Jump to content

Dx10 11 12 Windows 8.1 Yüklenemiyor Ne Yapmalıyım

ahmetolx
 Share

Go to solution Solved by forjest,

Recommended Posts

Dün bende aynı hatayı aldım. Hata kodunu aratarak bakman gerekiyor. Bir çok nedeni var. Başlıca nedenleri sistem dosyalarının hasar görmesi, Oyun klasöründe Türkçe karakter içermesi, Netframework 3.5'in aktif olmaması, .dll dosyasının eksik olması v.s gibi bir çok sorundan kaynaklanabileceği yazıyor. Bende CMD, Powershell hepsi aynı hatayı verdiği için çözüm bulamayıp format attım. Yine de araştırırken en kapsamlı çözüm olarak bulduğum konuyu aşağıya ekliyorum...

Spoiler

Please register to see this content.

Sadece ETS2 oyununda hata alıyorsan kurduğun klasör de Türkçe karakter olup olmadığına bakman gerekiyor. Sorun yoksa Netframework 3,5 i Uygulama Özellikleri Aç-Kapat kısmında aktif olup olmadığına bakman gerekiyor. Aktif görünüyorsa tik'i kaldırıp Netframework 3,5'i kaldırdıktan sonra yeniden başlatıp tekrar yüklemeyi denemen gerekiyormuş. Ayrıca All in One Runtimes paketini kurduğunda da çözüm olabiliyormuş. Konuyu incelersen bayağı bir çözüm önerisi var...

• Like 1

ahmetolx, 4 saat önce yazdı:

Bu hatanın çözümü varmı any desk ile yardımcı olabilecek varmı iletişim adreslerimi bırakabilirim 

ÖNCELİKLE OYUN GEREKSİNİMLERİNİ BİLGİSAYARIN ÖZELLİKLERİ İLE KARŞILAŞTIR.

ÖZELLİKLER ARASINDA FARKLI BİR İŞLETİM SİSTEMİ ÖNERİLMİYORSA RESİMLERDEKİLERİ DENE,

UMARIM İŞE YARAR.

• Like 1

merbalar githubda indirmiş olduğum win 8.1 dx12 dosyasınndaki dosyaları system 32 ye attıkdan sonra işletim sistemini yeniden başlatınca windows oturum aç kısmında sürekli takılı kalıyor ve arkaplan siyah olup ekran kararıp tekrar açılıyor ve bilgisayar aşırı kasıyor o attığım dosyaları silsem bile sorun halen devam etmekde nasıl düzeltebilirim format atmadan daha dün akşam windows 8.1 formatı attım cihazıma20:17

bu video yalan ozaman bu dx12 github projesi linux için geçerliymiş21:51

Evet ets2 korsan indirdim şu sorunlarla karşılaştım oyun açıkken offline olmasına rağmen interneti yavaşlatıyor ve dx9 parametres komudu girsen bile dx11 ile başlatıyor bunun dışında steamden demo versionunu indirdim ve başlangıçda vulkan yada direct x9 yada 11 seçeneği vardı  dx9 da oyun başlatılıyor ama 11 daha performanslı çalıştığı için korsan direk dx11 ile başlatıyor buda benim sistemim ekran kartı dx11  desteklese bile windows 8.1 e dx12 üykleyemediğim için oyun açılmıyor açılsada benim rx470 ekran kartım mining yapılmış sanırsam oyunlarda kasıyor dx12 nerden indirebilirim link atarmısınız

Edited by ahmetolx

Sistem özelliklerim windows 8.1 refind ile phoenix os dark metter kullanıyorum bunun dışında aio runtimes 2.6.2 programını yüklüyorum windows 8.1 imajını burdan indirmiş bulunmaktayım rx470 4gb ekran kartım ve 2 adet 8'lik ram bulunmakta intel i5 4430 olması gerekiyor işlemci onun dışında sıvı soğtucu ve 2 adet 128 gb ssd ve 1 tb harddisk bulunmakta 650w +80 güç kaynağı ve ddr3 bir sistem eski bir bilgisayarım var yani windows 8.1 kullanma sebeplerim ise sistem dosyalarını kurcalamam ve regedit dosyalarını kurcalamam driver easy adlı programdan driverları güncellerim ve başlangıç ekranındaki tile menü hoşuma gidiyor windowslar arasında en hızlı çalışan ve kendine has tasarımı olan bir işletim sistemi windows 10'da başlat menüsü ve bildirim çubuğu bazen kurcaladığım regedit. dosyaları yüzünden hasar alıyor sordum.net'de bazı reg dosyaları indiriyorum uac koruma vesayre gibi kurduğum isoda .Net paketleri zaten kurulu geliyor bunun dışında dediğim gibi sadece vc redist ve ufak tefek ayarları değiştiriyorum github'daki optemizer programı ile telegram kullanıyorsanız sizi görüntülü arayabilirim yada video atabilirim bununla alakalı t.me/mrsuleymans

Edited by ahmetolx

Ekran kartınız DirectX 12 yi destekliyor fakat Windows 8.1 DirectX 11.2'i destekliyor. DirectX 12 için Windows 10/11 kurmalısınız. Oyuna gelirsek daha önce bahsettiğim gibi 1.36 sürümünden itibaren oyunu sadece DirectX 11 ile kullanabilirsiniz. DirectX 9 için 1.35 veya alt sürümlerini kullanmanız gerekiyor. Kurulum hatası ya da crack işlemi tam yapılmamış olabilir. Oyunu tekrar crackleyin ya da silip tekrar kurunuz.

• Solution

Windows 10 kurmak sorunu kökten çözecektir. Son çıkan teknolojilere destek vermesi bakımından son sürüm ve güncel sistem yüklemek mantıklı. 8.1'i daha çok 8-10 yıllık eski makinelerde kullanmak gerekli. DirectX 12 desteğini kullanmak için son sürüm ve yenilikçi yaklaşım şart. :) 

Sanırım crack den olabilir.. Sisteminiz hangisi ise ona göre crack atın. x32bit ise x32bit crack atın değilse X64 bit crack atmayı deneyin. Visual uygulamasini kurmayı unutmayin 

bozart, 3 dakika önce yazdı:

Sanırım crack den olabilir.. Sisteminiz hangisi ise ona göre crack atın. x32bit ise x32bit crack atın değilse X64 bit crack atmayı deneyin. Visual uygulamasini kurmayı unutmayin 

Korsan olarak indirdiyse büyük ihtimalle repack olarak indirmiştir. Repacklerde de crack otomatik olarak yapılıyor.

• 3 hafta sonra ...

ben artık windows'dan çok sıkıldım şuan windows 11 kullanıyorum ama windows 10dan farkı yok ve win 10 ve win 11 de başlat menüsü hata veriyor çünkü kurcalıyorum eğer windows media player yada windows fotoraf görüntülüyecinin yada ipack dediğimiz işletim sisteminin ikon yada arayüzünü değiştirdiğinde işletim sistemi kendini korumaya alıyor sanırım kapalı işletim sistemi olduğu içinde halen kırılamamış phoenix os dark metter ve windows bilerek bunu yapıyor adam akıllı hizmet vermiyor para karşılığı çünkü windows pe ile oyun oynamam mümkünmü windows live ram bellekde çalışıyor çünkü üstüne oyun açarsam 16 gb ram çürür gibime geliyor yardımcı olabilecek varmı işeltim sisteminin dosyalarını kurcaladığın zaman başlat menüsü çalışmıyor regedit dosyalarını kurcaladığında kafama göre uygulama önizleme penceresini falan büyültüp küçültürüyorum işletim sisteminin arayüzü düzgün çalışmamaya başlıyor ama linux'a geçeyim ragata os'a diyorum windows 8.1 deki gibi dx 12 sorunları yada herhangibi bir oyunu tek tıkla çalıştırabilirmiyim çünkü ddr3 max ddr4 oyunları oynıcam oyun işletm sistemi arıyorum birde ragata'os kde bir işletim sistemi arayüzü windows'da benziyor ama windows'daki tiles dediğimiz windows 10 başlat menüsü teması falan yapacam bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı

sorunu düzeletemezssem işletim sistemi değiştiricem 1000 defa format attım çünkü windows 8.1 kullanma sebebim b aşlat menüsü yok arayüz hatası vermiyor diye kuruyorum birde metro menüden kaynaklı linux diyeceğim adam yerine konulmuyor linux çekirdek diyip geçiyoruz o daha baş belası olur gibi'me geliyor pek bilgisayara kafa yormak istemiyorum linux'da herşey .sh dosyası olarak verilmiyor pek farkı yok hangi platform olduğu önemli değil ama birsine hakim olup bir format atıp birdaha format atmama gerek kalmayacak şekilde bilgisayarımı yapılandırmak istiyorum yardımcı olun lütfen windows'dada yardımcı olabilirsiniz sorunları çözmem lazım çünkü linux bilmediğim için o daha fazla başımı ağrıtır

ahmetolx, 6 saat önce yazdı:

ben artık windows'dan çok sıkıldım şuan windows 11 kullanıyorum ama windows 10dan farkı yok ve win 10 ve win 11 de başlat menüsü hata veriyor çünkü kurcalıyorum eğer windows media player yada windows fotoraf görüntülüyecinin yada ipack dediğimiz işletim sisteminin ikon yada arayüzünü değiştirdiğinde işletim sistemi kendini korumaya alıyor sanırım kapalı işletim sistemi olduğu içinde halen kırılamamış phoenix os dark metter ve windows bilerek bunu yapıyor adam akıllı hizmet vermiyor para karşılığı çünkü windows pe ile oyun oynamam mümkünmü windows live ram bellekde çalışıyor çünkü üstüne oyun açarsam 16 gb ram çürür gibime geliyor yardımcı olabilecek varmı işeltim sisteminin dosyalarını kurcaladığın zaman başlat menüsü çalışmıyor regedit dosyalarını kurcaladığında kafama göre uygulama önizleme penceresini falan büyültüp küçültürüyorum işletim sisteminin arayüzü düzgün çalışmamaya başlıyor ama linux'a geçeyim ragata os'a diyorum windows 8.1 deki gibi dx 12 sorunları yada herhangibi bir oyunu tek tıkla çalıştırabilirmiyim çünkü ddr3 max ddr4 oyunları oynıcam oyun işletm sistemi arıyorum birde ragata'os kde bir işletim sistemi arayüzü windows'da benziyor ama windows'daki tiles dediğimiz windows 10 başlat menüsü teması falan yapacam bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı

sorunu düzeletemezssem işletim sistemi değiştiricem 1000 defa format attım çünkü windows 8.1 kullanma sebebim b aşlat menüsü yok arayüz hatası vermiyor diye kuruyorum birde metro menüden kaynaklı linux diyeceğim adam yerine konulmuyor linux çekirdek diyip geçiyoruz o daha baş belası olur gibi'me geliyor pek bilgisayara kafa yormak istemiyorum linux'da herşey .sh dosyası olarak verilmiyor pek farkı yok hangi platform olduğu önemli değil ama birsine hakim olup bir format atıp birdaha format atmama gerek kalmayacak şekilde bilgisayarımı yapılandırmak istiyorum yardımcı olun lütfen windows'dada yardımcı olabilirsiniz sorunları çözmem lazım çünkü linux bilmediğim için o daha fazla başımı ağrıtır

https://www.tnctr.com/topic/798941-linuxfx-windowsfx-1111103-windows-1011-klonu-linux/

Windows görünümünü kazandırmak inanılmaz kolay open box halleder arch craft içinde hazır geliyor ben linux forum kısmına sorayım ozaman ayrı olarak

sadece bu yazıları yazma sebebim windows'a ipack yüklüyorken patch yapabiliyor bende patch exe yapabilirmiyim orjinal dosyalar bozulmadan benim istediğim dosyalar çalışacak