Jump to content

192.168.1.1 Zyxel şifresini Kabul Etmiyor.

samokantur

Recommended Posts

modemim zyxel P-660RU şu telekomun verdiği küçük siyah kutulardan

sifre mi olmuyo modem arayuzune mı ulasamıyon

modemim zyxel P-660RU şu telekomun verdiği küçük siyah kutulardan

sifre mi olmuyo modem arayuzune mı ulasamıyon

ya bu modem ayarlarına bi bakcaktım sanırım ordan bakılıyormus....192.168.1.1....buraya girip şifre 1234 sanıırm ama ben yazdığımda kabul etmiyor.....giremiyorum..

evet arkadaşım şifreyi değiştiren olmadıysa kullanıcı adı: admin şifre: 1234 eğer yine de giremiyorsan reset atmaktan başka çaren yok

bu modemin reset düğmesi arkada...rapiden dosya indirdiğimde devamlı zaten reset atıyorum...6 saniye basılı tutarak cok resetledim...sanırım resetle faydası yok...acaba modem cd yi takıp yenidenmi kursam....

bu modemin reset düğmesi arkada...rapiden dosya indirdiğimde devamlı zaten reset atıyorum...6 saniye basılı tutarak cok resetledim...sanırım resetle faydası yok...acaba modem cd yi takıp yenidenmi kursam....

o modemin firimware sürümü şu ankinden yüksektir onadandır

bu telekomun verdiği çoğu modemde olur

modemin adsl hizmet programı dışında bağlanamazsın bende de oldu o yüzden ben sitesindeki ile karşılaştırdım firmware sürümünü

örneğin benimki 1.6.3 mi neydi sitedeki 1.1.1

o modem güvenliği için yapılmış bir şey

başkaları sana ulaşamasın diye

bu bir sorun değil güvenlik duvarı gibi bir şey

o modemin firimware sürümü şu ankinden yüksektir onadandır

bu telekomun verdiği çoğu modemde olur

modemin adsl hizmet programı dışında bağlanamazsın bende de oldu o yüzden ben sitesindeki ile karşılaştırdım firmware sürümünü

örneğin benimki 1.6.3 mi neydi sitedeki 1.1.1

o modem güvenliği için yapılmış bir şey

başkaları sana ulaşamasın diye

bu bir sorun değil güvenlik duvarı gibi bir şey

peki ben benimkini öğrenmek istediğimde nasıl olacak?

Eğer modeme reset çektikten sonra ayarları yapmadan direk internete girebiliyorsan, Senin attığın Reset değil demektir :D

Zira modemlere Reset atıldığında, Fabrika çıkışı ayalarına döner ve Hem Modem arayüzüne erişilen şifre eğer değişmişse default şifreye geri döner hemde bağlantın için gerekli bilgiler silinir.

Hani kullaniciadin@ttnet ve 123456 gibi TTnetin bağlantı bilgilerini modeme girtmezsen internete bağlanamazsın ki??

Sen sürekli reset attım diyorsun ama Daha modemin arayüzüne giremediğinden bahsediyorsun, Peki reset attıktan sonra sadece 20-30 saniye bekleyip internete direk giriyormusun, O halde demekki sen Reset atmıyorsun, sankide Modemin elektirik fişini çıkartıp takıyor gibisin, yani modemi sadece eçıp kapatıyorsun..

Umarım anlatabildim, Her resetten sonra direk Fabrika ayarlarına döndüğünden Mutlaka TTnet kullanıcı adının ve şifresinin modeme yeniden girilmesi lazım..

Madem şuan internetin var google 'dan zyxel modemlerin defaul standart kullanıcı adını ve şifresini öğren. Zira bir arkadaş admin ve 1234 demiş.

O halde Modemin arkasındaki küçük deliğe bir kalem ucu ile bas ve 10 saniye basılı tut, arkasından 192.168.1.1 yapıp admin ve 1234 bilgileri ile girebiliyor olman lazım..

Aksi takdirde iki alternatif vardır :

1 - zyxel 'in standart bilgileri admin ve 1234 değildir

2 - Sen reset atamamışsındır :download1:

Eğer modeme reset çektikten sonra ayarları yapmadan direk internete girebiliyorsan, Senin attığın Reset değil demektir :D

Zira modemlere Reset atıldığında, Fabrika çıkışı ayalarına döner ve Hem Modem arayüzüne erişilen şifre eğer değişmişse default şifreye geri döner hemde bağlantın için gerekli bilgiler silinir.

Hani kullaniciadin@ttnet ve 123456 gibi TTnetin bağlantı bilgilerini modeme girtmezsen internete bağlanamazsın ki??

Sen sürekli reset attım diyorsun ama Daha modemin arayüzüne giremediğinden bahsediyorsun, Peki reset attıktan sonra sadece 20-30 saniye bekleyip internete direk giriyormusun, O halde demekki sen Reset atmıyorsun, sankide Modemin elektirik fişini çıkartıp takıyor gibisin, yani modemi sadece eçıp kapatıyorsun..

Umarım anlatabildim, Her resetten sonra direk Fabrika ayarlarına döndüğünden Mutlaka TTnet kullanıcı adının ve şifresinin modeme yeniden girilmesi lazım..

Madem şuan internetin var google 'dan zyxel modemlerin defaul standart kullanıcı adını ve şifresini öğren. Zira bir arkadaş admin ve 1234 demiş.

O halde Modemin arkasındaki küçük deliğe bir kalem ucu ile bas ve 10 saniye basılı tut, arkasından 192.168.1.1 yapıp admin ve 1234 bilgileri ile girebiliyor olman lazım..

Aksi takdirde iki alternatif vardır :

1 - zyxel 'in standart bilgileri admin ve 1234 değildir

ben modemi arkadaki acma kapatma tusundan kapatıp actığımda yani ben 6 san ye falan tutuyorum sonra actığımda direk nete girmiyo 192.1.1 li bi sayfa acılıyo ikinci denememde bağlanıyo....

2 - Sen reset atamamışsındır :download1:

valla bu konuyu bende açmıştım modemde aynı konuda aynı ben müşteri hizmetlerini aradım e nson ve öyle çözdüm. reset düğmesi ip değiştirme değil orda bir delik var orası oraya kalem ucuyla v.s bastırıp 20 sn bekle. böylece fabrika ayarlarına döneceksin. yani şifre değişmesi burdaki temel sorun 1234 ya işte o bi şekilde değişiyor insiyatifin dışında. işte resetleyip 1234 yaz ve senden yeni şifreni girmeni isteyen bir pencere çıkacak ve gene 1234 gircen iki kez. sonra sayfadasın. hadi muradına erdin:) olmadı deme çünkü dediğim gibi tıpa tıp aynı konu ve aynı modem.:D

bunu bilmiyordum işte))....ama dertsiz basımada dert almak istemem reset attıktan sonra nete giremezsem ölürüm ben))..

:D ee meraklıysan sonucuna katlancan korkma bi şey olmaz. yada olursa garantili bir yol söyliyim. şu numarayı arayacan: 444 11 50 burdan hallediyon. bu zyxel tekni kdestek hattı. operatöre derdini sölüyon hemen yardımcı oluyor.

Zyxel in tüm default passwordleri:

http://www.default-password.info/zyxel/[/CODE]

ama bu kod bitürlü açmadı...siteye irmede sorun var...

Zyxel in tüm default passwordleri:

[CODE]http://www.default-password.info/zyxel/[/CODE]

tamam beş altı denemden sonra acıldı site))..teşk

ilk olarak ethernet kablosuyla bağlıysa modemle bilgisayarın başlat > çalıştır > cmd yaz tamam de sonra açılan pencereye ipconfig yaz enterla.Varsayılan ağ geçinde 192.168.x.x in gerçeğini görürsün orada gördüğün adrese gir browserından.Ve bize çıkan görüntünün resmini çek.

resmi buraya koymak için www.imageshack.us adresine gir ve resmini upload et.Direct linki al ve sitenin mesaj yazma bölümünde (u)'nun yanında bir resim ekleme butonu var ona tıkla ve direkt link adresini oraya yapıştır...

ilk olarak ethernet kablosuyla bağlıysa modemle bilgisayarın başlat > çalıştır > cmd yaz tamam de sonra açılan pencereye ipconfig yaz enterla.Varsayılan ağ geçinde 192.168.x.x in gerçeğini görürsün orada gördüğün adrese gir browserından.Ve bize çıkan görüntünün resmini çek.

resmi buraya koymak için www.imageshack.us adresine gir ve resmini upload et.Direct linki al ve sitenin mesaj yazma bölümünde (u)'nun yanında bir resim ekleme butonu var ona tıkla ve direkt link adresini oraya yapıştır...

dediklerinizi yaptım evet işte resimi yükledim....burda şifre olarak 1234 giriyorum kabul etmiyo...http://img30.imageshack.us/content.php?page=done&l=img30/4457/agecidi.png&via=mupload

bu ara geciktiğim için özür..

dediklerinizi yaptım evet işte resimi yükledim....burda şifre olarak 1234 giriyorum kabul etmiyo...http://img30.imageshack.us/content.php?page=done&l=img30/4457/agecidi.png&via=mupload

bu ara geciktiğim için özür..

cevap bekliyorum..

blackman12: flood yapmayınız.

Rapidden indirme yaptıktan sonra yaptığın gibi yapıyosan o reset değil kapatıp açmaktır, reset için modemin arkasında küçük bir delik olur oranın içinde reset düğmesi vardır ince bişey yardımıyla o düğmeye basılı tutarsan reset atmış olursun işte.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...