Jump to content

En Kuvvetli Virüs Programı

qarizma46

Recommended Posts

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

arkadaşım,önceden dendiği gibi combofix faydalı olabilir ama onunda belirli bir etki alanı var,yanlız dos ortamında veya linux tabanlı programlarla(linux yüklemeden cd üzerinde çalışan) virüs kaldırma yöntemleri var.Dediğim gibi bu tür virüsler illaki bir iz bırakır diyeceğim ona özel küçük programlar(nortonun gibi),vaya bat komutlarından oluşan hazır kodlarla kurtulabilirsin.Bunun için izi(ismi) bulman gererkiyor,bunu belirtirsen basit bir yöntemle bu halledilebilir.Gerçi forumda yeni olmam ve uzman olan kişiler mevcut onlarla da direk bağlantıya geçmelisin.

Eskiden benimde başımdan geçmişti 3 gb yakın kişisel dosyam(proje,resim )gibi şeyleri kaybettim.Format atarak kurtuldum,ama formattan sonra bir araştırdım ki basit bir yöntemle kurtulabiliniyormuş.

C ve D şeklinde iki diskimiz var, virüs bulaşmışs muhtemelen her ikisinede bulaşır. önce temiz olduğundan emin olduğumuz kaspersky 2009 yada 2010 ediniyoruz. sonra C diskimizi formatlıyoruz. Format bitiminde hiç bir driveri D den yüklemiyoruz. Hatta D yi hiç açmıyoruz. direk Kis2010 kuruyoruz. Bilgisayar ethernet kartını tanımışsa internetten veritabanını mutlaka güncelliyoruz. Sonra D sürücüsünü tam tarama yapıyoruz. Bulunan virüsleri imha ediyoruz. Tek sıkıntı sık aralıklarla keyleri karalisteye alması, onuda bazı sitelerden temin ediyoruz. virüszüz bilgisayar kullanmanın zevkini çıkarıyoruz.

arkadaşım d sürücüsünde virüs varsa eğer cmd komutlarını kullana bilirsin. ama bu işlemi d sürücüsüne girmeden yap. yapımı şöyle anlatayım belki yararı dokunur.

başlat

çalıştır

cmd

D: sürücüsüne geç

attrib komutunu yaz

shr kiltlerini kaldır.

kilitleri kaldırmak için attrib -s -h -r komutunu yaz aralarda boşluk olacak

ondan sonra terkrar attrib yaz shr kilitlerini açılmış göreseksin.

örneg olarak autorun.inf bu bir virüstür.

silmek için dell autorun.inf yaz entır yap

silinmiştir bu işlemi karışık yazan bütün dosyalarda yap

sonra pc ni kapat aç

tekrar cmd satırından d sürücüsüne git. ve tekrar attrib yaz dosyalar yani vürüsler silinmiş olacak. şimdiden kolay gelsin...

tek çözüm var emin ol:

arkadaşım aynı sorun benimde başıma geldi

Formattan sonra sonra hemen hiçbir proram kurmadan combofix çalıştır bu işlem bittkten sonra bilgisayarın yeniden başlayacaktır

eğer yeniden başlamazzsa sen bittikten sonra yeniden başlat

daha sonra kaspersky 2010 sürümünü pc ne kur ve güncelle daha sonra tam tarama yaptır

o zaten bütün virüsleri temizleyecektir

daha sonra bütün virüslerin temizlediğinden emin olduktan sonra yeniden format at

umarım bu beladan kurtulursun

vallaha inan ben böyle kurtuldum

Güzel işletim sistemimizin güvenli modu var.

Bu modda açıldığı zaman hiç bir virüs açılmaz.

2. si sisteme kaspersky 2010 kur.güncelle.

güvenli modda aç.

Tam sistem taraması yap.

Ne var ne yoksa silsin.

Yeniden başlat düzelecekdir.

• 3 hafta sonra ...

evet arkadaslar hepinizin yazısını okudum ben pc teknik servis işi yapmaktayım bi cok bilgisayara biz hep esetsmartsecurity kuruyoruz nedenmi avira avast norton ve kasperg in bulamadıgı vürisleri buldu temizledi .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...