Jump to content

Smart Intel V4.0 Altyazı Sorunu

max00
 Share

Recommended Posts

Resimde göründüğü gibi televizyona diziyi yansıyor fakat içindeki altyazı yansıtmıyor altyazı formadı srt video formatı mkv içine gömülüdür dışardan da yapım dedim olmadı

bilgisi olan yardımcı olur mu acaba ?

9696.jpg

Edited by max00

AdnanGumus, 33 dakika önce yazdı:

net bilgim yok ama ben kmplayer kullanıyorum birde onu dene

tv de kmplayer yok ki usb ile attımı izliyor altyazılı ama kablosuz bağlandımmı izliyemiyorum sadece ses çıkıyor altyazı yok  

Senkron2, 12 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
 Buyrun kesin çözüm yolu. İyi günler

Altyazı eklemeyi biliyorum zaten video da altyazılı fakat kablosuz bağlandım mı tv ye altyazı açılmıyor usb ile taktım mı altyazı çıkıyor benim derdim şu kablosuz görüntü ses aktarılıyor da altyazı neden aktarılmıyor onu çözemedim

Derdinizi anladım fakat yazılı yöntem çözmesi gerekir, sebebi ise videoya entegre ediyor alt yazıyı. Video dosyası çalıştığı an ister ietemez içine gömülü srt ayrı çalışmayacağından dolayı mkv start aldığı gibi altyazıda gelmeli. Hatta bu yöntemle yapamazsanız sanırım vlc playerda veya iso hunterdamı tam hatırlamıtorum fi tarihinde öyle birşey lazım oldu sizinkine benzer durumla karşılaşınca, videoya yazıyı gömerek çözmüştüm sorunumu.

Edited by Senkron2

max00, 11.10.2021 - 00:35 yazdı:

resimde göründüğü gibi televizyona diziyi yansıyor fakat içindeki altyazı yansıtmıyor altyazı formadı srt video formatı mkv içine gömülüdür dışardan da yapım dedim olmadı

bilgisi olan yardımcı olur mu acaba ?

Malesef altyazı dosyalarında problem oluyor göndermiyor. Çift seside desteklemiyordu. Bende çözemedim.

CEM0KA, 10 saat önce yazdı:

Samsung'un çıkartmış olduğu eski bir yazılım var, SAMSUNG PC SHARE MANAGER proğramı işinizi görecektir...

Ayrıca; Serviio proğramını da deneyebilirsiniz...

indirdim ama işe yaramadı ne mkv nede mp4 görüyor

shalyangose, 8 saat önce yazdı:

Malesef altyazı dosyalarında problem oluyor göndermiyor. Çift seside desteklemiyordu. Bende çözemedim.

aynen çift seside görmüyor altyazıyıda bulacam ins sorunu

shalyangose, 16 dakika önce yazdı:

mkvtools tv'ye yansıtmaz yanlış bilgi paylaşmayalım lütfen. TV'de hdd, flash bellek üzerinden izlemek için mkv dosyaları merge eder sadece ama tv'ye network üzerinde stream etmez.

aynen öyle

nasıl bir şeydir Smart Intel v4.0 bende anlamadım gitti tek baştaki sesi destekliyor ama ne altyazı nede ikinci sesi görüyor bir yöntemi veya bir alternatifi vardır da bulamadım daha inş hep birlikte çözecez bu sorunu

Edited by max00

Arkadaşlar anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Cihaz mkv yi destekliyor öyle veya böyle oynatabiliyor doğrumu? E hal böyleyse mkv nin içinde srt çalışmayacak inject olarak alt yazı videoya bütünleşecek yukarıdaki yöntemlerle. Durum bu olacaksa mkv oynayınca alt yazıda içinde entegre gelecek neden olmuyor ? Aklım ermedi bendede zamanında sadece video oynatan 2. Kanal sesi ve alt yazıyı desteklemeyen bir cihaz vardı. Film e srt yi entegre ettim film açılınca alt yazıda geldi haliyle... siz yapıyor deniyorda olumsuz sonuçmu alıyorsunuz yoksa denemeden mi olmaz gözüyle bakıyorsunuz

proğramını da bi dene, TV paylaştırıcısı filme eklenen srt dosyasını veya ikincil ses kaynağını göstermiyorsa, mkv toolniks konteynırına srt ve dil dosyasını ekletin. Bu şekilde de görmezse, filmin içine gömerek paylaştırın.

Senkron2, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Cihaz mkv yi destekliyor öyle veya böyle oynatabiliyor doğrumu? E hal böyleyse mkv nin içinde srt çalışmayacak inject olarak alt yazı videoya bütünleşecek yukarıdaki yöntemlerle. Durum bu olacaksa mkv oynayınca alt yazıda içinde entegre gelecek neden olmuyor ? Aklım ermedi bendede zamanında sadece video oynatan 2. Kanal sesi ve alt yazıyı desteklemeyen bir cihaz vardı. Film e srt yi entegre ettim film açılınca alt yazıda geldi haliyle... siz yapıyor deniyorda olumsuz sonuçmu alıyorsunuz yoksa denemeden mi olmaz gözüyle bakıyorsunuz

Cihazın MKV oynatmasında problem yok ki amaç network üzerinden stream etmek o zaman göremez. Elimde 1500 tane mkvtoolnix ile özenle düzenlediğim editlediğim film arşivim var. Bunları harici disk ile izleyebiliyorum. Fakat Bilgisayarımdaki bir mkv filmi altyazı ve ses mkv içine gömülü olsa bile TV'de 2. sesi ve altyazıyı gösteremiyoruz. Sorun bu.

Altyazı ve ses mkvtoolnix ile zaten entegre edebiliyoruz. Burada bir problem yok arkadaşlar.

CEM0KA, 9 saat önce yazdı:

proğramını da bi dene, TV paylaştırıcısı filme eklenen srt dosyasını veya ikincil ses kaynağını göstermiyorsa, mkv toolniks konteynırına srt ve dil dosyasını ekletin. Bu şekilde de görmezse, filmin içine gömerek paylaştırın.

bunu denemedim ama en kısa zamanda deneyeceğim.

CEM0KA, 12 saat önce yazdı:

bunu indirdim kurdum ama olmadı buda tv yansıyor ama sadece görüntü ve sesi altyazı yine yok 2 inci dil seçeneği de yok

Edited by max00

Alphonso_Elric, Bir saat önce yazdı:

Bence hiç uraşma altyazıyı dogrudan videoya göm gitsin o zaman göstermiyor demek gibi bir durum olamaz bence ben olsam böyle yapardım. :)

MKVToolNix ile altyazı zaten video da 

senin demek istediğin şey altyazı tamamen göm me mi istiyorsun galiba ama oda uzun süren bir işlem ki videonun kalitesi de bir o kadar düşüyor pek mantıklı iş değil video altyazı ebedi gömmek :D 

max00, 9 saat önce yazdı:

MKVToolNix ile altyazı zaten video da 

senin demek istediğin şey altyazı tamamen göm me mi istiyorsun galiba ama oda uzun süren bir işlem ki videonun kalitesi de bir o kadar düşüyor pek mantıklı iş değil video altyazı ebedi gömmek :D 

bir ara "300 mb movie" çılgınlığı vardı

güzelim filmlerin boyutunu düşürmek adına resmen katlediyorlardı

ayrıca vidyo encode ederken kalitesi niye düşsün?

doğru programlar ve "değerler" ile encode ederken vidyonun kalitesini koruyabilirsin

mesela handbrake programı

vidyoyu nerede oynatacaksan oraya uygun değerler hazır gelir bknz. presets