Jump to content

Microsoft Os'ları Için Xp Mod Vt'ye Ihtiyaç Yok :)

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Editor
programları sanal makinanın içine kurup win7 altında mı çalışmış olacak? birde 64 bit win7 de çalışmayan ancak xp 32 bitte çalışan programlarda çalışır mı?

evet aynen öyle olacak, konudaki resimleri incelerseniz, dediğiniz şekilde bir resim var...

Windows 7 64 Bit'te çalışmayan programlar tahminimce 32 Bit Windows XP Mod'a çalışır..

evet aynen öyle olacak, konudaki resimleri incelerseniz, dediğiniz şekilde bir resim var...

Windows 7 64 Bit'te çalışmayan programlar tahminimce 32 Bit Windows XP Mod'a çalışır..

böyle bir şey olursa süper olur ve xp nin papucu dama atılmış olur eğer sorunsuz dört dörtlük çalışırsa ben de bugün denemeyi düşünüyorum yapı 7100 kullanıyordum virtural makına kurulmadı xp modu kuruldu o da olmadı güncel olmadı uyumlu değil gibi bişeyler dedi sanırım deneme olduğundan olmadı 22 ekimden sonra çıkmış orjinal win7 ultimate indirdim forumda vardı. onu yükleyip deneyeceğim.

format atmadan yapı 7100 e kurdum çalışıyor hakikaten

Please register to see this content.

xp altına kurulan programı açınca resimdeki gibi xp çubuğu çkıyor buda çıkmasa daha güzel olurdu birde xp nin başlat menüsüne tıklayınca tekrar başlata tıklamayınca kaybolmuyor ilginç

Edited by sinan80

• Editor
böyle bir şey olursa süper olur ve xp nin papucu dama atılmış olur eğer sorunsuz dört dörtlük çalışırsa ben de bugün denemeyi düşünüyorum yapı 7100 kullanıyordum virtural makına kurulmadı xp modu kuruldu o da olmadı güncel olmadı uyumlu değil gibi bişeyler dedi sanırım deneme olduğundan olmadı 22 ekimden sonra çıkmış orjinal win7 ultimate indirdim forumda vardı. onu yükleyip deneyeceğim.

format atmadan yapı 7100 e kurdum çalışıyor hakikaten

xp altına kurulan programı açınca resimdeki gibi xp çubuğu çkıyor buda çıkmasa daha güzel olurdu birde xp nin başlat menüsüne tıklayınca tekrar başlata tıklamayınca kaybolmuyor ilginç

XP'nin başlat çubuğu mecburen çıkmak zorunda, yoksa XP'de çalışan programları nasıl simge durumuna getireceksin.. :)

simge durumuna getirdiğinde, Windows 7'nin görev çubuğunda olamaz, olsa idi XP'nin değil Windows 7'nin programı olurdu... bilmem ne demek istediğimi

anlatabildim mi ? ;)

bu arada masaüstünün içinde nasıl oluyor da kaybolmuyorsun :)

Edited by mephistooo2

XP'nin başlat çubuğu mecburen çıkmak zorunda, yoksa XP'de çalışan programları nasıl simge durumuna getireceksin.. :D

simge durumuna getirdiğinde, Windows 7'nin görev çubuğunda olamaz, olsa idi XP'nin değil Windows 7'nin programı olurdu... bilmem ne demek istediğimi

anlatabildim mi ? :)

bu arada masaüstünün içinde nasıl oluyor da kaybolmuyorsun :clapping:

aslında söylediklerinde haklısın zamanla dahada kullınışlı hale gelecektir eminim.

masa üstü karışık napalım idare ediyoruz işte

bide win7 de netcad 4.0 ı da çalıştırdım

buda damek oluyorki xp modu sayesinde illaki xp de çalıştırmak gerekmiyor bazı programları. çok çabuk çökebilen xp yerine artık win 7 rahatlıkla kullanılabilir hem görsel hem de xp ye göre daha kararlı çalışıyor. xp uyumluluk olayı vistada çalışır mı acaba bir vita olsa denerdim.

Arkadaşlar şu anda vista ultimate 64 bite kurdum. Aslanlar gibi çalışıyor.

Şunlara dikkat ederek kurun:

1- Setup dosyasına sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır." deyin.

2- Kurulunca xpmode dosyasının yerini göster, internetten indir gibi seçenekler sununca "cancel" deyip kapatın.

3- Başlat-programlardaki kısa yoluna sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır." deyin.

4- xpmode dosyasını gösterip hazırlanmasını bekleyin.

Yönetici hakları vermeden çalıştırırsanız kernel hatası veriyor ve çalışmıyor.

Arkadaşlar şu anda vista ultimate 64 bite kurdum. Aslanlar gibi çalışıyor.

Şunlara dikkat ederek kurun:

1- Setup dosyasına sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır." deyin.

2- Kurulunca xpmode dosyasının yerini göster, internetten indir gibi seçenekler sununca "cancel" deyip kapatın.

3- Başlat-programlardaki kısa yoluna sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır." deyin.

4- xpmode dosyasını gösterip hazırlanmasını bekleyin.

Yönetici hakları vermeden çalıştırırsanız kernel hatası veriyor ve çalışmıyor.

VİSTA da çalıştı değil mi xp uyumluluk modu yanlış anlamadıysam.

beyler bu wmarenin professional surmunu kursak.dha faydalı olur mu artısı yada

VMLite Workstation wmare ye göre daha pratik ve hızlı. kullanmak istersen olur. wmare nin özelliği daha fazla tabi ama ihtiyacın varsa... linux kurmak gibi falan işte.

Program yeni versiyonu cikmis 3.1.0 suan indiriyorum...

Siteye üye olmanız gerekiyor yoksa sitesidnen direk indiremezsiniz..

http://www.vmlite.com/index.php/download/11-vmliteworkstationsetup/download[/CODE]

mephistooo2 cok tskler bu programı bize tanııtın sayeden win7 kullananların sayısı artacak cogu arkadasim ie8 de bazı sitleler (bakanlık vb.) açılmıyordiye ie8 geçmiyorlar isleri icabı

simdi bunu ogrendiklerinde kesinlikle gececekler

sinan80

aynen katılıyorum win7 de calismayan uygulamalar veya sitelerde bize buyuk bir zaman kazandıracak ve gercekten cok hızlı...

Edited by AL[e]N

• 1 ay sonra...
bunun windows 7 ye virtualbox kurup içine xp kurmakla arasında ne fark var acaba ?

emeğine sağlık

1-Çok daha az işlemci ve ram kullanıyor, makinayı virtualbox'tan da virtual pc'den de virtual machine'den de çok daha az yoruyor.

2-İki masaüstünden birbirlerine (kullandığın işletim sistemi ile xpmode' ait masaüstlerinden) direk kopyala-yapıştır yapabilirsin.

3-Makinanın hdd bölümlerine xpmode içinden ulaşabilirsin.

Edited by halill07