Jump to content

forjest
 Share

Recommended Posts

Reilly, 47 dakika önce yazdı:

emeğinize sağlık. aero glass'ı nasıl kaldırabilirim? denetim masasından kaldırmaya çalıştığımda hata veriyor.

Hibit veya revo uninstaller programlarını kullanın detaylı ve kalıntı bırakmadan sistemden kaldıracaktır. Aero'suz olan sistemi indirip kurabilirsiniz. Arşivde mevcut madem aero istemiyorsunuz kurmanıza gerek yok. Aerosuz sistemler için buradan | Hibit kaldırma aracı için buradan -> 

Please register to see this content.
 kolay gelsin.

• Like 2

helehoyni, 03.12.2021 - 17:10 yazdı:

Mağaza eklenebiliyor; fakat Admin kullanıcı hesabı ile oturum açınca çalışmıyor. Bir tane regedit ayarı buldum yabancı forumlardan; ondan sonra cayır cayır çalışmaya başladı ama ne siteyi hatırlıyorum, ne de yaptığım registry değişikliğini bulabildim. 

regedit ayarını yükleyebilir misiniz acaba bende bu sistemi kullanmayı düşünüyorum ve mağaza yüklemem lazım gamepass için

Windows 10 LTSB sürümüne Microsoft Store yüklemek isteyen arkadaşlar için:

1) 

linkindeki dosyayı indirip bir klasöre çıkartın. "StoreRunMe" dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Microsoft Store bilgisayarınıza yüklenmiş olacak; fakat bu sistem direkt admin hesabı ile açıldığı için Store'u kullanmak istediğinizde "Microsoft Store yerleşik kullanıcı hesabı kullanılarak açılamaz" şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

2) Çalıştır kısmına (Windows tuşu+R tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz) secpol.msc yazıp enter'a basın. "Yerel İlkeler" ve ardından "Güvenlik Seçenekleri" bölümüne girin. Sağ taraftaki panelden Kullanıcı hesabı denetimi: Yerleşik yönetici hesabı için yönetici onay modu na sağ tıklayarak özellikleri seçin. Varsayılan olarak devre dışı görünmekte; bunu etkin durumuna getirin.

3) Kayıt düzenleyicisinden (regedit.exe) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\UIPI ye gelin. Sağ taraftaki panelde "Varsayılan" anahtarına sağ tıklayarak düzenleyi seçin. Değer verisi kısmını 0x00000001(1) olarak değiştirip tamama basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

• Like 2

helehoyni, 1 saat önce yazdı:

Windows 10 LTSB sürümüne Microsoft Store yüklemek isteyen arkadaşlar için:

1) 

linkindeki dosyayı indirip bir klasöre çıkartın. "StoreRunMe" dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Microsoft Store bilgisayarınıza yüklenmiş olacak; fakat bu sistem direkt admin hesabı ile açıldığı için Store'u kullanmak istediğinizde "Microsoft Store yerleşik kullanıcı hesabı kullanılarak açılamaz" şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

2) Çalıştır kısmına (Windows tuşu+R tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz) secpol.msc yazıp enter'a basın. "Yerel İlkeler" ve ardından "Güvenlik Seçenekleri" bölümüne girin. Sağ taraftaki panelden Kullanıcı hesabı denetimi: Yerleşik yönetici hesabı için yönetici onay modu na sağ tıklayarak özellikleri seçin. Varsayılan olarak devre dışı görünmekte; bunu etkin durumuna getirin.

3) Kayıt düzenleyicisinden (regedit.exe) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\UIPI ye gelin. Sağ taraftaki panelde "Varsayılan" anahtarına sağ tıklayarak düzenleyi seçin. Değer verisi kısmını 0x00000001(1) olarak değiştirip tamama basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Değerli bir bilgi üstadım, eline sağlık, teşekkürler.

Kullanıcı hesabı denetimleri aşağıdaki gibi yaptığımda Admin hesabında mağaza çalıştı

gpdo2zu.PNG

nws2odg.png

• Like 3

kinghalil01, Bir saat önce yazdı:

Tr_by üstad 2022 guncel xp yapabilirmisin sana zahmet ? 

Reis xpnin artık bi çok tarayıcı ve çeşitli protokolleri kullanmadığını kendisinin desteklediğini ama çok kullanılan programların desteğini bırakın xpyi win 7den bile çekmeye başladığını üzülerek bildirmek istedim.Windows 7 lite sürümleri 1 gb hatta 512 mb ramli pcde bile çok iyi çalıştığını biliyorum.Eğer kullanmayı tamamen engelleyecek ölçüde driver uyum sorunu yoksa mümkün mertebe win 7 ve üstü daha güncel sistem kullanma taraftarıyım.Çünkü xpnin ömrü doldu malesef internet olmayan sadece ofis vs için kullanılan pcde elbette kullanılabilir lakin internet olan pcde internete bağlanmakta bile problem yaşayabilirsiniz.Bu yüzden bu sistemle uğraşmak ancak zaman kaybı olur üstadımızı yormayalım derim :)

Edited by SoNKraL_
  • Like 3

Forjest üstadım emeğinize yüreğinize sağlık.

yorumları okudukça heyacan oldu.

sadece sorum elimde windows 10 pro digital lisansım var. crackli kullanmak istemediğim için

windows 10 pro digital lisansımı bu sistemde ürün anahtarı kabul edermi?

saygılarımla

• Like 1

TR_by, 5 saat önce yazdı:

Değerli bir bilgi üstadım, eline sağlık, teşekkürler.

Kullanıcı hesabı denetimleri aşağıdaki gibi yaptığımda Admin hesabında mağaza çalıştı

Estafurullah, üstatlık kim biz kim... Böylesi güzel sistemleri bize sunanlar üstat olanlar. Google'a yazıp yabancı forumdaki bilgiyi Türkçeye çevirmeye çalıştım kendi çapımda; hepsi bu.

• Like 2

85200258, 2 saat önce yazdı:

sadece sorum elimde windows 10 pro digital lisansım var. crackli kullanmak istemediğim için

saygılarımla

Kabul etmez enteprise LTSB ve LTSC sürümleri Prodan bağımsız çalışır.

85200258, 2 saat önce yazdı:

saygılarımla

@mcEnGin bu konuda bilgi sahibi size yardımcı olabilir belki

• Like 1

mustafa2763, 4 saat önce yazdı:

Link varmı

helehoyni, 2 saat önce yazdı:

Google'da Windows Update Blocker diye aratıp ilk çıkan sonuçtan indirin; direkt link vereceğim ama reklama girebilir.

934 kblık şey hocam direk ataydınız ya linke gerek bile yoktu :) 

• Like 1

helehoyni, 59 dakika önce yazdı:

Aklıma geldi ama bu sefer de yapanın emeğine saygısızlık olur diye düşündüm :)

hocam globalde 12 farklı yabancı forum 12 farklı indirme sitesinde olan yazılıma yapımcıya neden saygısızlık olsun sonuçta bu yazılımlar github üzerinden çıkan sordum vb sitelerin aracılığıyla dağılan yazılımlar :)

• Like 1

Windows 10 LTSB ve LTSC sürümleri için mağaza kurulum setupları katılımsız.

LTSB için:  (Alttaki ayarlara yönelik reg dosyası eklenmiştir.)

LTSC için: 

Ya da Alttaki ayarlar için REG dosyası: 

LTSB Sistemde Yapılacak ayar?

1. Başlat çalıştır'a secpol.msc yazıp enterlayın
2. Yerel ilkeler, güvenlik seçeneklerine gelin sağ kısıma geçin.
3. Kullanıcı hesabı denetimi: Yerleşik yönetici hesabı için olan ayarı çift tıklayın etkin olarak işaretleyin. Bu ayar tamamsa eğer yüklemeye başlayabilirsiniz mağazayı. İşlem sonunda oturumu bir kereliğine kapatıp, açınız.

İngilizce

1. Type secpol.msc in Start Run and enter
2. Go to local policies, security options, switch to the right.
3. User account control: Double-click the setting for the built-in administrator account and mark it as enabled. If this setting is ok, you can start installing the store. At the end of the process, log out once and log back on.

Bilgi: Yapılan ayarlar sadece LTSB sürümleri için geçerlidir. LTSC Sürümü için gerekli değildir! 

Note: The settings made only apply to LTSC versions. Not required for LTSC Edition!

İngilizce sisteme yükledikten sonraki snapshot'u:

Spoiler

1301138816_2021-12-0615_59_29-.png.4b37cbb82d955aeda760c528861816fa.png

Edited by forjest
  • Like 5

merhabahalar herkese

Windows 10 Aero Edition x64 Final Türkçe  kurdum şuan ordan yazıyorum süper ellerinize sağlık

herşey süper öteri ses kartı hariç tanıtmama rağmen ses çıkmıyor yeni windows olduğu içinmi acaba

onedrive kurulmuyor nasıl aktif edebilirim

yazıcı kurulmuyor nasıl aktif edebilirim

yazıcı için yazıyorum

hizmetlerden yazdırma biriktiricisi başlangıç türünü otomatik seçtim ve sonrasında başlat diyerek aktif hale getirdikten sonra sorunsuz bir şekilde yazıcı(MFP477dw) kurulumunu tamamladım.

teşekkürler bilgi paylaştıkça güzel

• Like 1

onedrive için ise

aşağıdaki konuda verilen reg kaydını indirin çalıştırın

pc kapatıp açın tamamdır

AL[e]N, 29.09.2021 - 17:30 yazdı:

Merhaba,

Onedrive çalışmasını istiyorsanız aşağıdaki regedit dosyasını çalıştırın ve uygulayın sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın düzelcektir. ( Kendimde başka bir çalışmada çalıştıramadım araştırınca buldum )

mustafa2763, 06.12.2021 - 21:55 yazdı:

bluetooth mous kullanıyorum baglantı kopma sorunu yaşıyorum devamlı baglantı kopuyor sorun giderme kısmında  Bluetooth sorun gidermede yok yada ben bulamadım bir yardımcı olurmusunuz 

Donanımlarınızla alakalı olarak güncel sürücüleri yükleyerek veya 2.party bluetooth uygulamalarını kullanarak kurmak gerekebilir. Sistemden kaynaklı olacağını zannetmem bu tamamen sürücü ve donanımsal yapılandırmayla alakalı. Kendimde wifi ve bluetooth kullanıyorum harici olarak şakır şakır çalışıyor sistem.

gsbaran, 07.12.2021 - 13:16 yazdı:

merhabahalar herkese

Windows 10 Aero Edition x64 Final Türkçe  kurdum şuan ordan yazıyorum süper ellerinize sağlık

herşey süper öteri ses kartı hariç tanıtmama rağmen ses çıkmıyor yeni windows olduğu içinmi acaba

onedrive kurulmuyor nasıl aktif edebilirim

yazıcı kurulmuyor nasıl aktif edebilirim

Üstteki mesajıma ek olarak yine ses ile ilgili olan sürücüleri yüklemeniz gerekmektedir. Sıfır sistem kurulumları sonrası bu kesinlikle şart ve yapılması gereklidir. Windows 7 olsaydı iş değişirdi genel olarak çoğu sürücüleri kapsamında bulundurmasından eski mantık gibi değil şimdilerde w10 - w11 vs. Sürücü yüklemesi güncellemeleri şart ses vd.'lerinin yüklenmesi gibi. Snappy driver yükleyicisini kullanabilirsiniz.

gsbaran, 23 saat önce yazdı:

yazıcı için yazıyorum

hizmetlerden yazdırma biriktiricisi başlangıç türünü otomatik seçtim ve sonrasında başlat diyerek aktif hale getirdikten sonra sorunsuz bir şekilde yazıcı(MFP477dw) kurulumunu tamamladım.

teşekkürler bilgi paylaştıkça güzel

Kurulum sonunda mutlak şekilde sürücülerin veya aygıtların tanıtılması gerekli ki, sistemle bütünleşmesi ve çalışması gerekli bir şey zaten üst mesajlarımda da belirttim durumu.