Jump to content

Linux Seven L7 (ubuntu Ve Windows Melezi)

velidede

Recommended Posts

uçbirime aşağıdaki kodu yazabilir misin acaba

glxinfo | grep rendering[/CODE]

bunu yazdıktan sonra eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsan mutlu son

[CODE]linux@acer-laptop:~$ glxinfo | grep rendering
direct rendering: Yes[/CODE]

hadi mutlu haber ver bize

edit: ekran kartı driveri yükledikten sonra bilgisayarı mutlaka yeniden başlat.

• Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Ben Vista kurulu diske yan yana kurulum yaptım.

çok güzel calıştı bir iki kez açtım kapattım.

Ekran kartı sürücüsünü güncelleştirdim. Sonra yeniden başlattım.

Bir kez de vistayı açacak mı diye baktığımda HATA diye büyük bir yazı çıktı vista yüklemesinde..

Tabi güç düğmesinden kapatmak zorunda kaldım.

Açtığımda ise aşağıdaki gibi bir ekran geldi ve bir daha açamadım kurulu sistemleri..

--------------------------------------------------

grup loading stage 1.5

grup loading . please wait

Error 21

------------------------------------------

Şimdi live cd modunda açtım pc yi ve çözüm arıyorum.

vistayı tekrar c bölümüne recovery dvd ile yükledim olmadı yine aynı.

Linux seven e yüklemeye çalıştım disk bölümlemede hata verdi..

Diskimde önemli bilgilerim var yedekliyemiyorum,

diski silmek çözüm olur diye düşünüyorum ama belki bildiğiniz kısa bir çözüm vardır diye buraya yazdım..

Şimdiden Teşekkürler..

çalışan cd olarak bilgisayarı aç

Başlat>Donatılar>Uçbirim

açılan pencereye

sudo grub[/CODE]

yaz. daha sonra

[CODE]find /boot/grub/stage1[/CODE]

bu satırdan sonra mesela atıyorum (hd0,5) çıktısını aldın (burdan sonrasını kendi çıktına göre değiştir)

[CODE]root (hd0,5)[/CODE]

[CODE]setup (hd0)[/CODE]

bu 2 komutu sırayla yazdıktan sonra hata vermezse bilgisayarı yenden başlat olması lazım

olmazsa başka çözümde bakabiliriz ya da live ile sistemi açıp windows dosyalarına erişip yedekleme yapabilirsin.

Hocam Özel Mesaj attım Gelmiyor..Mesaj Kutunuz Dolu Burdan Yazıyorum :D

hocam s.a ben şimdi sizin paylaşmış olduugnuz linux ü kurucam 1 sorum olucak çabuk cevaplarsanız sevinirim..

bende sky star 2.8 tv kartı var onla uyumlumu ve linux için driverini ve Programını kursak sorun olurmu açıklarsanız sevinirim..

Hocam Özel Mesaj attım Gelmiyor..Mesaj Kutunuz Dolu Burdan Yazıyorum :)

bütün sorular burada çözülsün diye öm kapalı.

sorunuzun cevabını buldum sanırım

aşağıdaki kodları sırayla

Başlat>Donatılar>Uçbirim

içine yaz

sudo apt-get install build-essential gcc make mercurial linux-headers-`uname -r`

hg clone -r 8209 http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb

wget http://www.bbti.us/download/linux/TechniSat_SkyStar2-PCI_r2.8_080709.tar.bz2

tar xfj TechniSat_SkyStar2-PCI_r2.8_080709.tar.bz2

cp skystar2-rev2.8-v4l-dvb-files-2008-07-09/skystar2-rev2.8-v4l-dvb.patch v4l-dvb/

cp skystar2-rev2.8-v4l-dvb-files-2008-07-09/cx24113_blob.o.i386 v4l-dvb/v4l/cx24113_blob.o_shipped

cd v4l-dvb

patch -p1 < skystar2-rev2.8-v4l-dvb.patch

make

sudo make install

sudo reboot[/CODE]

[CODE]kaynak: http://forum.ubuntu-tr.org/index.php?topic=2664.0[/CODE]

umarım olur.

Hocam kurdum şimdi linux tan yazıyorum :D

nvidia 5500 256 mb ekran akrını tanıtamadım bir yardımcı olurmusunuz bekliyorum burdayım :)

Nvidia Ge Force FX 5500

Birde bunu nasıl yapıyorsunuz ??

13.png

Allah razı olsun çok güzel işletim sistemi yapmışsınız elinize sağlık..tşkler.. :)

hocam ekran kartını etkin yaptım ama ekran bilinmeyen olarak görünüyor ne yapmam lazım tekrar yardımcı olurmusunuz.... hocam ekranda crt felan yazıyo ayreten benım ekran lcd ondan olabilrmi : )

15 kb hızla indirdim normalde olsa asla dayanamaz kapatırdım ama bu harika işletim sistemini indirmek için bekledim.Ve birazdan hp laptop'uma kuracağım inşallah sorun yaşamam.Çok sağol tebrik ederim süper bir iş çıkarmışsın

dün çok giremedim cevap biraz geç oldu kusura bakma. saatin yanında siyah bir simge var fartk etmişsindir zaten kablo takmayınca kırmızı çarpı işareti olur ona tıklayarak wireless ağları görebilmen lazım ama eğer wireless kartını tanımadıysa tanıtmak için ufak bir işlem yapmamız lazım.

lspci | grep Broadcom\ Corporation[/CODE]

başlat>donatılar>uçbirim e üstteki kodu yazıp çıktısını buraya yazabilir misin acaba

eğer hiçbir çıktı olmazsa

[CODE]lspci[/CODE]

bunun çıktısını yazar mısın buraya

buradaki çıktıya göre işleme devam edicez

selam arkadaslar indirdim ben yanlız boot eror hatası veriyor install diyorum hiç kurmuyor varmı bunun çözümü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

hatayı tam olarak yazabilir misin acaba bir de açarken live yazıp açmayı dene yine aynı hatayı mı alacaksın görelim birde varsa imkanın başka herhangi bir bilgisayarda boot etmeyi dene bakalım sorun cd demi tabi iso nun md5 lerini kontrol edebilirsen birde onu kontrol et

Sevgili Arkadaşım Merhaba,

Ben de Linux Kullanıcısıyım! Ancak 6 Noktada Tıkandım!

HP ILO Destekli Sunucu Kullanıyoruz, Üzerinde Windows Server 2008 Mimarisi, Bununla Birlikte DNS Sunucu, DHCP Sunucu, Active Director, ISA Server, SQL Server, Exchange Server ve WSUS Rolleri Ekli Durumda.

Sunucuda İki Domain Çatısı Var! Ayrıca Tüm Microsoft Windows Mimarisi İle Çalışan 69 Terminal Makinaların Güncellemelerin İndirip Dağıtımı Yaptığı HP ILO Destekli Sunucu Var!

Şimdi Kendi Bilgi İşlem Departmanında Kullanığım IBM X3200 Sunucu Linux Seven L7 Kurdum!

Sorun:

1. Linux Mimarisi Yüklü Olan Termimal Sunucuyu Domain Çatısına Ekliyemiyorum.

2. Linux Mimarisine Ait Olan Güncellemeleri Diğer HP ILO Destekli Sunucudan, Linux Mimarisi Yüklü Olan Terminal Sunucuya Nasıl Aktarırım.

3. Linux Mimarisi Yüklü Olan Terminal Sunucuyu Active Director User Tanımlıyamıyorum, Policy Ayarlarını Yapamıyorum.

4. Linux Mimarisinde TSCALL Eşleşmesi Yapamıyorum!

5. Server 2008 Mimaris Yüklü Olan HP Sunucuda Kullandığım Symantec Server Componentinin Linux Clientlarını Tanıtamıyorum.

6. Smantec Güncellemeleri HP Güncelleme Sunucusundan Linux Mimarisi Taşıyan IBM x3200 Terminal Sunucusuna Aktaramıyorum.

Başlıca Sorunlar Bunlar, Bu Konuda Yardımcı Olursan Sevinirim.

Saygı ve Sevgilerimle.

Not. Sürümün Microsoft Mimarisi ile Uyumunu Test Etmek Amaçlı Kurdum. Normalinde Zaten Muhtemel Sorunları Biliyorum! Sadece Bu Sürüm Hakkında Test Yapmak İstedim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...