Jump to content

Modem önerisi

Recommended Posts

merhaba abilerim ablalarim kardeslerim 2 senedir sorun yasiyorum modemim  VMG3312-B10B   bu ürünü kullaniyorum sürekli olarak gece  gündüz internetim yavasliyor ping  olmuyor ama indirmem düsük oluyor bazen ping oluyor deyisik birsey ile karsi karsiyayim  evimde 3 adet router var 1 adet modem var hepsini denedim acaba router mi yük yapiyor acaba routurlar olmasaydi nasil olurdu ayni sorun devam ediyor sürekli ip yaziyorum 192.168.1.1 daha önce airtes 5650 kullaniyordum oda ayni sorunu yapiyordu ip ulasilamiyordu nete giriyordum ama sayfalar cok yavas doluyordu modemi resetledim denedim yine ayni oluyor adaptörü deyistirdim güclü adaptör taktim cok isiniyordur dedim usb fan taktim sogutmasi icin  soguk yine ayni  binadan evime ilk giris deki bütün kablolari tek tek lehim yaparak parazit yapmasini önledim  deyisen birsey yok cözemedim kısacasi bana bir care olun abilerim ablalarim kardeslerim 

modem önerisi yada sunu yap bunu yap diyebilirsiniz hepsine acigim  not fiber alt yapiyi destekliyor ama vdsl++ kullaniyorum kutuya kadar fiber eve gelene kadar bakir galiba 

modem istatislikleri 

VDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   VDSL2 Annex B
            VDSL Profile:   Profile 17a
            Traffic Type:   PTM Mode
             Link Uptime:   3 days: 4 hours: 1 minute

VDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      4.154 Mbps       18.905 Mbps
    Actual Net Data Rate:      4.095 Mbps       18.839 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:       31.1 dB           18.3 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:        9.2 dBm          14.0 dBm
           Receive Power:       -1.3 dBm           3.6 dBm
              Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
       Total Attenuation:       10.7 dB           10.3 dB
Attainable Net Data Rate:     32.281 Mbps       46.716 Mbps

yy1980, 2 saat önce yazdı:

benim tavsiyem keenetic modemleri  çok kaliteli ve full testek 2.4 ve 5 ghz tercih senin ben bir yıldır kullaniyorum çok memnunum. youtube de tanitim videoları var tercih senin.

bende o markayi düsündüm acikcasi ama hangi modeli güzel ona karar veremedim almisken ileriye dönük yatirim yapayim diyorum sonucta 4 sene filan kullanabilirim diye tahmin ettigim icin

firtina_limani, 54 dakika önce yazdı:

bende o markayi düsündüm acikcasi ama hangi modeli güzel ona karar veremedim almisken ileriye dönük yatirim yapayim diyorum sonucta 4 sene filan kullanabilirim diye tahmin ettigim icin

Omni dsl kullanıcısı ve çok memnun biri olarak sormak istediğniz ne varsa yanıtlayabilirim.

Hero DSL modelini beğeniyorum ama fiyatının gereksiz pahalı olduğunu düşündüğüm için Extra DSL daha mantıklı geliyor.

• Like 2
  • Thanks 1

SoNKraL_, 25 dakika önce yazdı:

Omni dsl kullanıcısı ve çok memnun biri olarak sormak istediğniz ne varsa yanıtlayabilirim.

Hero DSL modelini beğeniyorum ama fiyatının gereksiz pahalı olduğunu düşündüğüm için Extra DSL daha mantıklı geliyor.

Bende omni yi kullanıyorum uzun süredir memnunum iyiki almışım dediğim nadir teknolojik aletlerden.

• Thanks 1

İnternet servis sağlayıcınız kim ? Sanki bu olay onla alakalı gibi geldi bana. 

Modem önerisi olarak Keenetic diyorum bende. Extra DSL kendim kullanıyorum 2 yıldır. Çok fazla iyi. Yeni evime Extra Router da aldım wifi mesh kurdum. Performans şaşırılacak derece de iyi. Ev komple 5ghz son hız ve pingsiz. Ps5 de multiplayer oyunları dahi mesh üzerinden oynuyorum. 

• Like 1

firtina_limani, 10 saat önce yazdı:

baska modem önerisi olan yazabilir arkadaslar  karsilastirma yapicam kismet olursa 

Reis almadan öcne piyasdaki bütün modemlerle kıyasladım ac82uya kadar çıktım daha iyisi yok donanım olarak tam tekmil ne varsa sunuyor.Piyasada bu kadar donanımlı başka modem görmedim ben firtina.keneetic.pro alan adı oluşturup (ücretsiz) herhangi bir netten modemine uzaktan erişebilip evde değilken netin gidip gitmediğini ve gerekli bütün ayarlamalrı yapabiliyorsun böyle bir özellik hangi modemde var ben hiçbirinde göremedimde

modem zyxel VMG8623-T50B

servis saglayıcı turknet

fiyatı 100 tl 

6 aydır kullanıyorum

görüntü kablosuz laptop a ait

kablolu

700 mb 900 mb download

980 mb upload veriyor

SoNKraL_, 4 dakika önce yazdı:

Reis almadan öcne piyasdaki bütün modemlerle kıyasladım ac82uya kadar çıktım daha iyisi yok donanım olarak tam tekmil ne varsa sunuyor.Piyasada bu kadar donanımlı başka modem görmedim ben firtina.keneetic.pro alan adı oluşturup (ücretsiz) herhangi bir netten modemine uzaktan erişebilip evde değilken netin gidip gitmediğini ve gerekli bütün ayarlamalrı yapabiliyorsun böyle bir özellik hangi modemde var ben hiçbirinde göremedimde

bu modemde desiklerini hepsi var mobil arayüzüde var iş yerinde kullanıyorum

wi-fi de istedigin gibi ayarılıyorusu 

Please register to see this content.

KenanK, 2 saat önce yazdı:

İnternet servis sağlayıcınız kim ? Sanki bu olay onla alakalı gibi geldi bana. 

Modem önerisi olarak Keenetic diyorum bende. Extra DSL kendim kullanıyorum 2 yıldır. Çok fazla iyi. Yeni evime Extra Router da aldım wifi mesh kurdum. Performans şaşırılacak derece de iyi. Ev komple 5ghz son hız ve pingsiz. Ps5 de multiplayer oyunları dahi mesh üzerinden oynuyorum. 

ttnet abi cokdandir sorun icin sikayet de bulunuyorum sorunu cözemedim  modemin fisini cikarip kayit bile  olusturdum abi yine bir cözüm olmadi artik ayda kac kere sikayet olusturdum hatirlamiyorum 

junaid, 1 saat önce yazdı:

modem zyxel VMG8623-T50B

servis saglayıcı turknet

fiyatı 100 tl 

6 aydır kullanıyorum

görüntü kablosuz laptop a ait

kablolu

700 mb 900 mb download

980 mb upload veriyor

bu modemde desiklerini hepsi var mobil arayüzüde var iş yerinde kullanıyorum

wi-fi de istedigin gibi ayarılıyorusu 

Please register to see this content.

Ben modemimi 229 liraya almıştım.Şuıan 381 ₺

Önerdiğim modem ise 567 ₺

Dediğim özelliğin var diye sunduğun modem 2207 ₺ arada uçurum yokmu güzel kardeşim ?