.

Ademuzun, 1 dakika önce yazdı:

Dostum bu Final sürüm mü.? İnsaider değil inşallaah

Ademuzun, 3 dakika önce yazdı:

Evet final,ben şu an kullanıyorum ve bu PC den yazıyorum. 4.65GB falan(install.wim) USB diske rufus ile UEFI yazdırmak istersen,fat 32 de 4GB tı geçmemesi gerekiyor,NTFS olarak yazdırırırsan biostan ayar yapman gerekiyor.

Ademuzun, 15 dakika önce yazdı:

içerisinden bu çıktı.?

Please register to see this content.

Tamam doğru.Ben bunu DVD yazdırabilmek için WIM dosyasını ESD ye çevirdim ve 3.95GB ta düşürdüm. Versiyonlardan 2 tanesini çıkardım yani ESD yaparken 4 adet versiyon bıraktım.

Azerbeycan82, 53 dakika önce yazdı:

Evet final,ben şu an kullanıyorum ve bu PC den yazıyorum. 4.65GB falan(install.wim) USB diske rufus ile UEFI yazdırmak istersen,fat 32 de 4GB tı geçmemesi gerekiyor,NTFS olarak yazdırırırsan biostan ayar yapman gerekiyor.

Tamam doğru.Ben bunu DVD yazdırabilmek için WIM dosyasını ESD ye çevirdim ve 3.95GB ta düşürdüm. Versiyonlardan 2 tanesini çıkardım yani ESD yaparken 4 adet versiyon bıraktım.

Ademuzun : Bu versiyonlarda Windows 10 yazıyor,siz bunu nereden indirdiniz?

Azerbeycan82 kardeşim yanlış anlama konu dışıda olabilir hakkınızı helal edin  4 yıl önce bir arkadaşım hatta mahalden kimse format  atmam demiş dvd rom bozuk usb girişleri bozuk onları yapalım atarız demiş o kadar parası olsa yeni pc alırdı bana bu para vermez deyip belkide başından saldılar bilemen beni aradı format atarmısın acalesi yoksa hafta sonu getir bakarım dedim 1. nesil anakart 1999 alınmış bu eskiyle ne uğraşıyorsun yeni alsana dedim ben yardımcı olurum dedim çocuk oyun pc si istiyor bir kaç yıl daha idare etsin dedi kendi beğensin alırım gerisine karışmam dedi dvd  bozuk usbler patlak sd kart yuvasıda bozulmuş ben dvd kullanmıyorum direk hddyi benim kasaya bağladım formatladım yeniden başlayınca kurulumu yarıda kestim çıkartım kendi kasasına bağladım kurulum devem edince sorun olmadı tekrar yeniden başlatıp kullanıcı ismini filan girdim sorun yok böyle devam ettim bu şekilde arkadaşının pc kurabilirsin kolay gelsin

AdnanGumus, 17 saat önce yazdı:

Azerbeycan82 kardeşim yanlış anlama konu dışıda olabilir hakkınızı helal edin  4 yıl önce bir arkadaşım hatta mahalden kimse format  atmam demiş dvd rom bozuk usb girişleri bozuk onları yapalım atarız demiş o kadar parası olsa yeni pc alırdı bana bu para vermez deyip belkide başından saldılar bilemen beni aradı format atarmısın acalesi yoksa hafta sonu getir bakarım dedim 1. nesil anakart 1999 alınmış bu eskiyle ne uğraşıyorsun yeni alsana dedim ben yardımcı olurum dedim çocuk oyun pc si istiyor bir kaç yıl daha idare etsin dedi kendi beğensin alırım gerisine karışmam dedi dvd  bozuk usbler patlak sd kart yuvasıda bozulmuş ben dvd kullanmıyorum direk hddyi benim kasaya bağladım formatladım yeniden başlayınca kurulumu yarıda kestim çıkartım kendi kasasına bağladım kurulum devem edince sorun olmadı tekrar yeniden başlatıp kullanıcı ismini filan girdim sorun yok böyle devam ettim bu şekilde arkadaşının pc kurabilirsin kolay gelsin

Windows 11_x64TR final versiyonunu içerisinden(AIO) yalnızca Pro versiyonunu alarak 4.37GB lık bir ISO DVD si yaparak(ESD) bu iso DVD sini PC nin biosundan,otomatik olarak DVD den Windows 11 yüklemesi yapabilen bir ISO DVD si oluşturmak mümkünmüdür?

AdnanGumus : Yanlış anlayacak bi şeymi varki,bak ne güzel emek çekerek uzunca bi yorumda bulunmussunuz. Teşekkür ederim. W11 Pro_x64TR den 4.37GB DVD ye sığacak şekilde ve biostan otomatak kuruluma başlıyan katılımsız bir DVD isosu yapmış iseniz haberim olsun?

W11_x64_22000.194TR.jpg

Azerbeycan82, Bir saat önce yazdı:

Rica etsem resimli/videolu anlatabilirmisiniz? Biliyorsunuz ki bilgi paylaştıkça değerli olup,balık yemesini değil balık tutmasını öğrenmek/öğretmek  bilge insanlara mahsus olsa gerek.

Müsait zamanda install.wim den sürüm çıkarma ve kaydetmeyi buraya eklerim.

• Like 1

NAMIKABI : 

Burada yeteri kadar açık anlatılmış.

"Tabi bu Win 10 için. Win 11 de TPM olayı var onun içinde sitede yeteri kadar açıklama var."

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. İlgili sitede anlatılan AIO sistemli (4,6,12) adet versiyonlar içerisinden bir adedini alarak wim oluşturmak ve bunu iso dosyasına dönüştürmek.

Benim yapmak istediğim ise microsoftun final diye yayınlamış olduğu win11 x64_22000.194(AIO.TR) iso sundan yalnızca pro versiyonunu alarak DVD ISO su yapmak.

1.Adı geçen AIO sistemden yalnızca Win 11 Pro wim olarak ayrıştırıldı.

2.DVD ye sığdırabilmek için WIM dosyası ESD dosyasına dönüştürüldü.

3.Microsoftun kalıp dosyasına ESD dosyası monte edildi. Dönüştürme dışında herhangi bir ekleme/çıkarma yapılmadı.

4.DVD ye "Nero,PowerISO,UltraISO,ImageBurn,İnfra Recorder " programlarının hepsiyle yeniden yazdırılabilir DVD+RW dvd üzerinden bootable olarak yazdırılarak teste tabi tutuldu.

5.Yeni oluşturmuş olduğum "Windows 11 Pro_x64_22000.194TR" PC yi biostan başlatınca DVD den otomatik olarak başlamadı.

6.Bu DVD windows üzerinden setup dosyasına tıklayınca otomatik olarak yüklemeyi gerçekleştidi.

7.Sonuç olarak konu başlığında belirttiğim DVD den katılımsız olarak otomatik olarak başlayan bir DVD ISO sunun oluşmadığı görüldü.

Üstte @NAMIKABI de komutlu olarak nasıl kullanılacağına ilişkin bağlantı vermiş.

Bu da Dism++ ile olan bir yöntem. 

Dism++ indirme adresi: 

PowerIso Katılımsız: 

Videolu anlatım.

İso oluşturma sonrası kurulum:

47ZzqV.md.png

Bir de Windows 10 iso dosyasının içindeki install.wim dosyasını yeni oluşturduğun ile dene. İnstall.wim takası et yani demek istedim.

Edited by MrRush

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Üstte @NAMIKABI de komutlu olarak nasıl kullanılacağına ilişkin bağlantı vermiş.

Bu da Dism++ ile olan bir yöntem. 

Dism++ indirme adresi: 

PowerIso Katılımsız: 

Videolu anlatım.

İso oluşturma sonrası kurulum:

Bir de Windows 10 iso dosyasının içindeki install.wim dosyasını yeni oluşturduğun ile dene. İnstall.wim takası et yani demek istedim.

MrRush :  Oluşturmuş olduğum Windows 11 Pro_x64TR_22000.194_ESD  iso dosyasından  DVD ISO sunu  nasıl oluşturacağız? Teşekkürlerimle.

Azerbeycan82, 2 dakika önce yazdı:

MrRush :  Oluşturmuş olduğum Windows 11 Pro_x64TR_22000.194_ESD  iso dosyasından  DVD ISO sunu  nasıl oluşturacağız? Teşekkürlerimle.

İso dosyasını PowerIso gibi araçlarla DVD ye yazdırabilirsin. Bu iso zaten direkt olarak DVD ye yazdırılıp kullanmaya uygun. Yani boot edilebilir. 

MrRush, 3 dakika önce yazdı:

İso dosyasını PowerIso gibi araçlarla DVD ye yazdırabilirsin. Bu iso zaten direkt olarak DVD ye yazdırılıp kullanmaya uygun. Yani boot edilebilir. 

Ustam yazdırdım olumsuz. "4.DVD ye "Nero,PowerISO,UltraISO,ImageBurn,İnfra Recorder " programlarının hepsiyle yeniden yazdırılabilir DVD+RW dvd üzerinden bootable olarak yazdırılarak teste tabi tutuldu."

Azerbeycan82, 12 dakika önce yazdı:

Ustam yazdırdım olumsuz. "4.DVD ye "Nero,PowerISO,UltraISO,ImageBurn,İnfra Recorder " programlarının hepsiyle yeniden yazdırılabilir DVD+RW dvd üzerinden bootable olarak yazdırılarak teste tabi tutuldu."

Sende boot etmeyen DVD ler başka cihazda test edilmeli. Onda da boot etmiyorsa farklı kurulum yöntemleri denemelisin. Benden bu kadar. 😉

MrRush, 5 dakika önce yazdı:

Sende boot etmeyen DVD ler başka cihazda test edilmeli. Onda da boot etmiyorsa farklı kurulum yöntemleri denemelisin. Benden bu kadar. 😉

Ustam kasa PC de de test edildi. Ondada DVD den boot etmedi. Bilgi beceri ve çabalarınız için çok teşekkürler. İyi çalışmalar.