Jump to content

Windows 7 Kurulumu Yardım !

wrister
 Share

Go to solution Solved by MesutÖzil,

Recommended Posts

Merhabalar forumda yeniyim öncelikle bunu belirteyim yeni aldığımız asus zenbook 14 UX425 bilgisayarımıza windows 7 kuramıyoruz bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş mevcutmudur? uefi win 10 flashları boot edebiliyoruz fakat uefi win 7 flashları boot edemedik bu konuda yardıma ihtiyacımız var.

wrister, 27 dakika önce yazdı:

Merhabalar forumda yeniyim öncelikle bunu belirteyim yeni aldığımız asus zenbook 14 UX425 bilgisayarımıza windows 7 kuramıyoruz bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş mevcutmudur? uefi win 10 flashları boot edebiliyoruz fakat uefi win 7 flashları boot edemedik bu konuda yardıma ihtiyacımız var.

Kuramazsın çünkü bu Laptop Windows 7 desteklemiyor. Minimum İşletim Sistemi desteği Windows 10. Yeni nesil işlemci olduğu için tabii ki. 

kkH4Qe.png

MesutÖzil, 39 dakika önce yazdı:

Hadi bir şekilde kurdunuz diyelim de driverleri yükleyemezsiniz büyük ihtimal

Eski bir dell laptopta 8.1 bluetooth driverı kesinlikle kuramadım. O laptop driverkarı sadece win7 ye özgü idi.

Mesutozil haklı, öyle iyi bir bilgisayara neden ısrarla win7 kurmak istiyorsunuz?

wrister, 2 saat önce yazdı:

:) win 11ide bir çok işlemci desteklemiyor ama kuran kuruyor çözüm arıyorum yol arıyorum. 11. Nesil i9'a kurdum win7'yi bence biosla ve yazılımla alakalı işlemciyle değil.

Merhaba..
Win 10 veya Win 11 işletim sistemlerini bu laptopunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. İşlemciniz 11. Nesil ve BIOS ayarlarında kesinlikle TPM ayarları vardır. Bu ayarı açarsanız kurulum sorunsuzca gerçekleşir. Sitede TPM'yi aşan birçok link var isterseniz bunlardan birini indirip kurabilirsiniz. 

Windows'un bulamadığı sürücüleri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.  Sürücü 

Please register to see this content.
i

Edited by Bay_KG
Link eklendi

yazılımdan anlaman lazımki sücü paketlerini kendin tanıtman lazım baya zaman alır senle win7 li bir cihaz takas edelim olurmu o makinaya win7 kurup zaman boşa harcamak win7 kullaman gerekiyorse biraz eski cihaz satalim sana kusura bakma o cihaza win10 pro vede oyunlari yüklerim uzun süre kullanırım boşa zaman harcamayın iyi forumlar kolay gelsin 

MrRush, 4 saat önce yazdı:

Kuramazsın çünkü bu Laptop Windows 7 desteklemiyor. Minimum İşletim Sistemi desteği Windows 10. Yeni nesil işlemci olduğu için tabii ki. 

wrister, 4 saat önce yazdı:

:) win 11ide bir çok işlemci desteklemiyor ama kuran kuruyor çözüm arıyorum yol arıyorum. 11. Nesil i9'a kurdum win7'yi bence biosla ve yazılımla alakalı işlemciyle değil.

Evet, Windows 7 kuramamanın sebebi BIOS ile alakalı.

Bu bir strateji, cihaz üretip satan firmalar eski windows sürümleri ile çalışan sistem istemiyor. En güncel işletim sistemi ile çalışan cihaz yapıyorlar.

Bu kısıtlamayı da BIOS üzerinden hallediyorlar.

Büyük ihtimalle o sisteme Win 7 kuramazsın. Zorlama yollarla kurabildiğini varsaysak bile farklı sorunlar yaşarsın. Kurduğuna pişman olursun.

Bence; O bilgisayara Win 7 kuracağına Win 11 oturana kadar Win 10 kur ve kurmak istediğin programın Win 10 da çalışması için yol ara.

Yani "Uyumluluk Modunda çalıştırmak" veya "Sanal sistem kurarak çalıştırmak" gibi.

NOT : Bilgisayarına eğer Win 7 kurabilirsen ve sonucu (çözüm şekli ile beraber) burada yazarsan bizlerde faydalanmış oluruz. 

• Like 1

Bay_KG, 16 saat önce yazdı:

Merhaba..
Win 10 veya Win 11 işletim sistemlerini bu laptopunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. İşlemciniz 11. Nesil ve BIOS ayarlarında kesinlikle TPM ayarları vardır. Bu ayarı açarsanız kurulum sorunsuzca gerçekleşir. Sitede TPM'yi aşan birçok link var isterseniz bunlardan birini indirip kurabilirsiniz. 

Windows'un bulamadığı sürücüleri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.  Sürücü 

i

Win 10 ve 11de problem yok flashları görüp boot edebiliyoruz tek derdim boot edebileceğim bir win7 uefili. Elimde var fakat boot menüsünde göremiyorum bir.çeşit kilit mevcut yada uefiye dönüştürülmüş win7'de eksiklik var daha önce aynı win 7ile i9 11. Nesil bir bilgisayara win 7 kurdum. Acaba win10 pro kurup 7ye geri düşürebilirmiyim deneme yapacağım

AdnanGumus, 15 saat önce yazdı:

yazılımdan anlaman lazımki sücü paketlerini kendin tanıtman lazım baya zaman alır senle win7 li bir cihaz takas edelim olurmu o makinaya win7 kurup zaman boşa harcamak win7 kullaman gerekiyorse biraz eski cihaz satalim sana kusura bakma o cihaza win10 pro vede oyunlari yüklerim uzun süre kullanırım boşa zaman harcamayın iyi forumlar kolay gelsin 

Alım satım yapmıyoruz ilgine teşekkür ederim çözüm arıyoruz bir.şekilde biosu kandırmak yada uefisi win10'a benzeyen bir win 7 arıyorum. Win10 uefili flashları botto ediyor sorun win7 de

wrister, 20 saat önce yazdı:

dostum bios ayarlarına gir hafıza kartları ile ilgili bir ayar görürsen onu kapat. daha önce başıma gelmişti o şekilde çözüm buldum.

NAMIKABI, 14 saat önce yazdı:

Evet, Windows 7 kuramamanın sebebi BIOS ile alakalı.

Bu bir strateji, cihaz üretip satan firmalar eski windows sürümleri ile çalışan sistem istemiyor. En güncel işletim sistemi ile çalışan cihaz yapıyorlar.

Bu kısıtlamayı da BIOS üzerinden hallediyorlar.

Büyük ihtimalle o sisteme Win 7 kuramazsın. Zorlama yollarla kurabildiğini varsaysak bile farklı sorunlar yaşarsın. Kurduğuna pişman olursun.

Bence; O bilgisayara Win 7 kuracağına Win 11 oturana kadar Win 10 kur ve kurmak istediğin programın Win 10 da çalışması için yol ara.

Yani "Uyumluluk Modunda çalıştırmak" veya "Sanal sistem kurarak çalıştırmak" gibi.

NOT : Bilgisayarına eğer Win 7 kurabilirsen ve sonucu (çözüm şekli ile beraber) burada yazarsan bizlerde faydalanmış oluruz. 

Çözebilirsem paylaşacağım bir makale okudum win10 pro win7ye geri düşürülebiliyormuş en son öare win10 pro kurup 7ye düşürmeyi deneyeceğim

eray0687, 3 saat önce yazdı:

dostum bios ayarlarına gir hafıza kartları ile ilgili bir ayar görürsen onu kapat. daha önce başıma gelmişti o şekilde çözüm buldum.

biosun içinden geçtim :)  ama yolu yok win 10un içine win7 koymak lazım başka yol yok gibi gözüküyor. win 10 flashları görüyon win 7 görmüyor ne yazıkki.

wrister, 2 dakika önce yazdı:

biosun içinden geçtim :)  ama yolu yok win 10un içine win7 koymak lazım başka yol yok gibi gözüküyor. win 10 flashları görüyon win 7 görmüyor ne yazıkki.

Boot değil sıkıntın. Sürücü uyumsuzluğu.

Boot ettin kurdun hadi. Masaüstü gelmez. 

Sen sürücüleri modlaman lazım oda prof ileri seviye bir iş. O kişiler bile uğraşmıyor biliyorlar verilen emeğin boşa gideceğini. Winraid diye bir forum var incele istersen.

Windows 10 dan 7 ye düşürücem demekle de bilgin belli. Öyle birşey yok.

• Haha 1

MrRush, 10 dakika önce yazdı:

Boot değil sıkıntın. Sürücü uyumsuzluğu.

Boot ettin kurdun hadi. Masaüstü gelmez. 

Sen sürücüleri modlaman lazım oda prof ileri seviye bir iş. O kişiler bile uğraşmıyor biliyorlar verilen emeğin boşa gideceğini. Winraid diye bir forum var incele istersen.

Windows 10 dan 7 ye düşürücem demekle de bilgin belli. Öyle birşey yok.

seninle bilgi yarıştırma çabasında değilim win7 yada win8.1den win10'a yükseltilmiş birçok pc geri win7ye döndürülebiliyor benm amacım yükseltilmeden kurulan win1larda böyle bir seçenek varmı onu bulmak yukarıdaki linkte biraz bahsedilmiş fakat çözüm değil. asıl sen öyle birşeyin olup olmadığını çözememişsin kendi bilgi birikimini ortaya koymuşsun her neyse elinde uefiden asus ez biosa boot edilebilir bir win7 isosu olan arkadaş varsa yada konuya hakim biri yardımcı olabilir diye bekliyorum lütfen akıl vermek yerine çözüm odaklı yorum yaparsanız sevinirim.

• Like 1

wrister, 20 dakika önce yazdı:

seninle bilgi yarıştırma çabasında değilim win7 yada win8.1den win10'a yükseltilmiş birçok pc geri win7ye döndürülebiliyor benm amacım yükseltilmeden kurulan win1larda böyle bir seçenek varmı onu bulmak yukarıdaki linkte biraz bahsedilmiş fakat çözüm değil. asıl sen öyle birşeyin olup olmadığını çözememişsin kendi bilgi birikimini ortaya koymuşsun her neyse elinde uefiden asus ez biosa boot edilebilir bir win7 isosu olan arkadaş varsa yada konuya hakim biri yardımcı olabilir diye bekliyorum lütfen akıl vermek yerine çözüm odaklı yorum yaparsanız sevinirim.

Kimseyle s.d.k yarışında değilim. Ama laf dinlersen boşa uğraşmamış olursun.

Bu araçla UEFİ Win7 USB Medyası oluşturabilirsin. 

Edited by MrRush

@wrister Aslında @MrRush'a katılıyorum şu noktada kursan bile maasaüstü gelmez en azından kendi tecrübelerime dayanarak bunu söylediğimi bilmeni isterim.

Monster bir cihazım var v9 ve bu cihaza win 7 kurmaya çalıştığımda bootdaki kurulum bitiyor ayarlarınızı yapıyoruz kısmında win 7 animasyonu donuyor ve hiç bir şekilde masaüstü gelmiyor.

Ben de bu konuyu bayağı bir araştırdım fakat çözüm bulamadım. Umarım sen çözüm bulursun eğer bulursan bizimle de paylaşman dileğiyle.Selametle.

Edited by 654
  • Like 1

MrRush, 5 dakika önce yazdı:

Kimseyle s.d.k yarışında değilim. Ama laf dinlersen boşa uğraşmamış olursun.

Bu araçla UEFİ Win7 USB Medyası oluşturabilirsin. 

güzel insan :) hala akıl veriyorsun kendimi sana anlatamıyorum önerilerinin yol göstermelerinin bir çoğuyla karşılaştım çözümlerde buldum işin içerisindeyim bilgisayar tamiratı yapıyorum donanım konusunda yeterince iyiyim takıldığım konu yazılım konusu forumda windows'u editleyen ileri düzeyde bilgili arkadaşlar var belki faydaları dokunur diye yardım konusu açtım çözüm arıyorum bildiğim şeyleri bana anlatıyorsun forumda edit yapan iyi ilişkiler kuduğun arkadaşlar varsa senden ricam benim için bir sorarmısın win10 içine win7 koyabiliyormyuz :)  şu an çalışma masamı attım umarım ikna edici olmuştur.

654, 10 dakika önce yazdı:

@wrister Aslında @MrRush katılıyorum şu noktada kursan bile maasaüstü gelmez en azından kendi tecrübelerime dayanarak bunu söylediğimi bilmeni isterim.

Monster bir cihazım var v9 ve bu cihaza win 7 kurmaya çalıştığımda bootdaki kurulum bitiyor ayarlarınızı yapıyoruz kısmında win 7 animasyonu donuyor ve hiç bir şekilde masaüstü gelmiyor.

Ben de bu konuyu bayağı bir araştırdım fakat çözüm bulamadım. Umarım sen çözüm bulursun eğer bulursan bizimle de paylaşman dileğiyle.Selametle.

Doğru olabilir belkide benim başıma gelecek olanda o format atsamda win 7 açılış logosunda takılacak. Fakat Win7 flashı bi boot edebilirsem kuruluma geçirebilirsem inadım kırılacak en azından yada acronisi çalıştırabilirsem imaj atıp açmayı deneyeceğim çözüme ulaşabilirsem yada ulaşamazsam yazacağım ilgine teşkkür ederim hayırlı akşamlar..

• Like 1