Jump to content

Windows 11 Parlaklık Ayarı Mevcut Değil

Mrtkx
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Görsellerde de fark edeceğiniz gibi yüklü olan Windows 11 sürümünde parlaklık ayarı mevcut değil. Ayarlar menüsünde seçenek mevcut olmadığı için program indirip denedim fakat yine de parlaklık değişmiyor. Konuyla alakalı olarak destekleriniz rica olunur.

Saygılar,

Edisyon    Windows 11 Pro
Sürüm    21H2
Yüklenme tarihi    ‎14.‎09.‎2021
İS derlemesi    22000.318
Deneyim    Windows Özelliği Deneyim Paketi 1000.22000.318.0

parlak.jpg

sistem.jpg

image.png

Normalde çalıştırdan mobilctr yazarak çalıştırabiliyor olmanız lazım. Önce  tüm driverlarını kurmanız gerekiyor. Kurunca zaten ekran parlak ve çözünürlük iyi olur anlarsınız. Sonra saatin yanından güç seçeneklerinden ilgili ayara ulaşırsınız. Eğer lite sistem kullanıyorsanız sistemden mobil özellikler silinmiş olabilir. Onları nasıl açacağınızı indirdiğiniz isonun sunumundan okuyup açın. 

Yada alttaki adresteki makaleyi okuyup yapın ( gerçi W10 için yazılmış ama sanırım W11 de de işe yarar ) :

Mrtkx, 06.12.2021 - 11:21 yazdı:

Merhabalar,

Görsellerde de fark edeceğiniz gibi yüklü olan Windows 11 sürümünde parlaklık ayarı mevcut değil. Ayarlar menüsünde seçenek mevcut olmadığı için program indirip denedim fakat yine de parlaklık değişmiyor. Konuyla alakalı olarak destekleriniz rica olunur.

Saygılar,

Edisyon    Windows 11 Pro
Sürüm    21H2
Yüklenme tarihi    ‎14.‎09.‎2021
İS derlemesi    22000.318
Deneyim    Windows Özelliği Deneyim Paketi 1000.22000.318.0

Please register to see this content.

Edited by kadetti
  • Like 1

pixokid, 06.12.2021 - 11:50 yazdı:

Ses ayarını açınca altta ses üsttede ışık ayarı var oradan dene

Ayarı yükseltip alçaltsam da değişmiyor.

LanManiaX, 07.12.2021 - 23:48 yazdı:

Ekran kartı driverını kurdunmu?

Evet kurulu.

kadetti, 17 saat önce yazdı:

Normalde çalıştırdan mobilctr yazarak çalıştırabiliyor olmanız lazım. Önce  tüm driverlarını kurmanız gerekiyor. Kurunca zaten ekran parlak ve çözünürlük iyi olur anlarsınız. Sonra saatin yanından güç seçeneklerinden ilgili ayara ulaşırsınız. Eğer lite sistem kullanıyorsanız sistemden mobil özellikler silinmiş olabilir. Onları nasıl açacağınızı indirdiğiniz isonun sunumundan okuyup açın. 

Yada alttaki adresteki makaleyi okuyup yapın ( gerçi W10 için yazılmış ama sanırım W11 de de işe yarar ) :

Please register to see this content.

Mobility Center'a ulaşabiliyorum fakat ekran parlaklık ayarıyla oynasam da değişim olmuyor. Ayrıca paylaştığınız linkler için teşekkür ederim fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Köylü'nin Win 11 ini indirmiştim. Şimdi başa bir tane indiriyorum bunu dosyalar silinmeden yükleyebilir miyim?

Mrtkx, 7 saat önce yazdı:

Ayarı yükseltip alçaltsam da değişmiyor.

Evet kurulu.

Mobility Center'a ulaşabiliyorum fakat ekran parlaklık ayarıyla oynasam da değişim olmuyor. Ayrıca paylaştığınız linkler için teşekkür ederim fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Köylü'nin Win 11 ini indirmiştim. Şimdi başa bir tane indiriyorum bunu dosyalar silinmeden yükleyebilir miyim?

Önce ekran sürücüsünü yükleyip tekrar başlatın sistemi, sonra ayar değiştirilebilir olur.